Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wspólny garaż z jednym sąsiadem i brak możliwości zamontowania alarmu

zalogowana 08 Lis 2017 23:30 1587 29
  • #1 08 Lis 2017 23:30
    zalogowana
    Poziom 2  

Tworzę wspólnotę z jednym sąsiadem tzn. mieszkam w szeregowcu gdzie część wspólna to korytarz i garaż.Mam już funkcjonujący alarm który obejmuje moje mieszkanie oraz piwnice. Moje pytanie jaką czujkę mogę zastosować do ochrony mojego auta przed wypchnięciem go z garażu?
    Mój jedyny problem to ten sąsiad,który korzysta ze wspólnej bramy garażowej oraz przechodzi obok mojego auta.Kontaktron odpada bo wspólna brama garażowa,czujka ruchu odpada bo sąsiad łazi po garażu? Przesyłam zdjęcie mojego układu w garażu (linie przerywane to przestrzeń gdzie chodzi mój sąsiad aby dostać się do piwnicy oraz swojego auta)
    Wspólny garaż z jednym sąsiadem i brak możliwości zamontowania alarmu

0 29
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 08 Lis 2017 23:42
    marek216

Poziom 43  

Możesz zamontować na suficie fotokomórkę pracująca z "lustrem" (odblaskiem ).
    Linie możesz zaprogramować bez reakcji alarmowej ale np. z powiadomieniem SMS.
    Jak samochód będzie w garażu to będziesz miał stan NO, jak samochód wyjedzie zmieni się stan na NC i dostaniesz SMSa.

Nie wiemy jaki masz system alarmowy więc to takie trochę wróżenie.

0
  • #3 09 Lis 2017 00:44
    .:Marcin:.
    Poziom 11  

Jeśli samo wypchniecie z garażu to satel ma bezprzewodowe czujniki przemieszczenia - akcelerometr (ARD-100). Możesz go po powrocie wkładać do auta ;)

0
  • #4 09 Lis 2017 07:47
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Czujnik odległości zamontowany na suficie, wyposażony w styki NC/NO, skonfigurowany na odległość od dachu auta/odległość od maski auta/odległość od posadzki. Podpiąć to pod centralę i tajne powiadomienie SMS. Taki sposób detekcji obecności pojazdu jest stosowany np. w garażach/parkingach z powiadomieniem o wolnych miejscach.

2
  • #5 09 Lis 2017 08:26
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Z rozwiązań nieco bardziej alarmowych to bariera, bariery listwowe.
    Jeżeli system alarmowy na to pozwala można też pomyśleć o wydzieleniu strefy/ partycji garaż którą będzie mógł również uzbrajać/ rozbrajać sąsiad.
    pozdrawiam

0
  • #6 09 Lis 2017 12:38
    JohnySpZOO

suworow napisał:
    Z rozwiązań nieco bardziej alarmowych to bariera, bariery listwowe.
    Jeżeli system alarmowy na to pozwala można też pomyśleć o wydzieleniu strefy/ partycji garaż którą będzie mógł również uzbrajać/ rozbrajać sąsiad.
    pozdrawiam
    Ten pomysł nie zda egzaminu z racji:

zalogowana napisał:
    Moje pytanie jaką czujkę mogę zastosować do ochrony mojego auta przed wypchnięciem go z garażu?
    Mój jedyny problem to ten sąsiad,który korzysta ze wspólnej bramy garażowej oraz przechodzi obok mojego auta.Kontaktron odpada bo wspólna brama garażowa,czujka ruchu odpada bo sąsiad łazi po garażu? Przesyłam zdjęcie mojego układu w garażu (linie przerywane to przestrzeń gdzie chodzi mój sąsiad aby dostać się do piwnicy oraz swojego auta)

Ponadto, w grę wchodził by montaż jakich konstrukcji przykręcanych do ściany/posadzki jeśli miało by to spełniać kontrolę obwodową.

