Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawek

bowol 11 Lis 2017 01:03 282 19
  • #1 11 Lis 2017 01:03
    bowol
    Poziom 7  

Przejrzałam wpisy dotyczace tego zagadnienia, ale niestety żadnen nie okazał się być dla mnie skuteczny.

Jestem dopiero co po resecie komputera- głównie ze względu na brak możliwości rozwiązania problemu z dźwiękiem, ale niestety przywrócenie fabrycznego ustawienia też nie pomogło.

W prawym dolnym rogu symbol głośnika z białym x na czerwonym tle - napis "Nie podłączono głośników ani słuchawek"

Komunikaty:

Opis urządzenia: AMD High Definition Audio Device
    Dźwięk: AMD HDMI Output - nie podłączono
    właściwości - stan urzadzenia: to rządzenie działa poprawnie
    Informacja o gnieździe - wtyczka cyfrowa
    Kreator aktualizacji sterowników - dla urzadzenia jest już zainstalowane najlepsze oprogramowanie
    Wykrywanie problemów: nie można zidentyfikować problemu

Ma ktoś z Państwa jakiś pomysł, jak rozwiązać ten problem?
    Będę wdzięczna za pomoc...

• #2 11 Lis 2017 02:39
    Kasek21
    Poziom 43  

Jaki system?
    Jakie urządzenie dźwiękowe (wyjście) jest ustawione jako domyślne?

• #3 11 Lis 2017 07:01
    dexi
    Poziom 29  

bowol napisał:
    Ma ktoś z Państwa jakiś pomysł, jak rozwiązać ten problem?

Nie wiem, czy będę wiedział jak ci pomóc, bo dałaś bardzo mało informacji o swoim komputerze.

Czy twój komputer bazuje na AMD?

Czy twoja płyta główna ma odpowiednie sterowniki, co to za płyta główna?

Czy na pewno masz zainstalowany odpowiedni Driver dla twojej karty dźwiękowej (bo wygląda na to, że raczej nie)?

Jeśli zaktualizował ci się sterownik do karty dźwiękowej, to czy zrestartowałaś komputer?

W ustawieniach dźwieku, jakie masz tam urządzenia? Które urządzenie jest ustawione jako domyślne?

Jakie głośniki podłączasz do karty dźwiękowej i za pomocą którego portu? Czy kabel jest podłączony do portu OUT lub DUPLEX, a nie przypadkiem do portu IN lub Microphone?

Czekam na odpowiedź.

• #4 11 Lis 2017 15:56
    bowol
    Poziom 7  

System Windows 7 Home Premium.
    Cóż, problem w tym, że sprzęt cały czas od kilku lat działał nienagannie. To jest mały lapek 10", który używam codziennie. Najczęściej używam słuchawek, a od miesiąca jest problem z brakiem dźwięku. Od jakiegoś czasu bardzo wolno pracował i krzyczał, że ma mało miejsca na dysku, stąd zrobiłam czyszczenie, ale niestety nie pamiętam, czy brak dźwięku ma jakiś związek z czyszczeniem. Zrobiłam zatem reinstalację systemu z nadzieją, że , jeżeli coś przy czyszczeniu nie daj Boże jednak wykasowałam, to reinstalacja rozwiąże problem, ale niestety nic to nie dało.
    Załączam kilka obrazków, które widzę próbując cokolwiek sprawdzić

Samsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawek[url=https://obrazki.elektroda.pl/8075874200_1510412034.png][/url]

Wtyk do podłączenia słuchawek jest jeden, używany od zawsze, więc w tej kwestii nic się nie zmieniło.

• #5 11 Lis 2017 19:47
    Kasek21
    Poziom 43  

Karta dźwiękowa nie jest wykrywana więc jak ma być dźwięk?

Co pokazuje Menadżer urządzeń?

• #6 11 Lis 2017 22:57
    bowol
    Poziom 7  

A z jakiego powodu kata nie jest wykrywana?
    Przez lata wszystko było OK, a od jakiegoś czasu nie, dlatego pytam, co mogę / powinnam z tym zrobić.
    Sama mogła się karta odinstalować?
    Samsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawek Samsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawek Samsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawek Samsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawek

• #7 13 Lis 2017 07:58
    dexi
    Poziom 29  

Cóż, @Kasek21 ma rację. Twój system operacyjny nie ma zainstalowanych żadnych kart dźwiękowych. Ponieważ twoja karta graficzna (prawdopodobnie AMD Radeon) ma port HDMI, a ten port jest w stanie przesyłać dźwięk, więc dźwięk jest wysyłany do twojego monitora. Ponieważ nie ma żadnej innej karty dźwiękowej rozpoznanej przez Windowsa, jest to jedyna opcja w tym momencie dostępna.

Zrobiłaś czystą instalację systemu, ale nie instalowałaś sterowników (oczywiście to tylko mój domysł). Windows czasem nie wykrywa wszystkiego sprzętu. Czy w Managerze Urządzeń nie masz przypadkiem jakichś urządzeń z wykrzyknikiem, albo ze znakiem zapytania?

