Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Merryche Eikon 4 - pojawia się błąd E 104 przegrzanie magnetronu

09 Lis 2017 15:35 1836 3
 • Poziom 7  
  Witam,
  Błąd wskazuje na przegrzanie magnetronu ,dzieje się to tylko przy pracy 250 C ,przy pracy 180 C wentylator chłodzący pracuje na obrotach low .
  Przy pracy pieca na maxa 250 C powinien wchodzić samoczynnie na wyższe obroty" high" lecz tego nie robi i pozostaje na low.Przy tej prędkośći widocznie nie udaje mu się wychłodzić magnetronów.
  Przy testach ręcznych tzn "test temperatury" wentylator wchodzi na wyższe obroty.Filtr powietrze jest czysty i zasilanie wentylatora w powietrze nie jest utrudnione,kanały doprowadzające powietrze drożne.W załącznikach schemat blokowy pieca.
  Proszę o pomoc
 • Pomocny post
  Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
  przegrzany magnetron, zadziałało zabezpieczenie termiczne (str. 39 p.23) termik załączyć ręcznie przez wciśnięcie "czerwony przycisk" samoczynnie się nie załącza.
  Jeśli dalej będzie rozłączać termik, sprawdzić regulator wentylatorów, czystość i drożność filtru powietrza ( w 6 na górze w 3 na spodzie w 4 ? ).Może to być też błąd SRB lub też awaria magnetronu.
 • Poziom 7  
  Dzięki za odpowiedź ,
  jak na razie uszkodzony jet ogranicznik temperatur (termik) który przy pracy pieca w t 180st. działał prawidłowo a przy 250 st. już nie. Rozłączał się właśnie przy ok 250 st a powinien przy 300st. Po wymianie napisze czy błąd był spowodowany jego uszkodzeniem .
 • Poziom 15  
  ładnych parę lat temu importer "marysiek" do Polski robił akcję zmiany chłodzenia w urządzeniach które pracowały na BP. Szczegółów nie pamiętam