Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

manta led 3204 poprawa balansu bieli

09 Lis 2017 22:51 570 12
  • Poziom 10  
    Obraz jest przebrązowiony. Twarze wyglądają jak po wyjściu z solarium.
    Ten telewizor nie daje możliwości poprawy balansu bieli za pomocą ustawień w menu. Pewnie trzeba wejść do środka i poszukać regulacji (w starych tv były to zazwyczaj trymery RGB).
    Nie mam schematu ani instrukcji serwisowej, ale mam śrubokręt. Proszę o radę, czy da się to poprawić - a jeśli tak - to jak to zrobić.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 9  
    Menu + 1147 i uruchamia się menu serwisowe;
    Pozycja nr 3 ''Picture setings'' i dokonujesz regulacji RGB.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wiadomość, ale nie wiem jak to zastosować. Po naciśnięciu przycisku Menu wyświetla się klasyczny ekran menu i jak potem wybieram 1147 to nic się nie dzieje. Próbowałem również wybrać 1147 trzymając jednocześnie przycisk Menu i też nic to nie dało. Może robię coś nie tak,więc proszę podaj mi krok po kroku jak działać, żeby mi się ukazało to menu serwisowe. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Oryginalnym pilotem wciskasz klawisz ''Menu'' i po pojawieniu się menu ekranowego, kolejno klawisze 1,1,4,7. W tv Manta zazwyczaj tak się wywołuje menu serwisowe. Chyba, że ten model ma inną płytę główną i ten kod nie działa.
  • Poziom 10  
    Chyba jednak w tym modelu to nie działa, bo jak napisałem wyżej, tak właśnie robiłem. Pilota mam oryginalnego. Po naciśnięciu "Menu" menu się pojawia ale po wciskaniu kolejnych przycisków 1,1,4,7 nic się nie dzieje. Może spróbuję się dostać do tej Manty do środka i tam znajdę te ustawienia RGB. A może trzeba coś pokombinować tymi kolorowymi przyciskami na dole pilota?. Na razie dziękuje za informacje. Gdybyś miał jakiś nowy pomysł, chętnie skorzystam. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    asty napisał:
    Może spróbuję się dostać do tej Manty do środka i tam znajdę te ustawienia RGB

asty napisał:
    Gdybyś miał jakiś nowy pomysł, chętnie skorzystam.

Ja mam - weź TV pod pachę i zanieś do pobliskiego serwisu RTV.
    Co prawda to tylko Manta, ale i jej szkoda, aby "grzebki" psuły. ;)
  • Poziom 10  
    do mirex: Pomysł nie jest zły, ale Manta jest za "ciężka", żeby ją targać do serwisu. Kiedyś miałem telewizor 'Wisła" i świetnie sobie z nim radziłem. Tam ciągle wysiadały ruskie lampy "6Ż3P" a było ich tam multum. Sądząc po efektach, to "Manta" chyba tylko nieznacznie odbiega technologicznie od tamtego telewizora, więc jednak spróbuję w niej pogrzebać. Ale dzięki za radę :D
  • Poziom 10  
    Taki sam. Na tym filmiku nie bardzo widzę wyjścia HDMI

Dodano po 2 [minuty]:

Wrócę do tematu w przyszłym tygodniu, bo teraz jestem na działce i mam do bani internet. Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Do enceplacek: Obejrzałem dokładnie tę swoją Mantę i okazuje się, że to jest inny model niż ten prezentowany na przesłanym mi linku. Ten mój pod spodem ma gniazda: słuchawkowe, 3xHDMI, SCART i Antena. Natomiast z boku ma: USB, PcAudioInput, VGA, gniazdo do karty CI i COAXIAL
  • Poziom 10  
    Dobrałem się do tej Manty. Tam jest płyta CV9202H-A39 ale nie znalazłem na płycie żadnych elementów do regulacji balansu bieli. Chyba jest to jednak sterowane poprzez menu serwisowe ale z innym kodem -bo ten 1-1-4-7 niestety w tym moim egzemplarzu nie działa.
  • Poziom 9  
    To przecież nie starej produkcji kineskopowej tv ''Wisła'' czy radzieckie ''Horizonty'', ''Elektrony'', ''Sławuticze'', ''Rubiny'' itp, które wewnątrz zawierały całą masę pokręteł do regulacji najróżniejszych odcieni balansu bieli z większą paletą barw, niż ma tecza na niebie. Tv led nie ma przecież nawet trafopowielacza nieodłącznego w telewizorach nowszych kineskopowych tv, który miał dwie regulacje ''Focus'' i ''Screan''. Tu możliwa jest tylko regulacja przez menu serwisowe. Pytałem u znajomego i przy tej płycie, którą podałeś, ten kod powinien działać. Być może przyciski na pilocie ciężko się wciskają i należałoby kilka razy spróbować. Ale sądzę, że już próbowałeś wiele razy wciskać ten kod. Możesz spróbować jeszcze np Menu 1461, chociaż nie wiem czemu tv nie reaguje na Menu 1147.
  • Poziom 10  
    Do enceplacek: To porównanie Manty do Wisły to była trochę żartobliwa odpowiedź dla mirex'a. Ale to co o Wiśle napisałem to jest czysta prawda. Mieliśmy kiedyś ten telewizor i wielokrotnie go "ulepszałem". Natomiast wracając do meritum - pilot jest oryginalny, przyciski działają bez problemu. Spróbuję może jeszcze z tym drugim kodem ale żeby to zrobić, muszę znów pojechać na działkę. Gdyby pomogło to dam znać. Tymczasem dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Manta LED3204 servis mode INPUT-2580 (Main Board): CV9203H-A42