Sprawdź również, czy w managerze dźwięku (tam gdzie było widać urządzenia do odtwarzania) po kliknięciu prawym klawiszem myszy masz zaznaczone "pokaż wyłączone urządzenia" (czy coś podobnego).

Karta się prawdopodobnie nie "zainstalowała" sama. Po prostu nie zainstalowałaś sterowników po instalacji Windowsa. Domyślam się, że masz kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną, i prawdopodobnie jest to jakiś Realtek (niemal każdy komputer ją ma). Dobrze by było, byś podała nam pełną konfigurację komputera, albo jego model. Domyślam się, że to laptop.

Czy to twój laptop? SAMSUNG Laptop RV515-A01 Sprawdź na naklejce pod spodem laptopa czy model się zgadza.

Jeśli zlokalizujesz i będą jakieś urządzenia ze znakami zapytania w Managerze Urządzeń, to spróbuj sterownik, który możesz ściągnąć poniżej, ale najpierw podaj nam jaki masz model komputera/laptopa:
    STEROWNIK DO KARTY DŹWIĘKOWEJ

• #8 13 Lis 2017 21:08
    bowol
    Poziom 7  

Samsung Model NP305U1A-A01PL
    Sterowniki karty dźwiękowej ładowałam
    prawy klawisz myszy:

Skoro zawsze dźwięk był, a teraz nie ma to sądzę, że karta dźwiękowa powinna być zintegrowana z płytą główną.
    Nie wiem jaki Realtek, do takiego czegoś dotarłam

Nie wiem co mam jeszcze dosłać, w moich wcześniejszych postach wrzuciłam fotki tego co widzę.
    Gdzie mam wejść, żeby podać pełną konfogurację komputera?

Faktycznie uruchomił mi się program Samsung System Software, który mówi,że brakuje karty dźwiękowej,

ale po zaznaczeniu aktualizacji podczas ładowania wyskakuje jakiś błąd

Później każe zrestartować system, ale po resecie jest to samo... :( czyli dalej nie działa

• #9 14 Lis 2017 02:56
    dexi
    Poziom 29  

Uruchom system w trybie awaryjnym i spróbuj znowu w tym trybie zainstalować. Może nawet karta zacznie działać w trybie awaryjnym.
    Tu masz po angielsku jeden ze sposobów wejścia w tryb awaryjny (nie zapomnij jednak odpowiednich opcji odznaczyć po wejściu w ten tryb, bo nie będziesz później wiedziała, dlaczego komputer nie chce wrócić do normalnego trybu). Możesz również zaznaczyć obsługę sieci, jeśli chcesz mieć internet w trybie awaryjnym.:

Link

W tym trybie spróbuj zainstalować sterownik.

W normalnym trybie lub awaryjnym, w Menedżerze Urządzeń sprawdź, czy wszystkie urządzenia są dobrze zainstalowane, czy przy żadnym urządzeniu nie ma przypadkiem znaku zapytania lub wykrzyknika.

Wklej tutaj screen z twojego Menedżera Urządzeń, jeśli możesz.

Jeśli nie wiesz, jakie sterowniki wgrać to wejdź na stronę: DriversCloud

Zainstaluj program z tej strony i kliknij na <Start Detection>, lub <detect> w okienku, który pojawi się po instalacji i powinno wykryć ci każde urządzenie na komputerze. Otworzy ci stronę na której zobaczysz wszystkie swoje urządzenia. Na górze strony będzie link do <My Drivers>, a tam będziesz miała nazwy sterowników zainstalowanych i potrzebujący aktualizacji. Zobacz, czy te sterowniki są zainstalowane, i czy jakieś urządzenie przypadkiem nie jest bez sterownika.

Jeśli będziesz chciała ściągnąć któryś ze sterowników i go zainstalować, to kliknij na niebieską ikonkę po prawej strony, obok konkretnego sterownika. Przejdziesz na następną stronę, gdzie będziesz miała dwa duże niebieskie guziki, z których pierwszy pozwoli ci ściągnąć sterownik z ich własnego serwera, a drugi pozwoli ci ściągnąć sterownik ze strony producenta danego sprzętu. Wszystkie sterowniki są w wersji tzw. "Generic", czyli podstawowej, bez żadnych dodatków od Samsunga.

Dzisiaj testowałem tę stronę i wygląda na OK.

Są oczywiście inne programy do wykrywania sprzętu i aktualizacji sterowników, ale ja im mało ufam. Znalazłem jeszcze DriverBooster i może jeszcze temu programowi bym zaufał, bo pochodzi z dość znanej firmy IObit.

Powiadom o rezultatach.

• #10 15 Lis 2017 00:40
    bowol
    Poziom 7  

Dzięki za szczegółowe instrukcje. Niestety, ale ani w trybie awaryjnym, ani normalnym nie udało się nic zmienić :(

Samsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawekSamsung NP305U1A - Nie podłączono głośników ani słuchawek

• #11 15 Lis 2017 04:24
    Kasek21
    Poziom 43  

Uszkodzony układ dźwiękowy.

