Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK2 1.8 1.6v 125KM - Wysokie obroty po odpaleniu.

08 Lis 2017 21:58 3222 2
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem, że po odpaleniu wchodzi na wysokie obroty 2tys przez chwile to jedna rzecz a druga to że bardzo wolno schodzi z obrotów przy zmianie biegów. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to czyszczenie przepustnicy choć była bardzo brudna. Zrobiłem z bratem podmianę przepustnicy i na jego to samo. Wszystkie podciśnienia sprawdzone. Samochód to Ford Focus mk2 1.8 16v 125PS Duratec HE. Macie jakieś sugestie co można jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 10  
    sprawdź szczelność rurek do kolektora idących i ich połączeń , przepływka, silnik krokowy, odma sprawdzone ?

ja miałem podobnie z trzymaniem wysokich obrotów przy zmianie biegów, ale w innym aucie(bmw) i tam był odłączony czujnik sprzęgła celowo, ale nie wiem czy masz elektroniczną przepustnicę czy na linkę. jesli masz elektroniczną przepustnicę to może nastawnik przepustnicy ją za bardzo unosi i wchodzi na obroty i trzeba sprawdzić co to powoduję, bo podmiana czasami nic nie poprawi.
  • Poziom 9  
    Byłem dzisiaj u mechanika i on stawia na odmę, ale niestety do tego zabiegu trzeba ściągać kolektor ssący, podobno odwieczny problem z obrotami w DURATEC HE to pękająca odma parcieje i łapie lewe powietrze.