Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo FH 2006r - Nie działą automat błąd MID 223 PSID 9 FMI 12

TomasAGC 10 Nov 2017 18:09 15123 10
    TomasAGC
    Level 16  
    Witam
    Volvo FH problem polega na tym, że działają tylko biegi wybierane manualnie po przerzuceniu na A brak biegów pedał gazu działa w skrzyni i hamulcach brak błędów. Jedynie co jest to aktywny MID 223 PSID 9 FMI 12
    Foxtrott
    Level 34  
    Volvo FH 2006r - Nie działą automat błąd MID 223 PSID 9 FMI 12MID 223 PSID 9 FMI 12
    Nieprawidłowe działanie okablowania (przerwa lub zwarcie)
    Brak sygnału z czujnika
    W tym samym czasie dwa lub więcej czujników jest aktywnych.
    Generalnie do sprawdzenia instalacja elektryczna , zwłaszcza na "łamaniu".
    TomasAGC
    Level 16  
    A sam lewarek joystick może być uszkodzony? Bo na manualnym sterowaniu biegami wszystko działa.
    darfur5
    Level 33  
    To właśnie dzięki temu błędowi został ci tylko manual. Gdybyś miał wszystko sprawne to miał byś jedno i drugie .
    TomasAGC
    Level 16  
    Foxtrott wrote:
    Volvo FH 2006r - Nie działą automat błąd MID 223 PSID 9 FMI 12MID 223 PSID 9 FMI 12
    Nieprawidłowe działanie okablowania (przerwa lub zwarcie)
    Brak sygnału z czujnika
    W tym samym czasie dwa lub więcej czujników jest aktywnych.
    Generalnie do sprawdzenia instalacja elektryczna , zwłaszcza na "łamaniu".

W którym miejscu jest to łamanie?
    pabloo88
    Level 2  
    Witam mam ten sam problem tylko że kierowca zjechał na plac na manualu . I teraz wszystko działa. I nie wiem co szukać i o tym myśleć
    User removed account
    Level 1  
    Piterr2212
    Level 7  
    Witam serdecznie.
    Proszę sprawdzić okablowanie joystick, błąd opisuje przerwę w obwodzie albo uszkodzony komponent .
    Nie szukać w ramie ( Na łamaniu) inny błąd jeżeli przerwa w ramie.
    Tu jest ewidentnie błąd wybieraka, nie skrzyni biegów.
    Proszę sprawdzić przejście na wtyczce,na dole fotela kierowcy. [img-0] Volvo FH 2006r - Nie działą automat błąd MID 223 PSID 9 FMI 12 Volvo FH 2006r - Nie działą automat błąd MID 223 PSID 9 FMI 12
    Ja osobiście lutuje przewody.
    esterr
    Level 1  
    Witam,
    Mam ten sam problem jak w temacie. MID 223 PSID 9 FMI 12 w VOLVO FH 2011r/460km - objawia się brakiem trybu AUTO na wybieraku. Jest MANUAL i tylko do przodu.
    Poradźcie proszę na co jeszcze zwrócić uwagę.
    Dotychczas sprawdziłem obie wtyczki do wybieraka (pod wybierakiem i pod fotelem) - generalnie były czyste ale zabezpieczyłem je dodatkowo WD40.
    Ponadto próbowałem pozamieniać przekażniki K5(byćmoże się zwiesił). NIestety nic to nie pomogło?
    Układ silnika i skrzyni biegów -BRAK USTEREK.
    Ponoć pod panelem z bezpiecznikami są jakieś sterowniki które kierują dalej sygnał - czy to może być???
    Dziękuję z góry za odpowiedź.
    Adipoznan1
    Level 1  
    Witam czy komuś udało się rozwiązać problem w inny sposób niz wtyczka przy foletu?
    U mnie z wtyczka wszytko ok a blad dalej jest...