Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Medion MD20043 - miganie diody po wymianie matrycy

11 Nov 2017 21:29 1110 5
  • Level 10  
    Witam szanowne grono forumowiczów jak i adminów. Jest to mój pierwszy post pomimo iż na forum jestem od 2006r. Zacznę od początku. Zacząłem zajmować się czymś, czym wielu z forumowiczów już pewnie nie chce mieć z tym nic do czynienia :D

Posiadałem tv LG 26Lc51 z chyba uszkodzoną elektroniką. wyglądało to jak na zapożyczonym zdj z google, ale wywnioskowałem, że matryca jest cała. Postanowiłem rozebrać na części i zakupić drugi potłuczony tv do podmianki. W LG matryca o symbolu V260b1-L03, zakupiłem tv medion md 20043 potłuczony z matrycą V260-L11. Porównałem i wydaje mi się, że powinno pasować. Rozebrałem pakiety matryc i dokonałem wymiany samej "szyby" wraz z T-con od LG. Po wymianie miga dioda na przodzie tv i nie uruchamia się, co po dłuższym przemyśleniu wydaje mi się normalnym objawem. Przeszukałem neta i prawdopodobnie muszę wgrać oprogramowanie. Dodam tylko że po podłączeniu starej"szyby" matrycy, telewizor normalnie się włącza. Proszę szanowne grono o informację i instrukcje ze względu na to, że dopiero się uczę naprawiać TV. Zapytania mam trzy a mianowicie

1. Czy moja zamiana szkła matryc jest słuszna? - chciałbym utwierdzić się w przekonaniu że zmierzam w dobrym kierunku
    2. Czy jest to kwestia oprogramowania tak jak to opisują w google? (Brak dostępnego oprogramowania na stronie producenta - sprawdzałem) i jak się je zmienia? - krok po kroku
    3. Czy w związku z prawidłową pracą telewizora na potłuczonej szybie jest to kwestia oprogramowania tej listwy elektronicznej przy szkle i czy z potłuczonego da się "wyciągnąć" i wgrać do tej całej od LG
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Podaj prawidłowo typ matrycy Mediona. Porównaj PDF-y obu matryc (złącze LVDS).
  • Level 10  
    ooo faktycznie :D medion ma matryce V260B1-L11. Co do wskazówek porównywania to porównywalem już przed zakupem tego mediona. Wydawałoby się, że się zgadza przynajmniej na stronach 13 i 17. Mój angielski niestety jest na dość podstawowym poziomie, więc coś mogło mi umknąć. Może ktoś z kolegów pomoże mi wyłapać jakąś różnicę. Jestem w tym kompletnie zielony.
  • Level 20  
    Szkło + T-con V260B1-L03 jest elektrycznie zamienne z V260B1-L11.
    Oprogramowanie dla matrycy nie ma tu nic do rzeczy (jest przypisane do zestawu szkło + T-con).
    Płyta główna powinna pracować prawidłowo z różnymi matrycami o tych samych parametrach (1366x768, 12V, ...), powinna też pracować bez podłączonej matrycy (nie wykrywa obecności matrycy i jej typu).
  • Level 10  
    Temat do zamknięcia, poszedłem na skróty. Naprawiłem tv LG i pozyskałem drugą matrycę. Ewentualnie poszukuję sprawnej matrycy V260B1-L11. Taniooo, bo już te inwestycje za dużo mnie kosztują :D