Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Brak siły a wszystko ustawione

giezek.k 09 Nov 2017 11:04 681 8
    giezek.k
    Level 8  
    Witam. Zakupiłem ponad 100 m kabla są podzielone na 3 odcinki po 33 m +-. Kupiłem antenę 80 cm i konwerter rj invertwo Black Premium quad. Antenę zamontowalemna dachu bloku kable podłącz e do dekodera zasilanie daja gdyz antenę ustawilem miernikiem sat Finder. I jest super sygnał lepiej niż na antenie 70 cm która montowalem gdzie indziej. (Wg miernika). Lecz moje zmartwienie to to że 2 dekodery w domu mimo moich usilnych starań pokazują siła i jakość 0 %. Już sam nie wiem co jest problemem. Wg miernika jest wszystko ok Ale wg dekoderow nie.
    giezek.k
    Level 8  
    Podłączyłem się do innej satelity na dachu i siła pokazuje 84 i jakość 40. Jakiegoś sąsiada. A na mojej antenie już 2 konwerter zamontowalem i jest to samo. 0 i 0
    andpol 33
    Level 38  
    Antena ustawiona nie na tego satelitę.
    giezek.k
    Level 8  
    I to też może być powodem 0 siły na kablu? Niby patrzą w te sama stronę co inne. Jutro będę od rana działał i sprawdzę. Dzieki
    andpol 33
    Level 38  
    Jeżeli kable masz dobrze pozarabiane i zakładam, że konwerter sprawny to nie może być nic innego.
    giezek.k
    Level 8  
    Pytanie może i głupie ale czy siła nie odpowiada jedynie za połączenie konwertera z dekoderem? A jakość za poprawne ustawienie?
    andpol 33
    Level 38  
    Nawet przy poprawnym połączeniu z konwerterem nie każdy dekoder pokaże siłę.
    LeDy
    Level 43  
    Quote:
    kabla są podzielone na 3 odcinki

Quote:
    to że 2 dekodery

A ten trzeci ile pokazuje i co odbiera?
    giezek.k
    Level 8  
    3 odcinki jeden dekoder ma 2 kable. Kolega wyżej miał rację miernik trafił nie w tego satelitę. Już ustawione siła na kablu około 80 % jakość 92%. Dzięki za pomoc. Sprawa załatwiona.