Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1 - Małe sprężanie na jednym cylindrze.

09 Lis 2017 13:11 2010 17
  • Poziom 16  
    Oddałem Fabie 1.1.4 80 KM . Do mechanika auto nie paliło wcale .Okazało się że odma zapchana .Auto naprawił jeżdzi .Ale wyszło że na 3 cylindrach ponad 15 Atmosfer a na jednym 5.5 co mogło być przyczyną uszkodzenia pierścieni.Oleju ubyło przez 8 tyś około 0.8 litra .Mechanik mówi że można z tym jeżdzić .Ato ma moc .Co o tym myślicie .Czy naprawiać silnik czy jeżdzić .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Nie ma zadnych potwierdzeń to słowa mechanika że jest małe ciśnienie więcej nic nie powiedział.
  • Poziom 19  
    Wlej do tego cylindra co nie ma ciśnienia trochę oleju, i sprawdź czy ciśnienie wróciło jeżeli tak to prawdopodobnie pierścienie a jeżeli nie to szukaj dalej tak jak napisał"DriverMSG"
  • Poziom 25  
    Witam.Dziwny przypadek, cylinder poniżej wartości granicznej ciśnienia , trzy cylindry powyżej tego co podaje katalog,auto ma moc a autor nic nie pisze o nierównym biegu jałowym ani nadmiernym dymieniu........dobrze że koledzy wyżej rozumieją coś z tego.....
  • Poziom 16  
    We wtorek jadę do innego mechanika na diagnostykę .Mechanik co to robił o 20 lat robi Skody .Dziekuje z odzew.Auto ma moc jechałem z nad morza prawie 180 na godz .Nie dymi nie szarpie.
  • Poziom 25  
    Pewnie Fawority i 105 robił w tych latach,daj znać co powie inny mechanik.
  • Poziom 16  
    Byłem dzisiaj jeszcze raz u niego żle napisałem wczoraj żle go zrozumiałem .Dzisiaj stwierdził że chwycona była z brudu przepustnica .Co do ciśnienia to tak jak wczoraj jeden cylinder ponad 5 atm .We wtorek jadę zmierzyć cisnienie sprężania u innego mechanika .
  • Poziom 23  
    Przy takim ciśnieniu ciężko żeby spalał dobrze na tym cylindrze a co za tym idzie żeby nie było wypadania zapłonu , jakiś błędów z tym związanych czy nie równej pracy silnika. Poza tym po wykręceniu świec i po ich stanie też już powinieneś coś widzieć.
  • Poziom 43  
    Nalej na próbę z 50ml nafty przez otwór świecy i niech postoi noc. Może pierścień chwycił.
  • Poziom 43  
    marekwodniak napisał:
    na 3 cylindrach ponad 15 Atmosfer a na jednym 5.5
    marekwodniak napisał:
    Mechanik mówi że można z tym jeżdzić .Ato ma moc

Mechanika zmień.
    Ten cylinder nie ma prawa pracować.
  • Poziom 19  
    marekwodniak napisał:
    Co o tym myślicie .Czy naprawiać silnik czy jeżdzić .

To już wiesz co masz zrobić.
  • Poziom 16  
    Poczekam do wtorku co wyjdzie u drugiego mechanika .
  • Poziom 16  
    Byłem u innego mechanika na pomiarze ciśnienia .Auto chwilę postalo bo kolejka .Na wszystkich po równo 12 Atmosfer .Czyli warto było sprawdzić pomiary.
  • Poziom 25  
    Czyli ciśnienie jak z fabryki tak przypuszczałem.
  • Poziom 16  
    A miałem zaufanego mechanika i przypuszczam że kogoś w warsztacie nie dopilnował .lub zawiódł sprzęt do pomiaru
  • Poziom 28  
    marekwodniak napisał:
    Auto ma moc jechałem z nad morza prawie 180 na godz

Pisz tak dalej, Antoni czuwa :)
  • Poziom 16  
    Jedyna możliwosc na pustej autostradzie aby sprawdzić co jest warte auto.Odcinek z 10 km.Na codzień jezdzę jak normalni ludzię .Ha