Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwufunkcyjny piec Immergas wariuje

09 Lis 2017 21:37 825 6
  • Poziom 11  
    Dwufunkcyjny piec Immergas NIKE MINI włącza się czasami sam na CO, nawet kiedy sterownik go nie załącza. Zdarzało się to nawet latem zwłaszcza kiedy temperatura powietrza wynosiła ponad 30 stopni a piec był włączony tylko na grzanie CWU. Teraz kiedy włączony jest na również na CO czasem po grzaniu kiedy sterownik pokojowy go wyłącza on pracuje dalej i grzeje na 28, 29 albo więcej stopni. Nie zapalają się żadne kontrolki błędu.
    Sonda NTC dobra, zawór trójdrogowy dobry, piec wyczyszczony, ciśnienie wody prawidłowe, a z wodą użytkową nie ma problemu. Serwisant sobie nie poradził. Bardzo proszę o jakieś sugestie lub schemat.
  • Specjalista Automatyk
    Jakie masz połączenie pomiędzy sterownikiem a kotłem?
    Jak jest komunikacja miedzy nimi 0-1 czy może jakiś protokół?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Moim zdaniem problem może leżeć w uszkodzonym przełączniku od przepływu CWU.

Nie pamiętam tylko jaki jest system regulacji. Czy na membranie.
    W zaworach opartych o membranę zdarzało się że mikro styk dawał sygnał do grzania CWU a ciepło szło w grzejniki.
  • Poziom 29  
    Tazma napisał:
    Dwufunkcyjny piec Immergas NIKE MINI włącza się czasami sam na CO, nawet kiedy sterownik go nie załącza. Zdarzało się to nawet latem zwłaszcza kiedy temperatura powietrza wynosiła ponad 30 stopni a piec był włączony tylko na grzanie CWU. Teraz kiedy włączony jest na również na CO czasem po grzaniu kiedy sterownik pokojowy go wyłącza on pracuje dalej i grzeje na 28, 29 albo więcej stopni. Nie zapalają się żadne kontrolki błędu.
    Sonda NTC dobra, zawór trójdrogowy dobry, piec wyczyszczony, ciśnienie wody prawidłowe, a z wodą użytkową nie ma problemu. Serwisant sobie nie poradził. Bardzo proszę o jakieś sugestie lub schemat.

Włączał się i grzał dłużej, czy tylko na chwilę? Kotły mają zabezpieczenie przed zablokowaniem się mechanizmów i co jakiś czas uruchamiają się na chwilę.
  • Poziom 11  
    daro31ie napisał:
    Jakie masz połączenie pomiędzy sterownikiem a kotłem?
    Jak jest komunikacja miedzy nimi 0-1 czy może jakiś protokół?

Połączenie jest przewodowe, kabel 2 żyłowy (sprawdzone, sprawne)komunikacja 0-1.
    Dodano po 4 [minuty]:
    piracik napisał:
    Moim zdaniem problem może leżeć w uszkodzonym przełączniku od przepływu CWU.

Nie pamiętam tylko jaki jest system regulacji. Czy na membranie.
    W zaworach opartych o membranę zdarzało się że mikro styk dawał sygnał do grzania CWU a ciepło szło w grzejniki.

Jest to stary typ immergasa , system membranowy ale mikro przełącznik sprawny, wymieniony 2 razy poza tym zostało to sprawdzone i niestety nie w tym problem.
    Dodano po 19 [minuty]:
    Włączał się i grzał długo, na termostacie temperatura była przekroczona o 6 -8 stopni od nastawionej, zdarzało się że to samo było przy wyłączonym CO (samo grzanie wody użytkowej). Wydaje mi się że najczęściej zacina się gdy jest ciepły np. po dłuższym użyciu ciepłej wody, ale mogę się mylić. Po zakręceniu kranu się wyłączy a po chwili włączy i grzeje jak głupi (z wyłączonym CO). Myślałem że chce się wystudzić i włącza pompę aby przegonić wodę przez grzejniki, ale palnik też się włącza i zamiast studzić grzeje jeszcze bardziej.
    Czy ma ktoś schemat ? rezystor R42 ma mocno zaczerniały lakier, nie można odczytać wartości.
    Dwufunkcyjny Immergas NIKE MINI Typ B11BS.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Są tam dwa mikro przełączniki.
    Jesteś pewien że ten od CWU wymieniłeś?
    Objaw jest książkowy dla tego uszkodzenia.
  • Poziom 11  
    Tak, wymieniał je serwisant. Zresztą sprawdzałem też osobiście, po zacięciu przy zdjęciu z korpusu reaguje tak jak po odkręceniu kurka z ciepłą wodą to znaczy wyłącza i włącza ponownie grzejąc wodę.
    Do czego służy drugi ?