0
  • #7 09 Lis 2017 12:47
    kkknc
    Poziom 42  

Tylko na co ci ta informacja. Jak do auta wisiedli i odpalili to już jadą. Nawet jak w tym momencie zareagujesz to może tylne światła swojego auta zobaczysz. A jak nawet wcześnie to co zrobisz jak cię 2-czy 3 obskoczy. Dasz grzecznie kluczyki i dowód. Na naszą policję liczysz że będą za 20s a złodziej się grzecznie podda bo policja go goni....

0
  • #8 09 Lis 2017 13:42
    Chris_W
    Poziom 37  

No to jeszcze jedna porada - samochód ma też swoje zabezpieczenia przed kradzieżą, a w garażu nie stosować żadnego zabezpieczenia. Wiele ludzi trzyma pod blokiem i jakoś masowo nie tracą samochodów.

0
  • #9 09 Lis 2017 16:15
    kortyleski
    Poziom 41  

Żeby wypchnąć auto to trzeba je otworzyć. Tu autoalarm zadziała, wystarczy go tylko prostą radiolinią spiąć z centralą domową.

Moderowany przez suworow:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #10 09 Lis 2017 17:33
    marek216

Poziom 43  

JohnySpZOO napisał:
    Czujnik odległości zamontowany na suficie, wyposażony w styki NC/NO, skonfigurowany na odległość od dachu auta/odległość od maski auta/odległość od posadzki.

Przecież moja propozycja z fotokomórką działa dokładnie tak samo.

kortyleski napisał:
    Żeby wypchnąć auto to trzeba je otworzyć.

Jeśli nie jest na ręcznym, a tylko "na biegu" to nie trzeba go otwierać.

0
  • #11 09 Lis 2017 20:00
    Chris_W
    Poziom 37  

Jedyną skuteczną metodą przeciw kradzieżom samochodów jest nie posiadać samochodu, a reszta tylko zmniejsza ryzyko. Wg mnie samochód ma wystarczające zabezpieczenia.
    Ale jak autor czuje niepokój związany ze stratą samochodu to rozwiązania już padły - jakaś fotokomórka, albo inna foto-bariera od sufitu do podłogi w miejscu postoju, wydzielić ją na niezależna strefę i uzbrajać/rozbrajać jak się wjeżdża i wyjeżdża. Może nawet dałoby się sprzęgnąć z alarmem samochodu (uzbraja się jednocześnie samochód i garaż). Nadal nie rozwiązuje to kradzieży "na chama".
    Masz podwórko z bramą, czy wjazd go garażu jest prosto z ulicy?

0
  • #12 10 Lis 2017 00:29
    zalogowana
    Poziom 2  

1."Nie wiemy jaki masz system alarmowy więc to takie trochę wróżenie."
    Ca10 + leon + ca10u
    2."Jeżeli system alarmowy na to pozwala można też pomyśleć o wydzieleniu strefy/ partycji garaż którą będzie mógł również uzbrajać/ rozbrajać sąsiad. "
    Dzisiaj jest dobrze jutro już może będzie naszym wrogiem
    3."Ponadto, w grę wchodził by montaż jakich konstrukcji przykręcanych do ściany/posadzki jeśli miało by to spełniać kontrolę obwodową."
    Rozważamy wszystkie opcje .
    4."Tylko na co ci ta informacja. Jak do auta wisiedli i odpalili to już jadą. Nawet jak w tym momencie zareagujesz to może tylne światła swojego auta zobaczysz. A jak nawet wcześnie to co zrobisz jak cię 2-czy 3 obskoczy. Dasz grzecznie kluczyki i dowód. Na naszą policję liczysz że będą za 20s a złodziej się grzecznie podda bo policja go goni...."
    Wystarczy że wybudzi całe osiedle (może spłoszą złodzieja wyjące syreny)a nam da czas na szybką reakcję.Auta rozbierane są w kilka godzin a nam chodzi głownie o czas świadomość ,że auto wyjechało bez naszej wiedzy.Całą resztą zajmują się odpowiednie służby.
    5."No to jeszcze jedna porada - samochód ma też swoje zabezpieczenia przed kradzieżą, a w garażu nie stosować żadnego zabezpieczenia. Wiele ludzi trzyma pod blokiem i jakoś masowo nie tracą samochodów."
    Nasze osiedle jest wyjątkowe i nie inwestowali byśmy w to swoich pieniędzy, a niestety auto już nam wypchnięto(auto miało zabezpieczenia).
    6."Masz podwórko z bramą, czy wjazd go garażu jest prosto z ulicy?"
    Prosto z ulicy

