Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PVR HD 7000 Polsat przycinający się obraz inny niż reklamy.

DriverMSG 12 Lis 2017 02:56 1263 36
  • #1 12 Lis 2017 02:56
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zanim zacznę nierówną walkę z supportem Polsat'u, chciałem zapytać kolegów tutaj...

Mam już drugi dekoder (na poprzednim było podobnie- modelu nie pamiętam).
    Rzadko oglądam TV, ale zauważyłem, że podczas oglądania normalnych audycji (programy, filmy itp) obraz się przycina, jak by gubił na ułamek sekundy sygnał. Programy HD przycinają się bardziej, tylko że...

Problem nie występuje, gdy nadawane są reklamy. Podczas nadawania reklam obraz jest idealny, nic nie skacze, nie szarpie, nie przycina.

Ostatnio zmieniło się też firmware i obecnie, zamiast kolorystyki pomarańczowej, mam czarną oprawę menu - zmieniły się też funkcje pilota. Nie poprawiło to odbioru.

Czy to definitywnie wina mojej instalacji antenowej, czy walczyć z nimi?
    Dodam, że antena 90cm ma już ponad 30 lat i wisi w jednym miejscu od początku epoki SAT. Zmieniłem (kilka razy) jedynie konwerter i poprawiałem ustawienia.

Screen z kanału TVP 1, na innych kanałach różnie i jakość sygnału spada czasami do 66%.

• #2 12 Lis 2017 08:34
    andpol 33
    Poziom 33  

Skoro konwerter zmieniany to odpada. Niepokojąco mała siła, czyli jakiś problem z kablem, chyba, że jest bardzo długi?

• #4 12 Lis 2017 10:06
    Robert B
    Poziom 43  

DriverMSG napisał:
    antena ... ma już ponad 30 lat

A jak z jej powierzchnią? Gładka czy raczej mocno chropowata po tylu latach? Bo przez to może nienależycie skupiać sygnał w ognisku. Miałem podobne objawy i po wymianie starej, skorodowanej miski aluminiowej, ustąpiły.

• #5 12 Lis 2017 11:48
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Skorodowana nie jest, jedynie trochę brudna (sadza z pobliskiego komina).
    Planuję jeszcze wymienić kabel antenowy - koszta nie wielkie. Czym się sugerować przy kupnie nowego? Może są dzisiaj inne normy niż w ubiegłym wieku. :-)

Na fotce moja ta wyżej.

Ta niżej była szwagra, ale na niej nie odbierało, dach już przesłaniał.

• Pomocny post
    #6 12 Lis 2017 14:45
    LeDy
    Poziom 43  

Przecież siła nie ma do tego nic. Ważne te 100% jakości. Jak z MER bo nie widać? Minimalny to chyba 11dB.(Przytrzymać czerwony)
    Ten skos konwertera chyba też nie bardzo?
    Ja używam kabla Televes T100 PE czarny ale możesz miedzianego lub Triseta 113.
    Znam wiele "brudnych" anten i odbierają bez problemu.
    Zacząłbym od podstawienia innego dekodera, poprawnego ustawienia i ewentualnej wymiany przewodu.

• Pomocny post
    #8 12 Lis 2017 21:35
    kotuniunia
    Poziom 28  

Najprościej sprawdzić na innej sprawnej antenie u kogoś, a później babrać się ew. ze swoją. Też coś podobnego mialem jak w pobliżu działało wifi.

• Pomocny post
    #11 12 Lis 2017 22:17
    LeDy
    Poziom 43  

DriverMSG napisał:
    LeDy napisał:
    Musi pokazać menu
    parametrów sygnału.
    Nic nie pokazuje, w tym menu przyciski (kolorowe) nieaktywne.

Bez menu czerwony. Po przytrzymaniu Czerwonego przez kilkaaaa sekund pokazuje parametry sygnału.

• #15 12 Lis 2017 22:26
    LeDy
    Poziom 43  

Bardzo dobry sygnał. Zobacz teraz na innych transponderach ( na tych co przycina) jak jest. Faktem jest, że siła mała. Ja mam 83% siłę , jakość 100% a MER 15dB dla tego transpondera. Ten jest H. Może ten skos?
    Zobacz 11393V(NTL), 11488H,11508V(TVN)

• #16 12 Lis 2017 22:46
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Właśnie na tym przycinało gdy zjawisko zaobserwowałem.

Na innych kanałach jakość sygnału spada czasami nawet do 55% i działają w miarę płynnie, za to HBO w ogóle nie da się oglądać - pokaz slajdów.

Teraz żona męczy TV, to nie będę jej przeszkadzać, ale później porobię screeny porównawcze na innych kanałach.

EDIT. Znalazłem chwilkę i dla porównania.
    Polsat - Obraz płynny, ale czasami przerywa fonia (minimalnie).

HBO - Obraz stoi, "pikseloza", brak dźwięku.

• Pomocny post
    #18 13 Lis 2017 10:16
    andpol 33
    Poziom 33  

Dekoder do wymiany.

• #19 13 Lis 2017 12:24
    LeDy
    Poziom 43  

Sprawdziłem i tylko transponder 12476 (kanał 101) ma też słabe wskazania jakości (w granicach 60%) ale MER 13dB. Pozostałe zalecane przez Polsat to 11137(kanał25)-14dB, 11508(kanał 115)-15dB i 12015(kanał 149)-15dB. Siły i jakości w granicach 80-100%.

