Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32LE154V - podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku.

xxxkamilxxx18 10 Lis 2017 18:46 501 8
  • #1 10 Lis 2017 18:46
    xxxkamilxxx18
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie.
    Posiadam tv Sharp LC-32LE154V http://www.sharp.pl/cps/rde/xbcr/documents/do...tasheet/pdf_DS_Datasheet_LC32LE154V_pl_pl.pdf .

Wiadomo, dźwięk z głośników nie powala. Do tego podłączony chromecast oraz raspberry pi3. Ale do rzeczy. Chciałbym podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku. Na szafie obok stoi wieża Philips FWM387/12. Niestety wieża ma TYLKO WEJŚCIE MP3 LINK. Można bez problemu podłączyć smartfona na mini jack, ale z TV jest problem. Przy próbie podłączenia kablem RCA - Mini Jack są tylko szumy.
    Macie jakieś pomysły ? Może jakiś przetwornik dźwięku? Poniżej screen tylnej ścianki tv.
    Gdybym chciał zakupić zestaw soundbar 2.1 Kruger&Matz Ghost 2.1 https://www.krugermatz.com/pl/p/Soundbar-Ghost-2.1/2519 , który ma tylko wyjście optyczne, muszę dokupić jakiś przetwornik aby podłączyć go do tv?
    Z góry dziękuję za pomoc! :)

Moderowany przez Mirek Z.:

Zabroniony regulaminem link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

0 8
  • #2 10 Lis 2017 19:08
    romeok01
    Poziom 35  

Mylisz wejścia z wyjściem, do wejścia wchodzimy sygnałem (IN) a z wyjścia wychodzimy (OUT)

W telewizorze masz tylko cyfrowe wyjście SPDIF więc tylko z takim wejściem będzie działać dźwięk.

0
  • #3 10 Lis 2017 19:11
    Piotr2608

Poziom 37  

Telewizor posiada tylko same wejścia AUDIO - RCA. Jedyne wyjście dźwięku jakie widzę to DIGITAL AUDIO OUTPUT. Można spróbować wyciągnąć sygnał audio z gniazda Euro lub zakupić konwerter sygnału audio cyfrowego na analogowy.

0
  • #4 10 Lis 2017 19:29
    xxxkamilxxx18
    Poziom 9  

Nie mylę 😉 po technikum mechatronicznym zostało mi jeszcze trochę wiedzy 😉 tak, tv posiada tylko jedno wyjście digital audio output, natomiast wieża wejście MP3 link. Niestety to połączenie nie działa, stąd mój post.

W drugim temacie, będzie można podłączyć jakimś adapterem ten zestaw Krugera?

0
  • #5 10 Lis 2017 19:45
    Piotr2608

Poziom 37  

MP3 Link - Wejście liniowe stereo 3,5 mm więc jest to jak widziałem pełnoprawne wejście sygnału. Teraz poszukaj sobie konwertera SPDIF to RCA i problem masz rozwiązany.

Kruger ma wejście cyfrowe więc łączysz TV z Soundbarem przewodem optycznym i po problemie.

0
  • #6 10 Lis 2017 19:47
    xxxkamilxxx18
    Poziom 9  

Tv nie ma wyjścia optycznego więc jakas przejściówka ?

0
  • #7 10 Lis 2017 19:50
    Piotr2608

Poziom 37  

Tak faktycznie nie zauważyłem - potrzebny jest również konwerter:
    SPDIF COAXIAL (IN) -> OPTICAL (OUT)

0
  • #8 10 Lis 2017 19:53
    xxxkamilxxx18
    Poziom 9  

Piotr2608 napisał:
    Tak faktycznie nie zauważyłem - potrzebny jest również konwerter:
    SPDIF COAXIAL (IN) -> OPTICAL (OUT)

Dziękuję 😉 z podłączeniem do wieży dam sobie spokój. I tak pewnie kupię jakiś zestaw audio typu Denon/ Yamaha lub chociażby wspomniany wyżej soundbar.

0
  • #9 12 Lis 2017 00:28
    Polon_us
    Poziom 41  

W dolnej części rysunku gniazd telewizora widac gniazdo z symbolem słuchawek.
    Można te wyjście analogowe audio wykorzystać przecież.
    Zwykły kabel minijack (obustronny) do wejścia mp3 w tej wieży powinien wystarczyć.

0