Znając już nasz system co można pod niego podpiąć?(konkretnie nazwa)marek216 ta fotokomórka zadziała u nas?
    Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi i liczę na dalszą dyskusję.

0
  • #13 10 Lis 2017 00:43
    kierbedz4
    Poziom 33  

Dwa najazdy pod jednym z nich by zamontowana była krańcówka podłączona do systemu alarmowego.Na najazdy najeżdzasz kołami przednimi i styki krańcówki są zamknięte.Po próbie wypchnięcia samochodu uruchomi się alarm.W takim układzie sąsiad może latać po garażu nawet na miotle a alarm włączy się wyłącznie po przepchnięciu samochodu.

0
  • #14 10 Lis 2017 06:05
    marek216

Poziom 43  

zalogowana napisał:
    Znając już nasz system co można pod niego podpiąć?(konkretnie nazwa)marek216 ta fotokomórka zadziała u nas?

Możesz zastosować coś takiego
    https://sklep.rettpol.com.pl/erref_fotokomorka_natynkowa_z_odblaskiem_aprimatic-11573i

Wyłączasz sygnalizację stanu diodą i po wejściu do ciemnego garażu nic nie zdradza jej obecności. Całość jest dość zgrabna i nierzucająca się w oczy. Zworką ustawiasz stan jaki potrzebujesz NC lub NO

Wymiary i parametry w instrukcji.

0
  • #15 10 Lis 2017 21:50
    bodziot
    Poziom 17  

Ja proponował bym dobre AC i nie wpadać w paranoję.

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #16 10 Lis 2017 22:16
    marek216

Poziom 43  

bodziot napisał:

A co mu po AC jak samochód wyjedzie? Wiesz ile trwa postępowanie odszkodowawcze?
    Tematem rozmowy jest zabezpieczenie samochodu przed wyjazdem z garażu, a nie debatowanie co będzie jak gablota pojedzie w Polskę.

0
  • #17 10 Lis 2017 22:22
    kkknc
    Poziom 42  

marek216 napisał:

Tematem rozmowy jest zabezpieczenie samochodu przed wyjazdem z garażu, a nie debatowanie co będzie jak gablota pojedzie w Polskę.

Garażu, o zabezpieczeniu auta autor nie wspomina.

0
  • #18 10 Lis 2017 22:25
    marek216

Poziom 43  

kkknc napisał:
    Garażu, o zabezpieczeniu auta autor nie wspomina.

Tak na logikę, chodzi mu o to aby samochód nie wyjechał, a nie żeby mu garażu nie oskubali. Dołożenie kontaktronów na drzwiach i bramach i to byłoby zabezpieczenie garażu, ale to odpada ze względu na współdzielenie garażu z sąsiadem.

0
  • #19 10 Lis 2017 22:31
    kkknc
    Poziom 42  
  • #20 10 Lis 2017 22:37
    marek216

Poziom 43  

kkknc napisał:
    Ta logikę to autorowi opisałem.
    Wyszedł z błędnych założeń.

Z taką logiką:
    kkknc napisał:
    Tylko na co ci ta informacja. Jak do auta wisiedli i odpalili to już jadą. Nawet jak w tym momencie zareagujesz to może tylne światła swojego auta zobaczysz. A jak nawet wcześnie to co zrobisz jak cię 2-czy 3 obskoczy. Dasz grzecznie kluczyki i dowód. Na naszą policję liczysz że będą za 20s a złodziej się grzecznie podda bo policja go goni....

można się zastanawiać po co montować systemy alarmowe, po co montować monitoring CCTV, po co podłączenie do AO skoro wszystko jest "po fakcie"

Może faktycznie najlepiej:
    Chris_W napisał:
    Jedyną skuteczną metodą przeciw kradzieżom samochodów jest nie posiadać samochodu,

Jak rozumiem kolega @kkknc aby uniknąć kradzieży mieszka w pustych ścianach i jeździ autobusem.