• #12 15 Lis 2017 22:48
    bowol
    Poziom 7  

A coś więcej????
    jakaś rada co z tym zrobić?

• #13 15 Lis 2017 23:07
    dexi
    Poziom 29  

bowol napisał:
    jakaś rada co z tym zrobić?

Jeżeli na pewno jest to uszkodzenie układu dźwiękowego, to jest parę rozwiązań:
    1. Wymiana płyty głównej. Niestety, chip jest przylutowany do niej.
    2. Z tego co widziałem, to masz działającego Bluetootha, czyli prawdopodobnie możesz podłączać słuchawki lub głośnik bluetooth.
    3. Dokupienie zewnętrznej karty dźwiękowej.
    4. Kupienie słuchawek podłączanych do portu USB.
    5. Kupienie bezprzewodowych słuchawek z osobnym donglem podłączanym do USB (prawdopodobnie będą przeznaczone dla graczy - chyba Logitech produkuje takie słuchawki).
    6. Podłączanie słuchawek do monitora (jeśli takie wyjście słuchawkowe monitor posiada) - problemem może być słuchanie muzyki z wyłączonym ekranem. Niestety, gdy monitor jest uśpiony lub wyłączony to dźwięku nie będzie.

Jeszcze jedno pytanie: czy karta dźwiękowa nie jest wyłączona w BIOSie?

• #14 16 Lis 2017 16:50
    bowol
    Poziom 7  

A jak mogę sptawdzić, czy karta nie jest wyłączona w BIOSie?

• #15 16 Lis 2017 17:11
    dexi
    Poziom 29  

Biosy różnią się od siebie i na różnych komputerach inaczej będzie to wyglądać. Kiedy włączasz laptopa powinien być monit o naciśnięcie któregoś klawisza by można było dostać się się do BIOSu.

Czasami jest to [DEL], [F2], a czasami można się tam dostać przez menu urządzeń startowych, przyciskając [F9] lub [F12]. Ale to nie znaczy, że wszystkie z tych klawiszy będą działać, by dostać się do BIOSu. To jest tylko któyś z tych klawiszy.

Np . Na tym wideo użytkownik musiał nacisnąć [DEL] by się tam dostać.

Link

Oczywiście nie we wszystkich komputerach ta opcja (lub podobna) jest, a już w szczególności w laptopach. Ale warto spróbować.

• #16 16 Lis 2017 19:43
    bowol
    Poziom 7  

No to weszłam do BIOSu i mam takie opcje:

Sys info:
    CPU Vendor- AMD
    CPU Type - E-350 Processor
    CPU Speed - 1.60 GZ
    CPU VT (VT-x) - Supported
    Total memory - 4096 MB
    BIOS Version - 02PS
    MICOM Version - 02PS

Advanced
    Legacy USB Support - Enabled (możliwa zmiana na Disabled)
    UEFI Boot Support - Disabled możliwa zmiana na Enabled
    AHCI Mode Control - Auto, możliwa zmina na Manual
    Battery Life Cycle Extension - Enabled, możliwa ziana na Disabled
    USB Charge in Sleep Mode - Disabled, możliwa zmiana na Enabled
    USB S3 Wake-up - Disabled, możliwa zmiana na Enabled
    UMA Frame buffer Size - 256M, możliwa zmiana na 512M

Boot
    Set boot priority
    1. USB CD - N/A
    2. Sata HDD - Hitachi .....
    3.USB key
    4. USB FDD
    5. USB HDD
    6. Network

Touche mouse - Enabled, możliwa ziana na Disabled
    Internal LAN - Enabled, możliwa ziana na Disabled
    PXE OPROM - Disabled, możliwa zmiana na Enabled
    Smart battery calibration

EXIT

• #17 16 Lis 2017 20:28
    dexi
    Poziom 29  

Przykro mi, ale ratuje cię tylko wizyta w jakimś serwisie komputerowym, gdzie dokładnie sprawdzą, o co biega. W tym wypadku i ja potrzebowałbym fizycznego dostępu do komputera, by sprawdzić, czy nie jest to mechaniczne uszkodzenie.

Może ktoś na elektrodzie wymyśli coś nowego.

• #18 17 Lis 2017 11:28
    bowol
    Poziom 7  

No to trudno.... :(
    Dzięki za starania :)

• #19 17 Lis 2017 11:42
    miecho18
    Spec od komputerów

dexi napisał:

Takie usterki bez problemu się naprawia. Nie trzeba od razu wymieniać płyty.

• #20 18 Lis 2017 09:07
    bowol
    Poziom 7  

miecho18 napisał:
    dexi napisał:

Takie usterki bez problemu się naprawia. Nie trzeba od razu wymieniać płyty.

Całe szczęście, bo nie chciałabym za bardzo iść w koszty.
    Dzięki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME