Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat B5 - Wyjście 12V za i przed stacyjką

marcintr 10 Nov 2017 00:55 2703 2
    marcintr
    Level 9  
    Witam.

Chciałbym podłączyć wideorejestrator mio mivue 608 (ma działać po włączeniu zapłonu, zasilacz zrobiony z oryginalnego do gniazda zapalniczki) oraz zrobić w 2-3 miejscach wyjścia do ładowania USB (tu planuję zastosować gniazda USB do zabudowy OUT 3A - z wbudowaną elektroniką). Tu potrzebuję prądu "przed i za stacyjką" - domyślnie tylko przy włączonym zapłonie + jakiś przełącznik włączający zasilanie niezależnie od zapłonu.

Wprawdzie taka sytuacja raczej nie nastąpi, ale chciałbym aby to uciągnęło włączony wideorejestrator + 4 ładujące się smarfony/tablety.

Zastanawiam się gdzie to podpiąć. Pisali gdzieś o podpinaniu pod włącznik świateł, ale ten pomysł średnio mi się podoba, bo jednak światła to dość kluczowy element i nie chciałbym przepalić bezpiecznika w trakcie nocnej jazdy autostradą jak np. elektronika w gnieździe się zepsuje.

Opcja która wydała mi się rozsądniejsza to kostka radia. Mam tam dwa interesujące piny oznaczone na schematach:
    1) Napięcie pod stacyjkę
    2) + 12V

Pytanie: czy obydwa nadają się do zasilania tego co opisałem? Jeżeli nie to skąd najlepiej wziąć te dwa zasilania (zapłon i ciągłe).
    Pytanie2: czy przewody 1,5mm wystarczą?
    bearq
    Level 38  
    Pobieraj wszystko z skrzynki bezpieczników. Obwody zabezpiecz stosownymi bezpiecznikami. Przewód o przekroju 1,5mm2 powinien spokojnie wystarczyć o ile nie zamierasz obciążyć tego obwodu prądem wyższy niż około 14 A przy obciążeniu długotrwałym.