Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 2.0 16V ABF brak sygnału na cewkomoduł

sebek265 13 Lis 2017 01:06 369 4
  • #1 13 Lis 2017 01:06
    sebek265
    Poziom 7  

Witam, mam problem z autem VW Golf III 2.0 16 V ABF auto zaczęło nierówno pracować i się dusić ( tak jak by się kończyło paliwo ) wszedłem na obroty ...unormowało się więc zgasiłem Golfa i od tamtej pory nie odpala . Wymieniłem na nowe : cewkę,palec,czujnik wału korbowego , czujnik halla i uwaga 4 x ECU ! Cały czas mam brak iskry . VAG pokazuje cały czas obroty silnika 459 / min . Pompa paliwa się włącza przy kręceniu , cewkę zasila brak tylko impulsu z ecu na cewkę .
    Wie ktoś może co jest odpowiedzialne za impuls w ecu na cewkę ? Dodam tylko ,że wszystko sprawdzone przejścia od czujników do ecu . Co może jeszcze wpływać na brak iskry ???? Proszę o pomoc

0 4
  • Pomocny post
    #2 13 Lis 2017 14:54
    waski821
    Poziom 14  

Posprawdzaj masy. Auto posiada LPG? Jeżeli tak to sygnał obrotów jest pobierany najczęściej z tego przewodu sygnałowego do cewki. Jesteś pewien że niema impulsu?

0
  • #3 14 Lis 2017 21:20
    sebek265
    Poziom 7  

Auto nie posiada LPG , masy i plusy sprawdzone . Dałem bezpośrednio sygnał z czujnika wału korbowego na środkowy pin cewki i iskra jest ....
    Mam jeszcze jedno pytanie , czy na załączonym zapłonie kiedy w ciągu pierwszych 2 sekund załącza się pompa paliwa to na wszystkich pinach od listwy wtryskiwaczy powinno być 12 V a po dwóch sekundach same masy ?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Lis 2017 08:52
    Doktorr
    Poziom 34  

Tak ma być bo plus jest podawany przez ten sam przekaźnik co na pompę paliwa. Przy kręceniu rozrusznikiem powinien wrócić.

0
  • #5 16 Lis 2017 19:56
    sebek265
    Poziom 7  

Dziękuję za porady i odpowiedzi . Problem rozwiązany auto odpaliło .
    Przyczyny :
    Uszkodzone ECU
    Uszkodzony nowy czujnik prędkości wału .
    Temat zamykamy

0