Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor - Miganie i śnieżący obraz.

Lashinron 12 Lis 2017 13:22 210 6
  • #1 12 Lis 2017 13:22
    Lashinron
    Poziom 2  

Witam.
    Słyszałem że na tym forum można uzyskać najlepszą pomoc w przypadku nietypowych problemów a mój problem jest dość że tak się wyrażę dziwny.
    Opis problemu:
    Około 3 miesięcy temu zakupiłem kartę graficzną Asus Radeon RX560.
    Natomiast od miesiąca zaczęły się dziać dziwne rzeczy, posiadałem monitor Samsung SyncMaster T220 (DVI-D, DVI-I )który czasami zaczął śnieżyć (jak w starych telewizorach) jednak po wyłączeniu i włączeniu efekt przechodził.
    Monitor był już w serwisie przed końcem gwarancji jakieś 10 - 15 lat temu została w nim wymieniona wtedy płyta główna i zasilacz.
    Za jakiś czas zaczął dziwnie migać tak jakby włączał się i wyłączał zdarzało się to zarówno w trakcie zwykłej pracy jak przy włączeniu jakiejś gry.
    Efekt nasilił się tak bardzo że nie dało się na nim pracować poza tym przy wyłączeniu komputera ekran przełączał się ze złącza DVI na Analogowe tak jakby nie mógł znaleźć kabla.
    Udałem się więc do serwisu komputerowego z zapytaniem czego to może być wina, polecili mi jeśli mam możliwość sprawdzenia na innym monitorze lub ekranie.
    Komputer podłączyłem pod telewizor złączem HDMI pracowałem 3 dni na nim bez żadnych zauważalnych zmian, wiec wniosek nasunął mi się, że monitor już swoje się wysłużył i przyszedł czas na zmianę.
    Zamówiłem Monitor iiyama G-MASTER G2530HSU-B1 niestety dzień przed otrzymaniem monitora na Telewizorze wyskoczył efekt śnieżenia jednak po resecie komputera zniknął całkowicie.
    Nowy monitor podłączyłem kablem HDMI otrzymanym w zestawie wszystko niby działało elegancko, sprawdzałem jego pracę, filmy HD, Gry.
    Wszystko wydawało się w porządku jednak po jakimś czasie monitor przestał współpracować z jedną grą Prototype 2 ( wcześniej normalnie grę odpaliłem i grałem długi czas) .
    W trakcie włączenia gry pojawia się ciemny obraz i monitor zachowuje się jakby wyłączał napięcie jest czarny obraz i w nocy widać delikatne błyśnięcia ekranu jakby chciał się włączyć w tle słychać muzykę z menu po wciśnięciu alt+tab monitor zaskakuje i normalnie można buszować po pulpicie, jednak przy próbie powrotu efekt powraca.
    Zrobiłem dwie rzeczy stary monitor oddałem do serwisu RTV natomiast komputer oddałem do serwisu komputerowego gdzie zakupiłem kartę graficzną.
    Po dniu dostaję informację z obu serwisów że stary Samsung działa bez zarzutów był testowany z laptopem i komputerem na różnych złączach i nic mu nie jest, natomiast od serwisu komputerowego dostałem prośbę aby podejść do nich na sprawdzenie i pokazanie co jest nie tak.
    Okazało się że u nich gra działa sprawdzali testowali ją przez cały dzień i nic się nie dzieje ja także miałem możliwość sprawdzenia u nich że wszystko jest ok gra działała beż zarzutów.
    Otrzymałem od nich kabel Display Port do sprawdzenia czy będzie wszystko OK.
    Oczywiście wróciłem do domu włączam komputer i dziękuje dzieje się to samo ekran przygasa (zanika) identyczny efekt z grą jak opisywałem.
    Ściągnąłem grę Crysis która także ma problem ponieważ w trakcie włączenia już właściwiej gry zawiesza się i słychać w głośnikach zacięty dźwięk tak jakby cały komputer się zawiesił w tym momencie Monitor pokazuje że brak połączenia kablem sygnałowym i wyłącza się (zarówno na kablu HDMI jak i Display Port.)
    Pytanie co może być przyczyną tak dziwnego zachowania Monitora, Komputera sprawdzałem czy nie jest obciążony zasilacz odłączałem głośniki drukarki myszki i testowałem gry (efekt bez zmian) :(

