Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] 2 monitory w 1 PC - 2 monitory 1 komputer

bialy_pielgrzym 13 Lis 2017 04:52 786 5
  • #1 13 Lis 2017 04:52
    bialy_pielgrzym
    Poziom 7  

Witam, mam kilka pytań odnośnie dwóch monitorów podłączonych do jednego komputera:
    1) Czy jest możliwe poprawne działanie dwóch monitorów gdy jeden podłączony jest do karty graficznej a drugi do zintegrowanej grafiki płyty głównej ?
    2) Jeżeli powyższe nie jest możliwe to czy dołożenie drugiej innej karty graficznej tego samego producenta bez łaczenia kart w SLI pozwoliłoby mi na pracę na dwóch monitorach (jeden monito do jednej karty a drugi monitor do drugiej karty)?
    3) Czy podpięcie dwóch monitorów do jednej karty graficznej nie obniży wydajności w grach gdy grę będę miał włączoną na jednym monitorze a na drugim otwarte zakładki w przegladarce ?
    4) Jak to wygląda od strony ustawień w UEFI oraz od strony oprogramowania (ustawień) w systemie Windows 10 ?

Mój sprzęt:
    MOBO Asus Maximus VIII Ranger
    CPU i5 6600k @ 4.6 GHz
    GPU Gigabyte GTX 1060 extreme gaming
    RAM Corsair Vengeance LPX @ 3200 MHz Cl 15
    ROM SSD NVMe Samsung SM951 128 GB, SSD Goodram Iridium Pro 240 GB, HDD Seagate 2 TB, HDD Toshiba 500 GB
    Zasilacz BeQuiet Pure Power L8 730w
    Cooler CPU Raijintek TISIS
    Obudowa SillentiumPC Aquarius x95w
    System Windows 10
    Monitor LG FullHD (piszę z telefonu i nie mam możliwości teraz sprawdzić jaki to dokładnie model, w każdym razie używam przejściówki HDMI / DVI)

Drugi monitor który chciałbym podpiąć nie ma FullHD (coś poniżej tej rozdzielczości ale nie mam jak teraz sprawdzić, jeżeli wejścia nie będą pasować ani nie będzie szło kupić odpowiedniej przejściówki to jestem w stanie kupić nowy monitor o maksymalnej rozdzielczości FullHD)
    Druga karta graficzna o ktorej myślałem to jakaś najtańsza Nvidia GT 710 z 1 GB vRAM ponieważ drugi monitor ma służyć do przeglądania internetu, odpalania programów diagnostycznych PC, obsługi worda i excela.

Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 13 Lis 2017 07:04
    daminek1234
    Poziom 24  

Wepnij wszystko do jednej karty. Skrót Windows+P i ustawiasz jak ci pasuje. Wydajność w grach obniży ci się o zastraszające 0,5 klatki :). Znaczy nie ma to praktycznie żadnego wpływu.

1
  • #3 13 Lis 2017 11:46
    atomic99
    Poziom 30  

@bialy_pielgrzym A w jakim celu niby chcesz podpinać 2 oddzielną kartą graficzną ? ? ? Skoro ta którą posiadasz sama automatycznie obniża sobie taktowania i zużycie prądu jeżeli nie ma potrzeby działać wydajniej.
    Mój [GTX 1070] w obecnej chwili używa około 10-15W i pomiędzy 5-15% swojej mocy.

1
  • #4 14 Lis 2017 04:57
    bialy_pielgrzym
    Poziom 7  

"w jakim celu niby chcesz podpinać 2 oddzielną kartą graficzną ?" Aby pierwsza karta nie była obciążona działaniem drugiego monitora tj. programu / programów na nim odpalonych.
    Skoro tak nie znacznie wpłynie to na wydajność w grach to zniweluję to lekkim podkręceniem karty graficznej. Nie boję się o wydajność gdy na jednym monitorze będę miał włączony excel a na drugim przeglądarkę tylko gdy na jednym będzie działać gra a na drugim przeglądarka czy jakiś inny mało zasobożerny program.

0
  • #5 14 Lis 2017 13:54
    atomic99
    Poziom 30  

@bialy_pielgrzym Nawet nie będziesz musiał nic podkręcać, wydajność może Ci spadnie w grze z 1fps, a przecież na raz nie będziesz grał i używał programu. Także nie bój nic. :) Pozdro

0
  • #6 16 Wrz 2018 10:07
    bialy_pielgrzym
    Poziom 7  

Podłączyłem dwa monitory do jednej karty graficznej. Na pierwszym monitorze FHD odpalam gry a na drugim monitorze HD odpalam przeglądarkę i / lub mało wymagające programy. Spadków FPS w grach nie zauważyłem.

0
  Szukaj w 5mln produktów