Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć 2 turbinę ssącą

10 Lis 2017 23:27 297 3
  • Poziom 2  
    Witam poszukując najlepszego odkurzacza piorącego natknąłem się na mpm mod 22 vira o bardzo odpowiadających mi parametrach i cenie ok 780zł. Tak sobie przeglądam specyfikacje na stronie producenta a tu się okazuje iż ten odkurzacz jest jedynie o mocy ssania 210W wydaje mi się ze to słabizna jak na zadania które go czekają czyli mycie dywanów, kafelek czy paneli. Chciałbym przyłączyć 2 turbinę ssącą do tego odkurzacza z np. puzzi100 tylko wysuwam do was pytania:

1. Czy możliwe jest przyłączenie 2 turbiny ssącej?
    2. Ewentualnie w jaki sposób poprawić moc ssania wszystkimi możliwymi do zrealizowania sposobami?
  • Poziom 33  
    Ja znalazłem, że moc silnika to 2400W. Jak to się ma do mocy ssania 210W którą podałeś? Prawdopodobnie rzeczywisty pobór mocy jest mniejszy niż 2400 a już na pewno przy zadławieniu wlotu.

Dla przykładu mierzyłem Rowentę RB 70. Deklarowana moc to 1200W, przy pracy bez ssawki ale z rurą pobierała ok 900W a przy zadławieniu wlotu ok 700W.

Dołożenie dodatkowej turbiny (jeśli jest miejsce) równolegle spowoduje minimalny wzrost wydajności ale nie siły ciągu. Musiała by być szeregowo, w sensie wyciągania powietrza z tej pierwszej. Ale wtedy jest problem z chłodzeniem.

Na marginesie dodam, że opisany przeze mnie odkurzacz jest odkurzaczem piorącym, i spokojnie wykonywałem nim swego czasu usługi prania dywanów. Nie jest to jednak odkurzacz przemysłowy, więc raczej nie jest stworzony z myślą o usługach.

Poprzez dołożenie turbiny miałem na myśli dodatkowy agregat ssący.
  • Poziom 33  
    Nie jestem testerem wszelkich odkurzaczy :D Nic nie sądzę, nie znam tego modelu, ale znając życie nie ma tam miejsca na przeróbkę o której myślisz.