0
  • #21 10 Lis 2017 22:56
    kkknc
    Poziom 42  

Nie na codzień jezdzę starym poobijanym autem na który pies z kulawą nogą nie spojrzy. Potrzebuję dalej to wyciągam furę z garażu i już. Auto w garażu otwarte stoi. Pod domem na podwórku też nie zamykam auta.

0
  • #22 10 Lis 2017 23:12
    bodziot
    Poziom 17  

Alarm ma służyć do zabezpieczenia budynku obiektu przed otwarciem, wtargnięciem, jeśli nie można tego zrobić ze względu na sąsiada, pozostaje zabezpieczenie auta , jeśli to też odpada to informacja po fakcie o tym że auto odjechało jest guzik potrzebna, więc w tym wypadku pozostaje albo dobre AC , albo przeprowadzka.

0
  • #23 11 Lis 2017 09:36
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

bodziot napisał:
    Alarm ma służyć do zabezpieczenia budynku obiektu przed otwarciem, wtargnięciem

Przed napisaniem kolejnej takiej porady sugeruję logicznie pomyśleć i rozszyfrować sobie skrót SSWiN , Alarm nie zabezpiecza przed otwarciem ( bo niby jak), od tego są wszelkiego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne.
    bodziot napisał:

Ciekawe, czy dobre AC uchroni kolegę przed otrzymaniem ostrzeżenia za kolejny bzdurny wpis nic nie wnoszący do tematu.

kkknc napisał:
    marek216 napisał:

Garażu, o zabezpieczeniu auta autor nie wspomina

I łapmy się dalej za słówka.

Chris_W napisał:
    Nadal nie rozwiązuje to kradzieży "na chama".

Nic nie rozwiązuje problemu kradzieży na " chama" Zadaniem systemu alarmowego jest jak najwcześniejsze poinformowanie o próbie włamania, a zadaniem zabezpieczeń mechanicznych jest stawianie jak najdłużej oporu. Idealnie jest gdy system alarmowy zareaguje już na etapie próby pokonania zabezpieczeń mechanicznych. Jest to jedna z przyczyn dla których stosuje się systemy zewnętrzne i obwodowe z wykorzystaniem takich elementów jak: czujki zewnętrzne ruchu, wszelkiego rodzaju bariery, kontaktrony, czujki inercyjne itp. Z wyżej wymienionych względów nadal będę uważał że najlepszy sposób, to dogadanie się z sąsiadem i założenie w garażu alarmu.
    kkknc napisał:
    Nawet jak w tym momencie zareagujesz to może tylne światła swojego auta zobaczysz. A jak nawet wcześnie to co zrobisz jak cię 2-czy 3 obskoczy. Dasz grzecznie kluczyki i dowód.

Ciekawe dlaczego złodziej sam pierwszy nie przyjdzie i nie poprosi o kluczyki i dowód, zamiast trudzić się z zabezpieczeniami ?
    Ponieważ kolega zdaje się nie czuć tematu to koledze podpowiem. Nie zrobi tego przynajmniej z dwóch względów. Chce aby kradzież pozostała jak najdłużej niezauważona ( ma czas na spokojne odprowadzenie samochodu) oraz ma świadomość klasyfikacji czynu.

Padło w temacie kilka ciekawych propozycji i w tym kierunku ten temat proponuję rozwijać.
    Każdy kolejny wpis nie na temat zostanie potraktowany zgodnie z regulaminem forum.
    Dziękuję za dotychczasowe merytoryczne wpisy.
    pozdrawiam

0
  • #24 11 Lis 2017 12:34
    zalogowana
    Poziom 2  

kierbedz4 napisał:
    Dwa najazdy pod jednym z nich by zamontowana była krańcówka podłączona do systemu alarmowego.Na najazdy najeżdzasz kołami przednimi i styki krańcówki są zamknięte.

