Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego jest taka różnica (dwukrotna) w cenie pomiędzy kasą a drukarką fiskalną

atoool 11 Nov 2017 19:28 705 7
    atoool
    Level 8  
    Witam! Dlaczego jest taka różnica (dwukrotna) w cenie pomiędzy kasą a drukarką fiskalną. Czy to jest jakaś zmowa cenowa kilku graczy urządzeń fiskalnych. Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    Dołóż do drukarki fiskalnej cenę komputera z odpowiednim oprogramowaniem i wyjdzie porównywalnie.
    atoool
    Level 8  
    Sorry, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie, może żle zadałem. Nie mieszajmy w to trzeciej maszyny. Pozdrawiam
    Brivido

Level 33  
    W tym przypadku raczej chodzi o to, że drukarki są droższe niż kasy, le tez kwestia do jakich kas się to porównuje.
    atoool
    Level 8  
    W moim pytaniu uśredniłem zjawisko bez względu z jakiej półki cenowej sprzęt pochodzi. np. uważam, że kasa fiskalna, która również drukuje jest bardziej złożonym sprzętem, niż sama drukarka fiskalna , która ma za zadanie tylko drukować. Przykład: najtańsza kasa fiskalna kosztuje 700zł, zaś najtańsza drukarka fiskalna 1400 zł i to są ceny urządzenia z najniższej półki.
    LC8-990
    Level 42  
    Może kwestię ceny regulują inne koszta? Atest, homologacja itp.
    atoool
    Level 8  
    Niestety nie. Homologacje dokonuje co dwa lata uprawniony serwis w tej samej cenie bezwzględnie czy to drukarka fis., czy kasa fis. Pozdrawiam
    DiZMar
    Level 43  
    arturavs wrote:
    Dołóż do drukarki fiskalnej cenę komputera z odpowiednim oprogramowaniem i wyjdzie porównywalnie.

To różnica będzie jeszcze większa. Przecież do drukarki fiskalnej 2x droższej od kasy potrzebny dodatkowo komputer z programem magazynowym. Zestaw wyjdzie 3x albo i więcej droższy niż w przypadku kasy fiskalnej.
    atoool wrote:
    ... Homologacje dokonuje co dwa lata uprawniony serwis w tej samej cenie bezwzględnie czy to drukarka fis., czy kasa fis...

Jaką homologację co 2 lata? Do tego uprawniony serwis? Homologacje uzyskuje producent/importer na 4 lata i kosztuje grube tysiące PLN. Co 2 lata to uprawniony serwis wykonuje obowiązkowy przegląd techniczny kasy/drukarki fiskalnej i nie ma to nic wspólnego z homologacją.
    Przepraszam za odkopanie tematu ale nie chcę aby bzdury 'wisiały' jako prawda objawiona.
    Co do pytania w temacie to jest, bo tak jest. Jeżeli stać użytkownika na komputer z programem magazynowym to i stać go zapłacić więcej za urządzenie drukujące. Takie uzasadnienie mi się nasuwa. Chociaż kasy z funkcjami porównywalnymi z funkcjami programu magazynowego (tzw.systemowe) kosztują już podobnie jak drukarki fiskalne