Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka stanley star 7000 - Szukam schematu

10 Lis 2017 20:47 2478 29
  • Poziom 9  
    Witam szukam schematu spawarki inwertorowej stanley star 7000 200A a dokladnie ukladu scalonego ktory uleg awarji i jest nie do odczytania uklad znajduje sie w poblizu rezystora r44p i r45p moze ktos posiada schemat takiej spawarki

Pozdrawiam Radek
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Nikt nie jest w stanie pomoc w tym temacie a moze w zlym miejscu wpisalem tego posta moze ktos z kolegow posiada taka spawarke i by sie podzielil zdjeciem tego ukladu jak nikt nie posiada schematu
  • Poziom 2  
    Witam. Układ obok rezystorków to L6386ED.Mam właśnie taką spawareczkę na warsztacie i podejrzałem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
    Witam,
    uszkodził mi się termistor w dokładnie takiej spawarce i nie moge odczytać oznaczenia zwracam się z prośbą o odczytanie
  • Poziom 2  
    Witam,
    o ile pamiętam to NTC8D-20- jeśli mówimy o wejściowym.Podeślij zdjęcie.
  • Poziom 12  
    Witam. Mam do naprawy taką samą spawarkę. Uszkodzony jest układ L6386ED. Więc mamy już drugi egzemplarz z podobnym lub takim samym uszkodzeniem. U mnie dodatkowo widać ślad po zwarciu na drugiej stronie płytki przy rezystorze R43P. Kolego mógł byś wstawić zdjęcia drugiej strony płytki ? Bo nie jestem pewien czy w miejscu zwarcia była jakaś ścieżka.
  • Poziom 12  
    Nie ma problemu. Mój egzemplarz nie startuje po wymianie układu. Coś jeszcze jest uszkodzone. Może ktoś ma jakiś pomysł? Mam zagadkę na zimę.
  • Poziom 11  
    Witam
    Możesz sprawdzić jaki jest symbol tego termistora na wejściu ? Między tymi szarymi kondensatorami
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o ten niebieski element to nie ma na nim żadnych oznaczeń. Sądząc po jego umiejscowienia jest to kondensator. Jest wlutowany równolegle w ścieżki zasilania.
  • Poziom 11  
    A sprawdź ten czarny element. Bo to raczej o niego mi chodzi :) termistor obok tego szarego kondensatora.
  • Poziom 11  
    Dzięki wielkie jak ją odpalę dam znać. Mam nadzieję że nic więcej nie poleciało.
  • Poziom 11  
    Panowie a jesteście w stanie rozszyfrować parametry tego termistora ? 1 ohm ? Jaki prąd ? coś nie mogę znaleźć po tym oznaczeniu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Wymiana poglądów ustała.
    Czyżby brak postępów w naprawach.
    Może udało się komuś uruchomić taką spawarkę.
    Ja nie mam w mojej żadnego napięcia na wyjściu.
    Brak jakichkolwiek śladów uszkodzeń termicznych (wypaleń przebić).
    Nie podoba mi się tylko jeden element na płytce prostowników i tranzystorów, jakby dławik nawinięty grubym drutem o oznaczeniu 100
    Jego rezystancja bliska 0 Ohm, ale przy takim drucie to więcej nie powinno być.
    Płytka cała zalakierowana
    Co tu mierzyć i gdzie ?
    Może ktoś z kolegów zdobył jakiś schemat.
  • Poziom 10  
    Witam
    Dołączę do tematu walczę właśnie z modelem Stanley Star 6000 na płycie Awelco 5680 okrojonej bez przekaźnika i dwu sztuk kondensatorów w prostowniku nawet brak drugiej diody led taki tani budżet. Płyta wizualnie bardzo podobna nie wiem czy model 7000 bazuje na tej płycie co 6000 ale można śmiało bazować na schemacie Awelco w moim przypadku. W spawarce brak widocznych uszkodzeń zwarć na tranzystorach IGBT, napięcia zasilające z zasilacza 15v 13v oraz zasilanie układu L6386 16v Uc3845 vcc 15v noga 1 - 2v brak widocznych impulsów na wyjściu nawet krótkotrwałych przy próbie włączenia. Układy U2,U3,U1 podstawiłem i nic.Zamieszczę schemat morze komuś się przyda miłej zabawy, mile widziane podzielenie się sugestiami jeszcze powalcze w wolnej chwili.
  • Poziom 11  
    Dokładnie ta sama płyta, brak tych samych elementów.
    Zdjęcie takie jak zamieścił 9izik9
    Ja jeszcze niczego nie podmieniałem.
    Trochę nie wiem jak się pozbyć tego lakieru, bo nie mogę nic pomierzyć.
    Dzięki za informacje i schemat.
    Chciałbym zamknąć temat w tym tygodniu.
    będziemy w kontakcie
  • Poziom 10  
    W moim przypadku te napięcia się zgadzają tylko zamiast przebiegu piły z oscylatora na nodze 4 U2P mam jakieś śmieci. Muszę posprawdzać te małe pojemności w obwodzie tego układu z doświadczenia wiem że w Dedrach padały te kondensatorki ceramiczne.
  • Poziom 11  
    Ja mogłem na razie zmierzyć tylko tylko część napięć.
    Nie mam czym obejrzeć przebiegów,
    Muszę pożyczyć jakiś oscyloskop.

