Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak można wydostać emaile z plików pst

Elektrofor 13 Nov 2017 09:10 633 4
    Elektrofor
    Level 10  
    Prośba o pomoc:
    kolega zrezygnował z hostingu na nazwa.pl. Nie przeniósł (nie zna się na tym) poczty IMAP na nowy serwer bo zagubił hasło do Panelu Klienta. Czas nieubłaganie upłynął i serwer na nazwa.pl wyłączyli.
    W tej chwili ma pliki poczty tylko w Microsoft Outlook.
    Jak można wydostać emaile z plików pst i zapisać je na nowym serwerze (jest panel Direct Admin)?
    leonov
    Level 42  
    Rozumiem że szukałeś już rozwiązania, pod hasłem, outlook pst converter i nic nie ma ?
    Elektrofor
    Level 10  
    Dzięki za info.
    Softaken PST Mailbox Converter zapisuje max 25 maili. A wszystkich jest po ok 1,5 tyś na każdym z kont. Nie wiem czy klienta będzie stać kupić pełną wersję.

Bit Recover PST Converter Wizard pokazuje ładnie wszystkie maile zawarte w pliku. Niestety zapisuje pojedyńcze maile.

A w jakim z tych zapisywanych formatów przechowywane są pliki pocztowe na serwerach?
    tzok
    Moderator of Cars
    Elektrofor wrote:
    A w jakim z tych zapisywanych formatów przechowywane są pliki pocztowe na serwerach?
    W żadnym.

Kwestia przenoszenia poczty z jednego serwera na inny jest bardzo problematyczna... jak się ma dostęp do shella to można kopiować ręcznie. Zastanawiam się tylko po co przenosić wiadomości, które zostały już odebrane. Nie szkoda miejsca na serwerze? Przecież normalnie po pobraniu na komputer wiadomości są usuwane z serwera. Niby na serwerach IMAP działa to inaczej, ale skrzynka pocztowa z gumy nie jest.

Jeśli masz pobrane wiadomości na Outlooku i chcesz je przenieść na nowe konto, to pozostaje Ci podpiąć to konto do Outlooka i skopiować wiadomości ze skrzynki odbiorczej starego konta, na skrzynkę odbiorczą nowego konta. To samo z wysłanymi i szablonami... dla każdego konto osobno.
    Elektrofor
    Level 10  
    Dokładnie tak było!
    Zaimportowałem plik *.pst kolegi do mojego Microsoft Outlooka do Foldery archiwum.
    Ładnie wszystko się pokazało z katalogami i oczywiście emailami.

Utworzyłem nowe konto IMAP takie, jak kolega miał. I katalogi jakie miał.
    I faktycznie metodą drag&drop skopiowałem partiami pliki z Foldery archiwum do katalogów nowego konta IMAP.

Najpiękniejsze było to o co mi chodziło: w czasie kopiowania komputer łączył się przez internet z serwerem pocztowym i uploadował wszystkie maile!

Serdeczne dzięki.
    Pozdrawiam