Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus MK2 1.8 1.6v 125KM - Wysokie obroty po odpaleniu.

lukeros 08 Nov 2017 21:58 7680 2
    lukeros
    Level 10  
    Witam. Mam taki problem, że po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty 2tys przez chwile to jedna rzecz a druga to że bardzo wolno schodzi z obrotów przy zmianie biegów. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to czyszczenie przepustnicy choć była bardzo brudna. Zrobiłem z bratem podmianę przepustnicy i na jego to samo. Wszystkie podciśnienia sprawdzone. Samochód to Ford Focus mk2 1.8 16v 125PS Duratec HE. Macie jakieś sugestie co można jeszcze sprawdzić?
    debu85
    Level 11  
    sprawdź szczelność rurek do kolektora idących i ich połączeń , przepływka, silnik krokowy, odma sprawdzone ?

ja miałem podobnie z trzymaniem wysokich obrotów przy zmianie biegów, ale w innym aucie(bmw) i tam był odłączony czujnik sprzęgła celowo, ale nie wiem czy masz elektroniczną przepustnicę czy na linkę. jesli masz elektroniczną przepustnicę to może nastawnik przepustnicy ją za bardzo unosi i wchodzi na obroty i trzeba sprawdzić co to powoduję, bo podmiana czasami nic nie poprawi.
    lukeros
    Level 10  
    Byłem dzisiaj u mechanika i on stawia na odmę, ale niestety do tego zabiegu trzeba ściągać kolektor ssący, podobno odwieczny problem z obrotami w DURATEC HE to pękająca odma parcieje i łapie lewe powietrze.