Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK3 2.0 TDDi 116KM - Gaśnie podczas jazdy lub na postoju

13 Lis 2017 10:30 5154 12
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu podczas jazdy (ale na postoju też) gaśnie mi silnik w samochodzie. Na licznikach pojawia się migająca kontrolka od świecy żarowej a obrotomierz pozostaje w ostatniej pozycji. Problem pojawia się bez żadnej reguły, tzn. czasem mogę jeździć miesiąc i nic a czasem jednego dnia zgaśnie kilka razy. Żeby go odpalić wystarczy wyłączyć zapłon i od razu uruchomić silnik, co nie sprawia żadnego problemu dla samochodu.

Czy ma ktoś jakieś sugestie lub już ktoś kiedyś rozwiązał taki problem u siebie w Mondeo?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Specjalista liczniki samochodowe
    Miałem kiedyś podobny problem, choć u Ciebie może to być zupełnie co innego. Winny był przekaźnik pompy. Zamieniłem go z przekaźnikiem ogrzewania tylnej szyby bo jest taki sam.
  • Poziom 21  
    Skoro pojawia Ci się migająca kontrolka świec żarowych, to sterownik wyłapuję usterkę... Diagnostyka, a nie wróżby z fusów. A powróżyć to można, że wtryski, bo u kolegi też gasł w trakcie jazdy, ale u Ciebie będzie co innego...
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 4  
    Chodzi o przekaźnik pompy paliwa czy wtryskiwacza?
  • Specjalista liczniki samochodowe
    Margol007 napisał:
    Chodzi o przekaźnik pompy paliwa czy wtryskiwacza?

Nie pamiętam, ale dałem Ci już wskazówkę. Jeden z nich jest taki sam, jak przekaźnik ogrzewania tylnej szyby. Swoją drogą nie wydaje mi się, żeby same wtryskiwacze miały przekaźniki, ale może się nie znam..

Inna sprawa to to, że Cobrat słusznie sugeruje. Ja zresztą napisałem, że taka była usterka u mnie, u Ciebie może być zupełnie co innego.
  • Poziom 21  
    Koledze wyżej chodzi o przekaźnik pompy, nie ma czegoś takiego jak przekaźnik wtryskiwacza.
  • Poziom 4  
    Cobrat napisał:
    Koledze wyżej chodzi o przekaźnik pompy, nie ma czegoś takiego jak przekaźnik wtryskiwacza.

Ale jest coś takiego jak przekaźnik pompy wtryskiwacza.
    W Mondeo jest oznaczony jako R8 i odpowiada za dodatkowy podgrzewacz, świece żarowe, pompę wtryskiwacza i podgrzewacz spalania paliwa.
  • Poziom 21  
    Margol007 napisał:
    Cobrat napisał:

Ale jest coś takiego jak przekaźnik pompy wtryskiwacza.

Wczytaj się uważnie jeszcze raz w to co napisałeś...
  • Poziom 13  
    Witam,
    Jeśli chodzi o ten przekaźnik to jest przykręcony pod akumulatorem, ale od diagnostyki zacząć jak już koledzy pisali.
  • Poziom 5  
    Witam.
    Czy rozwiązałeś już problem swojego gasnącego Mondeo?
  • Poziom 5  
    Witam!
    Kolega nadal walczy z gasnącym mondeo?
    U mnie pomogła wymiana zegarów. Jak ręką odjął, problem znikł.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Jakich zegarow ? Mam ten sam problem.
  • Poziom 5  
    Panel zegarów za kierownicą, ten co masz tam wszystkie obrotomierze, liczniki itd. U mnie pomogło, jak ręką odjął.