Bardzo ciekawy pomysł.
    marek216 napisał:
    Wyłączasz sygnalizację stanu diodą i po wejściu do ciemnego garażu nic nie zdradza jej obecności. Całość jest dość zgrabna i nierzucająca się w oczy. Zworką ustawiasz stan jaki potrzebujesz NC lub NO

Drugi bardzo ciekawy pomysł lecz w naszej sytuacji zamontować musieli byśmy to na suficie i posadzce co też wchodzi w grę.
    marek216 napisał:
    A co mu po AC jak samochód wyjedzie? Wiesz ile trwa postępowanie odszkodowawcze?

Temat bardzo ciekawy i na rozmowę w innym wątku.Polacy są bardzo cwani dopóki go samego to nie spotka wszyscy są wtedy urka burka.My jesteśmy już po i wiemy ile ma się wtedy problemów.
    marek216 napisał:
    Może faktycznie najlepiej:
    Chris_ napisał:
    Chris_W napisał:
    Jedyną skuteczną metodą przeciw kradzieżom samochodów jest nie posiadać samochodu,

Jak rozumiem kolega @kkknc aby uniknąć kradzieży mieszka w pustych ścianach i jeździ autobusem.

Owszem można żyć jak Keanu Reeves i jeździć metrem codziennie do pracy ale u nas niema metra ani komunikacji miejskiej. Mieszkamy na wsi mamy też dzieci, Keanu Reeves ich nie ma.Jak ich byśmy nie mieli może byśmy się wtedy wozili multiplą.
    suworow napisał:
    Idealnie jest gdy system alarmowy zareaguje już na etapie próby pokonania zabezpieczeń mechanicznych. Jest to jedna z przyczyn dla których stosuje się systemy zewnętrzne i obwodowe z wykorzystaniem takich elementów jak: czujki zewnętrzne ruchu, wszelkiego rodzaju bariery, kontaktrony, czujki inercyjne itp. Z wyżej wymienionych względów nadal będę uważał że najlepszy sposób, to dogadanie się z sąsiadem i założenie w garażu alarmu.

Na tym nam najbardziej zależy.Sąsiad hmm nadal uważam ,że żyć w zgodzie trzeba ale jak to długo potrwa?
    suworow napisał:
    Ciekawe dlaczego złodziej sam pierwszy nie przyjdzie i nie poprosi o kluczyki i dowód, zamiast trudzić się z zabezpieczeniami ?
    Ponieważ kolega zdaje się nie czuć tematu to koledze podpowiem. Nie zrobi tego przynajmniej z dwóch względów. Chce aby kradzież pozostała jak najdłużej niezauważona ( ma czas na spokojne odprowadzenie samochodu) oraz ma świadomość klasyfikacji czynu.
    Tak właśnie wyglądała nasza historia nic nie słyszeliśmy nic nie widzieliśmy a spaliśmy nad garażem tego dnia.Dlatego powstał projekt alarmu w domu i system powiadamiania. Auto można zabezpieczyć w różnego typu nadajniki i mieć czas na je odnalezienie,przez odpowiednie służby.Taka informacja dla tych którzy by swojego życia nie narażali my też.
    Powracając do tematu doskonałym rozwiązaniem była by też kamera która po wtargnięciu w określony na siatce obszar wyzwoliła by alarm.Sąsiad nie chce mieć żadnej kamery w garażu dlatego jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie jakiejś czujki.Temat do obgadania z instalatorem dzięki waszym radom wiem jak to ugryźć.Temat nadal bardzo trudny do rozwiązania dlatego uważam ,że nie do zamknięcia .Pozdrawiam

0
  • #25 12 Lis 2017 09:34
    kortyleski
    Poziom 41  

Na dobrą sprawę to wystarczy zwykły czujnik wstrząsów na kablu czepiany magnesem do błotnika. Pasuje do każdego auta i rozpocznie alarm jak tylko źli panowie zaczną się dobierać do auta. Jak będzie zamknięte to nawet otworzyć nie zdążą a już trzeba będzie wiać. Koszt rozwiązania około 30 złotych. Kabel szesciożyłowy z pętlą sabotażu i auto nie do ruszenia.

