Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz laboratoryjny na bazie DPS3003 i LRS-100-36

tzok 08 Maj 2020 07:28 16944 67
    Darek.S
    Poziom 32  
    Z tego co wiem zapisywać (a zatem pewnie i eksportować) potrafi tylko płatna wersja apki. ja mam Androida. Bardzo potrzebne do tej pory mi to nie było to i nie zakupiłem. mam wersję Free. O płatnej wersji na PC nie słyszałem. Zawsze można zapytać. Skoro zakupiłeś w Gotroniku zapytaj ich. Ja ze swojej strony mogę zapytać w oficjalnym sklepie Rudeinga gdzie kupowałem. "Majfrendy" dość chętnie odpowiadają.
  • HelukabelHelukabel
    mardar
    Poziom 21  
    Będę wdzięczny jakbyś się do majfrienda odezwal:) Swoją drogą chodzi mi po glowie OpenDPS, przerabial ktoś może ten temat?
  • HelukabelHelukabel
    Darek.S
    Poziom 32  
    mardar napisał:
    Będę wdzięczny jakbyś się do majfrienda odezwal:)

Już napisałem.
    Open DPS to ciekawy pomysł ale bardziej dla kolegów znających programowanie.
    Ja w te klocki mocny nie jestem i nie byłem.
    Napisałem kilka ( dokładnie chyba dwa :wink: ) programów do urządzeń elektronicznych ale w assemblerze (staroć MCS51) i bardzo dawno temu.
    Ale dla kogoś obznajomionego z tematem disaesemblacja programu i pobawienie się w modyfikacje realna. Tyle, ze musiałby mieć w tym interes choćby na przykład posiadać taki zasilacz i potrzebę używania tych funkcji

Dodano po 9 [godziny] 59 [minuty]:

Dobre wieści...
    Dopiero co zassałem i dziś już raczej nie będę testował.
    ...szczerze wolałbym nie być pierwszym... :|
    mardar
    Poziom 21  
    :D też o tym sofcie myślę, komunikację nawiązałeś po usb czy po wi-fi?

Kurde miałem starszą wersję i nie było komunikacji... teraz przeczytałem twoją rozmowę z majfriendem i zaktualizowałem soft i faktycznie jest obsługa DPS:D
    Teraz idę do pracy i za pół godziny pierwsze testy:)
    Darek.S
    Poziom 32  
    Po Blluetooth. zaczekam na Twoje testy. Wczoraj jeszcze spróbowałem na starszym sofcie i tez nie udało mi się skomunikować. Jak pamietam to zawsze były z tym problemy. Mam takiego dongla Bluetooth
    I zdaje się, że za każdym uruchomieniem komputera dostaje inny port Com...
    mardar
    Poziom 21  
    Pierwsze testy za mną i wynik negatywny aplikacja sie wyspuje za kazdym kliknieciem connect... Windows 7, port com 632... może to jest przyczyną. W domu sobie na spokojnie poeksperymentuje z tym chińskim cudem techniki, a tymczasem czas wracać do roboty... mielgo dnia

Dodano po 7 [godziny] 28 [minuty]:

Testy w domu... i lipa:/ też windows 7, port com: 7 czyli w miarę normalny, kombinowałem z frameworkiem z paczki ale też lipa, nie mogę wywalić wersji 4.8 którą mam po którejś tam aktualizacji żeby zostawić tylko tą z paczki od majfrienda czyli 4.7.2... Zaczyna mnie trochę to irytować, ale jeszcze coś pokombinuję...
    Jak się wkurzę już na serio to zrobię te wykresy w aplikacji blynk (swoją drogą polecam fajne możliwości ma ta apka jęśli chodzi o temat IoT), albo spróbuję załadować do tego dps'a openDPS.

Darek.S jeśli interesuje cię ten temat to na pw daj jakieś namiary na siebie poza forum to będę informować o postępach:P
    Darek.S
    Poziom 32  
    ChińczyK zapytał na jakim adapterze ja to odpalam a jak wysłałem fotkę kazał zdeinstalowac oryginalne stery i pozwolić to zrobić Windzie. Tyle, Że tak dawno go kupowałem, ze płytki nie mam a teraz mam nowego kompa i winda juŻ to zrobiła.
    Ale zdeinstalowałem wszystko i zainstalowałem od nowa. na poczatku kicha ale w międzyczasie był komunikat, ze winda się chce zaktualizować.
    Po aktualizacji połowiczny sukces ale zawsze coś... Przynajmniej uruchomil sie na starym sofcie a ostatnio nie chciał.
    Na nowym sofcie na początku komunikat, ze sprzęt nie wspierany ale był RD.
    Po przełączeniu na DPS(H)