Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Huawei B593s-22 - Alternatywne firmware

12 Lis 2017 20:21 2679 4
  • Poziom 16  
    Posiadam router B593s-22 z oryginalnym firmware dla Duńskiej sieci H3G V200R001B270D25SP01C26 .
    Potrzebny mi firmware z możliwością wybory konkretnej częstotliowści LTE. Po wielu próbach nie udało mi się wgrać żadnej innej wersji, pomimo zmian wersji w plikach .bin (hexedytorem). Próbowałem wersje ..D25SP00C00 ...D10SP00C00 i inne od DNA, czy Vodafone, oczywiście po zmianach 9x ..C.. Wgranie za każdym razem kończy się miganiem czwartej kontrolki poziomu sygnału. Czytałem, że wersje skandynawskie są zabezpieczone.
    Czy ktoś ma rozwiązanie ww. problemu?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Pytałeś @dzejka na bez-kabli? On ma wszystkie softy do B593 i wie na ten temat prawie wszystko.
  • Poziom 16  
    Dzięki za odpowiedź! Napiszę do @dzejka ,ale po przestudiowaniu wpisów na bez-kabli.pl oraz na rosyjskich stronach, szanse na proste rozwiązanie są nikłe. Bo jedyna droga to podpięcie się z interfejsem pod RS232. Spróbuję tą drogą ... dam znać
  • Poziom 11  
    jumbo8 napisał:
    (...) szanse na proste rozwiązanie są nikłe. Bo jedyna droga to podpięcie się z interfejsem pod RS232 (...)

Witam,
    w tej sprawie polecam zajrzeć na: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3438655.html .

Polecam również zajrzeć do mojego tematu o ekstrakcji plików z FW.bin tego routera - omówiłem tam całą strukturą z liczeniem POPRAWNYCH sum kontrolnych włącznie (niektóre wersje FW sprawdzają CRC "nagłówka" poszczególnych jego części, a po zmianie numeru wersji suma kontrolna po prostu się nie zgadza i instalator nie puszcza dalej).

Pozdrawiam.

P.S.
    Ciekawostka: można zmienić wersję FW zakończoną liczbą dwu-, trzy- czy czterocyfrową na dwucyfrową i odwrotnie - producent stosuje w tym przypadku trik polegający na skróceniu pełnej nazwy np. z "...V200R001..." do "...V2R1..." i tym podobne - oczywiście policzenie nowych sum w tym przypadku jest niezbędne - przed taką operacją należy sprawdzić jak została "skrócona" nazwa w zastępowanym FW. :shocked!:
  • Poziom 16  
    Zaniechałem zabaw z routerem, bo zmieniłem operatora LTE. Router na orginalnym sofcie pracuje stabilnie. Może kiedyś wrócę do tematu.. Dziękuję za pomoc.