Moja Specyfikacja komputera:
    Płyta główna: ASUS M5A97 R2.0bios AMI EFI 2603
    Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)
    Radiator: Katana 3 CPU Cooler
    RAM: GeIL CL9-9-9 DDR3-1333 4x 2 GB (1 rank, 8 banks)
    Karta Graficzna: ASUS AMD Radeon RX 560 (Polaris 21)
    Zasilacz: Logic ATX 600W
    System: Windows 10 Profesional
    Antywirus: Bitdefender Free

• #2 12 Lis 2017 16:31
    Kasek21
    Poziom 43  

Zasilacz to ŚMIEĆ i od podłączenia innego trzeba zacząć.

Chyba, że ten pseudozasilacz juz uszkodził posiadaną kartę graficzną.

• #3 12 Lis 2017 16:47
    Lashinron
    Poziom 2  

Kasek21 napisał:
    Zasilacz to ŚMIEĆ i od podłączenia innego trzeba zacząć.

Chyba, że ten pseudozasilacz juz uszkodził posiadaną kartę graficzną.

Co Polecasz?
    czy coś takiego będzie wystarczające?
    Link

• #5 12 Lis 2017 23:57
    310artur
    Poziom 42  

Nie mniej zasilacz działał w serwisie, monitor podobnie. Śnieżenie na HDMI jest wręcz niemożliwe, pasy albo cyfrowa pixeloza tak ale nie analogowy śnieg.
    Co wynika z tego testu? W miejscu testowania musi być coś nie tak. Zaczął bym od zasilania - gniazdko, uziemienie, listwa, instalacja elektryczna. Dalej ewentualne źródła zakłóceń choć zakłócić cyfrowy sygnał raczej trudno to już posiać czymś na instalacje elektryczną można.
    Nie czasem korelacji występowania problemu z załączeniem jakiegoś urządzenia w domu? Były już nie raz opisywane tematy typu włącza się lodówka mruga monitor. Ale to może być wszystko - problem zdaje się nasilać wraz ze skracającym dniem - może coś z oświetlenia albo ogrzewania? Np. pompa obiegowa, żarówka energoszczędna? Skoro monitor odpracował 15 lat to pewnie inne urządzenia też mogą już lata świetności mieć za sobą.
    HDMI jako takie jest wrażliwe na brak a jeszcze bardziej na złe uziemienie. Komputera nie bardzo można używać bez uziemienia (wymaga go do prawidłowej pracy no i jako ochrony). Jest uziemienie?

• #6 14 Lis 2017 11:10
    Lashinron
    Poziom 2  

310artur napisał:

1.Nie czasem korelacji występowania problemu z załączeniem jakiegoś urządzenia w domu?
    2.Jest uziemienie?

1. Raczej nie, dzieje się tak o każdej porze. Lodówka przecież nie działa cały czas, mieszkam w bloku nie posiadam żadnych pomp grzewczych.
    2. Uziemienie jest w gniazdku ale idąc twoim tropem podłączyłem inna listwę w zupełnie innym gniazdku efekt ten sam.

Zastanawia mnie czemu te dwie gry mają taki problem natomiast gry typu Wiedźmin 3 czy np. Arma II (na Max ustawieniach działa, przycina się ale działa) którą ściągnąłem by przetestować komputer nie mają żadnego problemu.
    Czemu w serwisie gra działała a u mnie nadal jest problem. :/
    Puściłem 3D marka przy teście CPU wywala błąd i przerywa dalszy test.

• #7 14 Lis 2017 22:41
    310artur
    Poziom 42  

Nie wiarygodne ale jeśli w założeniach testu nie ma błędu to podmień/odepnij wszystko czego nie dałeś do serwisu (mysz, klawiatura, kabel sieciowy,drukarki itp itd co się da). Może to coś zmieni.
    Spróbuj testu GPU w furmarku. Uruchom na czas testu w tle HWiNFO w trybie sensor only. Zobaczymy temperatury.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME