Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4b5 1996r - Na ogrzewaniu dmucha zimnym powietrzem.

08 Lis 2017 21:23 1947 4
  • Poziom 8  
    Witam przed dodaniem tego postu przeczytałem chyba wszystkie możliwe fora z podobnym do mojego problemem, ale żaden nie jest taki jak mój. Zacznę od tego że w audi mam klimatronik włączam ogrzewanie jednak mimo to dmuchać zimnym powietrzem. Obydwa przewody dochodzące do nagrzewnicy są gorące układ nie jest zapowietrzony sprawdzałem. Przy uruchamianiu ogrzewania słychać jak klapa opada i podnosi się. Tak samo z regulacją stref też silniczki chodzą. Zacząć od wymiany klimatronika czy zdemstować schowek i może tam coś jest nie tak.
  • Poziom 8  
    Panowie dziwna sytuacja wczoraj zdjołem schowek niby wszystko jak należy ale nie grzało. Dzisiaj rano po około 3km z nawiewu gorące powietrze aż parzy leci. Na klimatronik wyskoczył błąd 8.5 15.8. Niewiem jak naprawić ten błąd 8.5 co znaczy to wiem bo sprawdziłem w Internecie. A jak już mam schowek zdjęty to mogę zabrać się za naprawę. Jak się dostać do tej klapy regulacji temperatury?

Dodano po 2 [minuty]:

08.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę
    08.5 Klapa regulacji temperatury, ciągła blokada,
    Jak się zabrać za naprawę?
  • Poziom 41  
    Blokada silnik więc sprawdzę czy jest ta blokada czy to tylko wina systemu.Adaptacje na początek oczywiście.Ale raczej silnik niż fizyczna blokada klapy.
  • Poziom 8  
    Gdzie ten silniczek i klapa dokładniej? Te dwa cięgła niebieskie i czarne obok tunelu skrzyni biegów po zdjęciu schowka widać że chodzą.