• #20 13 Lis 2017 13:05
    andpol 33
    Poziom 33  

Przy 10 dB jeszcze gra, przy 9dB już zaczyna się krzaczyć, więc przy 12dB ma obowiązek grać. Wskazania MER są prawidłowe. W tym oprogramowaniu tak właśnie jest: 12dB-50%, 13dB-66%, 14dB-83%, 15dB-100%. Sprawdź jeszcze ten kabel, czy nie jest skruszały i nie pije wody?

• #21 13 Lis 2017 18:25
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Pogoda mi nie sprzyja by wejść na dach i kombinować z kablem.
    Jak tylko się poprawi zacznę działać.

Jeśli jest coś jeszcze, co mogę sprawdzić w domu, to proszę o wskazówki.

Dekodery mam 2, były 2 w zestawie, więc jak nie będzie domowników, to przepnę i sprawdzę, porównam parametry obrazu.

• #22 14 Lis 2017 07:44
    JacekCz
    Poziom 32  

Zapytam kolegów, da się jakoś profesjonalnie poprzeć myśl, że reklamy wychodzą lepiej (o ile spostrzeżenie jest słuszne).
    Konsumentem telewizyjnym nie jestem i nie będę, w ogóle telewizor jest ciekawszy z tyłu niż z przodu.

Większe / mniejsze kompresje? Mniejsza rozdzielczość?
    W ścieżce audio reklamy mają podbijaną dynamikę, to widzę (słyszę), video nigdy się nie interesowałem.

• #23 16 Lis 2017 22:01
    _kli_
    Poziom 28  

LeDy napisał:
    Minimalny to chyba 11dB

Minimalny wymagany dla HD to 12 dB (zielony pasek jakości)
    https://www.youtube.com/watch?v=CWuRGXpqzH8 (fragment od 3:02)
    DriverMSG napisał:
    Dokładnie takie same parametry jakościowe (MER 12 dB) na tej częstotliwości zastałem dzisiaj u klienta. Jedynie siła sygnału wyższa. Problemem był zacinający się mocno obraz i dźwięk na tym tp. w HD7000. Po korekcie anteny i konwertera udało się podnieść MER do 14 dB, ale przycinki występują nadal - chociaż teraz rzadziej. Także wymiana konwertera nie pomogła.
    Problem z zacinaniem obrazu na tej i innych częstotliwościach w niektórych HD7000, jest poruszany od dawna na jednym z forów.
    http://forum.satkurier.pl/topic/12820-dekoder-pvr-7000/?p=1149750
    Przedstawiciel Polsatu sugeruje w takich wypadkach wymianę dekodera do skutku.
    support458 napisał:
    Jeśli parametry sygnału są poprawne, należy wymienić dekoder w APS. Nowy dekoder należy sprawdzić na problematycznych kanałach jeszcze w APS

• #25 16 Lis 2017 23:44
    _kli_
    Poziom 28  

LeDy napisał:
    Minimalny to chyba 11dB
    LeDy napisał:
    Minimalny, podawany przez Polsat to 10dB dla konkretnego transpondera

Oczywiście to Ty bajdurzysz, bo najpierw piszesz 11dB, a później 10dB.
    - DVB-S FEC 3/4 - min. MER 10dB
    - DVB-S2 FEC 3/4 -min. MER 12dB
    Ile transponderów CP na HB masz w DVB-S? Tylko jeden 11137 H z kanałem Polsat CI
    http://www.maxpeak.tv/articles/When_is_a_signal_good_enough.pdf
    http://www.kreiling-technologien.de/fileadmin...aesentationen/ROVER_Produkt-Workshop_2016.pdf (tabelka na str.6)
    W w/w filmie instruktażowym Cyfrowego Polsatu jest jasno powiedziane, że
    Suppert 458 napisał:
    ... wartość jego powinna zawierać się pomiędzy 12 a 15 dB, niezależnie od kanałów które oglądamy

Zanik odbioru na kanałach DVB-S występuje przy MER 6-7 dB, a na DVB-S2 pomiędzy 8-9 dB.

• Pomocny post
    #26 17 Lis 2017 00:54
    DejoDejo
    Poziom 16  

HD 7000 to szajs i nic więcej, ustawianie w nim jakości sygnału to parodia. Fakt masz małą siłę sygnału, więc można sprawdzić kabel, łączenia, styki, eFki, skrócić go do minimum, ale faktem jest sam strzał w satelitę. Na HD 7000 będziesz miał 66%, 83%, a nijak się przekłada to do odbioru, na tej samej antenie przy starszych modelach będziesz miał jeszcze mniejsze % i odbiór podobny, ustawiasz starszy model na maxa i ten HD 7000 działa jak trzeba, bez względu na parametry sygnału.

Jak warunki nie pozwalają ci na operacje przy antenie, to kolega z posta #8 podsunął dobrą opcję ;)

• #28 17 Lis 2017 12:22
    andpol 33
    Poziom 33  

No to było pewne, ale z tym sygnałem to też szału nie ma. Na Polsat HD tylko 50%. Albo antena w takim stanie, albo,źle ustawiona, albo konwerter dziadowski.

• #30 17 Lis 2017 13:12
    DejoDejo
    Poziom 16  

Nowy dekoder to znaczy jaki model?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME