Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena VW Passat - proszę o radę !

Tombo55 08 Aug 2005 19:49 11069 5
    Tombo55
    Level 11  
    W moim Passacie B5 1997 rok bardzo słabo odbiera radio Gamma. Antena na dachu wygląda już na lichą i w związku z tym mam 2 pytania:
    1. Gdzie można dostać po dobrej cenie oryginalną antenę do tego Passata ?
    2. W jaki sposób można polepszyć odbiór stacji radiowych w tym samochodzie ?
    Radio w tym aucie jest fabryczne - Gamma.
    lech17
    Level 12  
    Kolego z mojego doswiadczenia to zazwyczaj wina za słaby odbiór obarcza sie słaba jakość anteny w tych autach.Ja jesli klient sobie zyczy zalatwiam sprawe bardzo prosto..demontuje wzmacniacz umieszczony w antenie i juz wewnatrz auta tuz pod antena zakladam prosty wzmacnaicz radiowy kupiony na gieldzie .taka operacja zazwyczaj bardzo poprawia odbior.Czasem istnieje potrzeba wymniany anteny wiec polecam anteny firmy silicon dobrze pasuja i nie ma z nimi problemów obowiązkowo wzmacniacz...tzw separatory z serwisu nic praktycznie nie poprawiaja wiec ich nie polecam.Pozdrawiam
    SlaweK
    Level 43  
    Separator stosuje się gdy radio jest inne niż fabryczne bo wtedy nie zasila wzmacniacza. A faktem jest że w wiekowych autach cuda się dzieją, antany, wzmacniacze gniją i trzeba je wymieniać.
    W specjalistycznych sklepach wiedzą co należy sprzedać klientowi a zakupy giełdowe są dobre jak się na tym znasz bo inaczej chłam Ci wcisną.

SławeK
    @Mike@
    Level 15  
    Tombo55 wrote:
    W moim Passacie B5 1997 rok bardzo słabo odbiera radio Gamma. Antena na dachu wygląda już na lichą i w związku z tym mam 2 pytania:
    1. Gdzie można dostać po dobrej cenie oryginalną antenę do tego Passata ?
    2. W jaki sposób można polepszyć odbiór stacji radiowych w tym samochodzie ?
    Radio w tym aucie jest fabryczne - Gamma.

temat troche wiekowy ale ja mam to samo w Audi B5 a radio
    to Audi Navigation Plus - gdy tylko jestem 20km od nadajnika musze wrzucic płytkę bo radio szumieć zaczyna - jak rozwiazałeś problem??
    User removed account
    User removed account  
    @Mike@
    Level 15  
    bez bata odbiór jest ale gorszy , z batem deko lepszy odbiór , pozycze od kolegi dla sprawdzenia