Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stb225 - podłączenie spawarki do gniazda 5pin

heloł moto 11 Lis 2017 14:51 207 3
  • #1 11 Lis 2017 14:51
    heloł moto
    Poziom 11  

mam taki problem,nie jestem za bardzo obeznany z prądem a jakaś wybitna osobistość w celu przedłużenia kabla od spawarki rozebrała całą wtyczkę i teraz za bardzo nie wiem co gdzie podpiąć.Spawarka 380v ale tylko 3 przewody,jak już się zorientowałem musi to działać na 2 fazy.Dwa przewody po jednej fazie ale nie wiem co zrobić z 3 który zapewne jest ochronny(zielono-żółty).Posiadam gniazdo na 5pin,chciałbym to podłączyć na krótko bez wtyczki(gniazdo z wajchą 0-I)Wrzucam zdjęcie gniazda.Proszę o informację gdzie podpiąć 3 kabel.
    stb225 - podłączenie spawarki do gniazda 5pin

0 3
  • #2 11 Lis 2017 15:21
    Akrzy74
    Poziom 39  

W tej spawarce sterowanie realizowane jest z transformatora 380/ 220, więc trzeci przewód to przewód ochronny i należy podłączyć go do przewodu PE, pod warunkiem, że nikt nic nie przerabiał w tej spawarce, a tak też się zdarzało, jeśli spawarka pracowała w starym układzie bez wyłącznika różnicowoprądowego a uszkodzeniu uległ transformator sterowniczy.

0
  • #3 11 Lis 2017 15:29
    heloł moto
    Poziom 11  

wątpie by ktoś coś przerabiał.powiedz mi jeszcze w jaki sposób mam znaleźć w gnieździe PE i będzie szlus.

0
  • #4 11 Lis 2017 15:33
    Akrzy74
    Poziom 39  

Jeśli kolega tego nie wie, nie powinien się za to zabierać. Przewód PE (ochronny) to najważniejszy przewód instalacji, oraz w gnieździe, a temat był wielokrotnie omawiany. Wystarczy spojrzeć który zacisk wyróżnia się od innych- ten "najgrubszy"- w środku opisany, jak każdy inny zacisk. Przypominam, że wszelkie prace elektryczne należy wykonywać po wyłączeniu napięcia, a na końcówki przewodów należy stosować odpowiednie tulejki, nie ma mowy o żadnym połączeniu na krótko- wtyczka kosztuje ok 12zł. Zdrowie i życie są bezcenne.

Temat zamykam.

0