Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego jest taka różnica (dwukrotna) w cenie pomiędzy kasą a drukarką fiskalną

11 Lis 2017 19:28 543 7
  • Poziom 6  
    Witam! Dlaczego jest taka różnica (dwukrotna) w cenie pomiędzy kasą a drukarką fiskalną. Czy to jest jakaś zmowa cenowa kilku graczy urządzeń fiskalnych. Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Dołóż do drukarki fiskalnej cenę komputera z odpowiednim oprogramowaniem i wyjdzie porównywalnie.
  • Poziom 6  
    Sorry, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie, może żle zadałem. Nie mieszajmy w to trzeciej maszyny. Pozdrawiam

• Poziom 30  
    W tym przypadku raczej chodzi o to, że drukarki są droższe niż kasy, le tez kwestia do jakich kas się to porównuje.
  • Poziom 6  
    W moim pytaniu uśredniłem zjawisko bez względu z jakiej półki cenowej sprzęt pochodzi. np. uważam, że kasa fiskalna, która również drukuje jest bardziej złożonym sprzętem, niż sama drukarka fiskalna , która ma za zadanie tylko drukować. Przykład: najtańsza kasa fiskalna kosztuje 700zł, zaś najtańsza drukarka fiskalna 1400 zł i to są ceny urządzenia z najniższej półki.
  • Poziom 16  
    Może kwestię ceny regulują inne koszta? Atest, homologacja itp.
  • Poziom 6  
    Niestety nie. Homologacje dokonuje co dwa lata uprawniony serwis w tej samej cenie bezwzględnie czy to drukarka fis., czy kasa fis. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    arturavs napisał:
    Dołóż do drukarki fiskalnej cenę komputera z odpowiednim oprogramowaniem i wyjdzie porównywalnie.

To różnica będzie jeszcze większa. Przecież do drukarki fiskalnej 2x droższej od kasy potrzebny dodatkowo komputer z programem magazynowym. Zestaw wyjdzie 3x albo i więcej droższy niż w przypadku kasy fiskalnej.
    atoool napisał:
    ... Homologacje dokonuje co dwa lata uprawniony serwis w tej samej cenie bezwzględnie czy to drukarka fis., czy kasa fis...

Jaką homologację co 2 lata? Do tego uprawniony serwis? Homologacje uzyskuje producent/importer na 4 lata i kosztuje grube tysiące PLN. Co 2 lata to uprawniony serwis wykonuje obowiązkowy przegląd techniczny kasy/drukarki fiskalnej i nie ma to nic wspólnego z homologacją.
    Przepraszam za odkopanie tematu ale nie chcę aby bzdury 'wisiały' jako prawda objawiona.
    Co do pytania w temacie to jest, bo tak jest. Jeżeli stać użytkownika na komputer z programem magazynowym to i stać go zapłacić więcej za urządzenie drukujące. Takie uzasadnienie mi się nasuwa. Chociaż kasy z funkcjami porównywalnymi z funkcjami programu magazynowego (tzw.systemowe) kosztują już podobnie jak drukarki fiskalne