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

Sprawdź u siebie diodę DZ1 na schemacie SMCJ188CA na samym wyjściu. Czy to na pewno zenerka ? U mnie ma przerwę.
    Albo Dioda dwukierunkowa
    BI-DIRECTIONAL TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Stand-off Voltage : 5.0 to 188V Peak Pulse Power : 1500 W
    Jak możesz to sprawdź u siebie.
    Od razu mówię że nie jest raczej do kupienia
  • Poziom 10  
    To nie zener tylko transil dioda zabezpieczająca prąd przebicia 188v. Można zastosować zamiennik o podobnych parametrach np
    1.5SMCJ170CA transil; 1,5kW; 189÷210V;
  • Poziom 11  
    Ok
    Nie wiem jak to działa.
    Czy da się zmierzyć to jako złącze, czy w obie strony przerwa.
    I zadziała dopiero w przypadku przekroczenia prądu/napięcia.
  • Poziom 10  
    Podobnie jak zener tylko jednokierunkowa w jedną stronę przewodzi w drugą zaporowo. A ta jest dwukierunkowa, zaporowo w obie strony tzn nie powinna mieć przewodności mierząc miernikiem w obu kierunkach.
  • Poziom 11  
    ajac napisał:
    Podobnie jak zener tylko jednokierunkowa w jedną stronę przewodzi w drugą zaporowo. A ta jest dwukierunkowa, zaporowo w obie strony tzn nie powinna mieć przewodności mierząc miernikiem w obu kierunkach.

Dzięki
    Doczytałem trochę w temacie.
    Nie wiedziałem tylko czy jest dwukierunkowa.
  • Poziom 11  
    "AJAC"
    Jak tam udało się coś posunąć w temacie.
    Ja mam zamiar podjąć temat, ponownie bo sprzęt zawala miejsce, a mam wreszcie oscyloskop.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie znalazłem uszkodzenia moduł mocy nie wykazywał zwarć przynajmniej mierząc miernikiem a zabawa z podstawieniem tranzystorów w tym układzie trochę mi się nie uśmiechała.
    Dałem sobie spokój z tym sprzętem biorąc pod uwagę konstrukcje -brak izolacji galwanicznej między sterownikiem i kluczami oraz braku przekaźnika w układzie ładowania dużej pojemności jest bardzo prawdopodobne ponowne rozległe uszkodzenie.Przy cenach tego sprzętu raczej w koszty niema co brnąć.
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o moduł mocy to mam takie same doświadczenie. Żadnych zwarć, jedynie podejrzewałem tego transila.
    Ale spróbuję pomęczyć ten cały sterownik.
    Powiedz tylko czy próbowałeś coś z tymi pojemnościami o których pisałeś.
    Jak zdobędę jakieś doświadczenia to się odezwę.
    Ale potrzebuję trochę wolniejszego dnia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Podmieniałem u siebie ceramiki ale bez skutecznie, skłaniał bym się do upływności tranzystora na module mocy lub też braku przejścia na którejś z przelotek w module sterującym. Polecam ci rosyjskie fora tam to chłopaki cuda z tymi sprzętami robią i można się dużo nauczyć i baza schematów obszerna.
    http://invertor48.ru/
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki za wskazówki. Na pewno poinformuje o ewentualnych "sukcesach".Wskazówka o ewentualnych niekontaktach jest ciekawa. Ale też brak na pinach zasniedzień czy przegrzan.Kusi mnie uruchomienie tego wogule bez tego transila. Może wtedy coś ewidentnie padnie.
  • Poziom 10  
    Jak już to z żarówką w szeregu 40W w obwodzie a z tym niekontaktowaniem to bardziej chodzi o pękanie miedzi w otworkach przewodzących na drugą stronę PCB
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Przedstawię Kolegom owoc mojej letniej anginy i niemożności wychodzenia z domu.
    Wcześniej znalazłem 2 niezależne od siebie uszkodzenia - zwarty mostek oraz zwarta dioda (D1) w module mocy.
    Nie podejmuję się odtwarzania schematu płyty sterowania. Zastanawiała mnie tylko mnogość diod w obwodzie sterowania transformatorem (do tego nadmiar czasu pomiędzy płukaniami gardła :) ).
    Spawarka stanley star 7000 - Szukam schematu Spawarka stanley star 7000 - Szukam schematu Spawarka stanley star 7000 - Szukam schematu
    Wobec braku oznaczeń na płycie narzuciłem je samodzielnie.