0
  • #26 12 Lis 2017 09:44
    marek216

Poziom 43  

@kortyleski pomysł pozornie dobry ale....... trzeba pamiętać po podpinaniu, kabel się plotą między nogami jak łazisz po garażu przy zaparkowanym samochodzie.

0
  • #27 12 Lis 2017 10:22
    vodiczka
    Poziom 43  

zalogowana napisał:
    Moje pytanie jaką czujkę mogę zastosować do ochrony mojego auta przed wypchnięciem go z garażu?
    Po pierwsze rysunek który zamieściłeś nie pokazuje gdzie stoi auto rwoje a gdzie sąsiada oraz gdzie jest brama z której obaj korzystacie.
    Po drugie proponuję rozwiązanie (przyznaję, na pograniczu S-F lub Bonda) blokujące wyjazd samochodu np. grubościenne rury Φ 100 wysuwane z podłogi garażu lub klatka podwieszona pod stropem i opuszczania po zaparkowaniu samochodu w garażu.

0
  • #28 03 Gru 2017 08:41
    fhpsj
    Poziom 11  

Witaj
    Widzę że system oparty o centrale Satel. W takim razie moja propozycja to:
    1. Kup moduł ABAX
    2. Kup bezprzewodową czujkę przemieszczania firmy Satel

lub/i

3. bezprzewodowa czujkę ruchu również firmy Satel

Gdy zaparkujesz auto w garażu umieszczasz jedna z w/w czujek lub lub obie czujki w samochodzie i po sprawie.

0
  • #29 03 Gru 2017 08:52
    GregSid
    Poziom 12  

Miałem podobną sytuację, tyle, że chodziło o wypchnięcie z podwórka a nie garażu.
    Do istniejącego systemu alarmowego w aucie dołożyłem "czujnik lewarowania" /różne nazywają te czujniki, ale ogólnie jest to czujnik położenia, albo grawitacyjny/. Koszt takiego czujnika to ok. 50 zł.
    Czujnik jest załączany przez uzbrojenie alarmu w aucie. Od tego momentu, każda próba podnoszenia lub przemieszczenia auta wywołuje alarm. Kiedyś podjechałem do wulkanizacji i po wyjścia z auta odruchowo włączyłem pilotem alarm. Mechanik podłożył poduszkę pneumatyczną i już po lekkim podniesieniu auta - alarm.
    Czujnik działa znakomicie. Żadnych dodatkowych kabli, pamiętania o umieszczenie, załączeniu jakichś dodatkowych czujek.

Pozdrawiam

0
  • #30 04 Gru 2017 10:09
    JohnySpZOO

GregSid napisał:
    Do istniejącego systemu alarmowego w aucie dołożyłem "czujnik lewarowania" /różne nazywają te czujniki, ale ogólnie jest to czujnik położenia, albo grawitacyjny/. Koszt takiego czujnika to ok. 50 zł.
    Czujnik jest załączany przez uzbrojenie alarmu w aucie. Od tego momentu, każda próba podnoszenia lub przemieszczenia auta wywołuje alarm.
    Przerabiałem temat w aucie sąsiada, który parkuje przed domem obok ruchliwej drogi a w aucie nie miał alarmu. Taniej wyszedł montaż takiego czujnika niżeli inst. alarmowej w starym trupie.
    Nie wiem jaki zastosowałeś czujnik ale ten który ja dobrałem był za czuły. W sytuacji załączenia czujnika w aucie stojącym przy drodze i przy przejeżdżającym tirze i podmuchu powietrza auto wyło.
    Podobnie sprawa wygląda u mojego taty w Golfie jak zaparkuje przed wjazdem na posesje - inst. alarmowa fabryczna, nie zawsze ale od czasu do czasu zawyje na 2 min.

0