Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GENWAY F-S7V11 z bramką IP. Odpowienik / zamiennik aplikacji MobileEyeDoor+

user_wiktor 09 Nov 2017 20:54 1767 5
 • #1
  user_wiktor
  Level 7  
  Zakupiłem wideodomofon IP Genway F-S7V11 z monitorem i bramką IP. Z samego wideodomofonu jestem zadowolony i jedyne czego mi w nim brakuje to możliwości regulowania kąta "patrzenia" kamery. Przy niskim słupku trzeba kombinować.
  Problem jest z bramką IP a raczej z aplikacją na androida którą zaleca producent. Otóż MobileEyeDoor+ nie jest wspierana, ostatnia aktualizacja jest z 16 sierpnia 2016 i ma bardzo dużo błędów począwszy od nie informowania (bądź z kilku minutowym opóźnieniem) o tym iż ktoś stoi przy furtce. Ponadto ciągle "dzwoni" mimo iż jesteśmy w trakcie rozmowy z osobą stojącą przy furtce. "Rozmowa" na zasadzie krótkofalówki również jest mało wygodna chociaż do tego idzie się przyzwyczaić. Może zna ktoś zakiś zamiennik do tej aplikacji ?
 • #2
  suworow
  Admin of Property security
  user_wiktor wrote:
  i jedyne czego mi w nim brakuje to możliwości regulowania kąta "patrzenia" kamery. Przy niskim słupku trzeba kombinować.

  Może kolega rozwinąć tę wypowiedź i napisać, na czym te kombinacje polegają ( wykopał kolega dołek przed furtką, powiesił kamerę pod kątem, czy np obok kamery dał napis zmniejszającą się czcionką tak aby " zmusić" odwiedzającego do schylenia się ;) )
  pozdrawiam
 • #3
  user_wiktor
  Level 7  
  Myślę że najlepszy sposób to powiesić kamerę pod kątem tzn pochyloną do góry ;) Chodź z drugiej strony mieszkam przy drodze gruntowej przy której w zasadzie mieszkam tylko ja także poziom drogi również bez problemu dało by się obniżyć :)
 • #4
  suworow
  Admin of Property security
  Pytałem poważnie. Przy niskim słupku stosujemy kamery o szerokim kącie widzenia lub po prostu kamery dodatkowe, a kolega sugeruje, że problem można rozwiązać inaczej.... Pytam bom ciekaw i liczę że kolega podzieli się ze mną swoją wiedzą/ doświadczeniem.

  Nie stosowałem też nigdy tej bramki. Pytanie o jakość połączeń, opóźnienia, na jakim łączu, o jakich parametrach u kolegi to pracuje.

  pozdrawiam
 • #5
  user_wiktor
  Level 7  
  Wiem że są wideodomofony z regulowanym kątem kamery niestety nie znalazłem niczego sensownego za małe pieniądze dlatego też zdecydowałem się na tego Genwaya. Wszystko zależy od sytuacji... u mnie słupki są z kamienia i z natury są bardzo nierówne. Ma to taką swoją zaletę w postaci możliwości zamontowania bramofonu nie idealnie w pionie ale lekko pochylony do góry a spód wypełnić fugą betonową.
  Jeżeli chodzi o wideodomofon to jestem zadowolony z jakości. Nic nie trzeszczy, nie buczy, obraz z kamerki jest wystarczający. Niestety gorzej sytuacja wygląda z bramką IP. Nie miałem jeszcze za bardzo czasu aby to dobrze przetestować ale co mogę napisać już teraz. Łącząc się przez stronę WWW wszystko zdaje się działać prawidłowo. Komunikat o dzwonku jest praktycznie w tym samym momencie co na monitorze, zwalnianie rygla również działa bez błędnie. Tragiczna jest ta aplikacja na androida ponieważ jak już ma łączność z serwerem to działa w miarę prawidłowo i co ważne bez opóźnień niestety bardzo jest brak łączności z serwerem i nie działa wogóle :(
 • #6
  ikare70
  Level 12  
  Dobry wieczór, Panowie mam pyt. czy coś zmieniło się w sprawie tej źle działającej aplikacji do obsługi domofonu MobileEyeDoor+ czy jest inna aplikacja współpracująca z tym zestawem domofonowy.
  Pozdrawiam Piotr