Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C.J1900A-BTX Plus V20 - płyta do kopania kryptowalut z obsługą 8 kart GPU

pseven 13 Lis 2017 12:42 1761 11
  • C.J1900A-BTX Plus V20 - płyta do kopania kryptowalut z obsługą 8 kart GPU
    C.J1900A-BTX Plus V20 to nowy, stworzony z myślą o „kopaniu” kryptowalut model płyty głównej firmy Colorful.

Sercem płyty jest układ Celeron J1900 (karta procesorowa PCIe) firmy Intel zawierający dwurdzeniowy procesor x86 o taktowaniu 2.0-2.42GHz i procesor graficzny HD o taktowaniu 688-854MHz.

Producent płyty nie opublikował informacji o kompatybilności.
    Karta procesorowa obsługuje 8GB pamięci RAM typu DDR3L w postaci pojedynczego modułu SO-DIMM.

Na płycie znajduje się 9 złączy PCIe (z czego 1 przeznaczone jest dla karty procesorowej, pozostałe 8 dla kart rozszerzeń - domyślnie kart graficznych), a na karcie procesorowej: 2 porty Gigabit Ethernet (RJ45), 2 porty USB 2.0 i wyjście HDMI. Oprócz tego na karcie procesorowej znajdują się: port SATA i złącze mini-PCIe z obsługą mSATA.

Wymiary płyty nie odpowiadają żadnemu standardowi i wynoszą około 381 x 177 mm. Waga nie została podana. Płyta wymaga zasilania napięciem równym 12V lub mieszczącym się w zakresie od 19 do 24 V. Typowy pobór prądu nie został podany. Płyta pracować może w temperaturze od 0 do 50 °C.

Więcej informacji na temat modelu C.J1900A-BTX Plus V20 znaleźć można na stronie producenta.

Cena płyty w chwili pisania artykułu nie była znana.

Źródło:
    https://www.anandtech.com/show/12014/colorful-c-j1900a-btc-plus-v20-mining
    https://www.cnx-software.com/2017/11/13/color...s-8-graphics-cards-for-cryptocurrency-mining/
    http://www.colorfly.eu/iGame/C.J1900A-BTC%20PLUS%20V20.html

• #2 13 Lis 2017 16:53
    szymon122
    Poziom 36  

Zainteresowała mnie zastosowana tutaj karta procesorowa. Czy jest ona dedykowana jedynie do tej płyty czy jest również możliwość umieścić ją w standardowym komputerze i uruchomić np rendering na niej?

• #3 13 Lis 2017 23:40
    rewida17
    Poziom 14  

@szymon122:

Karta procesorowa to tutaj tylko pikuś CPU TDP=10W :p Link

Ona tutaj służy tylko po to aby karty obliczeniowe miały co robić, taki blok rozdzielania zadań dla zainstalowanych GPU.

I jak wynika z opisu na "karcie procesorowej" jest wszystko w sumie co jest tylko potrzebne do działania

Cytat:
    2 porty Gigabit Ethernet (RJ45), 2 porty USB 2.0 i wyjście HDMI. Oprócz tego na karcie procesorowej znajdują się: port SATA i złącze mini-PCIe z obsługą mSATA.

Jest na czym postawić system, jest RAM. 

Czyli karta specjalnie stworzona do konkretnego zadania

Pozdrawiam

• #4 14 Lis 2017 01:48
    szymon122
    Poziom 36  

rewida17 napisał:
    Ona tutaj służy tylko po to aby karty obliczeniowe miały co robić, taki blok rozdzielania zadań dla zainstalowanych GPU

Ja wiem jak działa koparka bitcoin...
    Pytałem o to czy takie karty procesorowe można podłączyć pod PCIe zwykłego komputera i korzystać z mocy obliczeniowej jej procesora...
    Czy jest ona zgodna ze standardem PCIe czy po prostu wykorzystano tylko gniazdo (coś jak raspberry pi compute module - jest w kształcie kości ram a nie ma z nią nic wspólnego, tylko gniazdo to samo...)

• #5 14 Lis 2017 12:55
    rewida17
    Poziom 14  

No to wykorzystano tylko samo gniazdo wraz z zaletami interfejsu :)

A całość daje komputer z dużą ilością kart graficznych :)

• #8 14 Lis 2017 21:55
    Sofeicz
    Poziom 15  

Zależy od sprzętu.
    Taki np. Antminer S9 kopie 60 PLN dziennie a pobiera 26 kWh dziennie.
    Ale dochodzi jeszcze koszt samej maszyny, spodziewane utrudnienie kopania i nieuchronny halving.
    No chyba, że ma się takiego farta, jak ja. W sierpniu zeszłego roku zainstalowałem Dragona 1Th.
    BTC stał wtedy po 1600 PLN. Dzisiaj jest wart 25.000 PLN.
    Ale takiego wzrostu nikt nie zadekretuje.
    Zajęcie dla lubiących ryzyko.

• #9 15 Lis 2017 19:09
    Marek_Ertew
    Poziom 14  

maurycy123 napisał:
    A ja się zapytam, czy warto nadal marnować prąd (własne pieniądze) na psełdo walutę?

Czy warto marnować? Pewnie że nie, po odliczeniu rachunków za prąd, utrzymanie budynku i wentylację, kopanie jest na granicy opłacalności.
    Z drugiej strony, wszystkie maszynki do kopania walut mają sprawność zamiany prądu w ciepło na poziomie około 99%. Jeśli zimą odliczysz koszty ogrzewania, to nagle kopanie na zwykłym PC (CPU + 1x GPU) staje się opłacalne.

• #10 15 Lis 2017 21:41
    waluszek
    Poziom 17  

Nie wiem czy opłacalne czy nie, ja mam biuro gdzie prąd jest ryczałtem wliczony w najem biura, kopię monero na 12x1060 i wychodzi mi około 0,1 monero na dobę, aktualnie monero stoi po 118$ więc miesięcznie kopię około 300 dolarów. co daje w przeliczeniu 900 zł, a to już jakiś konkretny pieniążek. zważywszy na to że zainwestowałem w to 15 tyś, to zakładam zwrot w około 2 lata. Oczywiście biorę pod uwagę też to że sprzęt ma wartość i akurat takie karty nie starzeją się w jakimś zastraszającym tempie co daje szanse na odsprzedaż ich za jakiś rok.

Niestety są tez minusy zabawy, trzeba mieć pojęci eo komputerach i podstawach elektroniki. Zasilacze, przekroje kabli, prądy i tak dalej. Jeżeli tego elementu brakuje, to nawet gotowa kupna koparka po jakimś czasie zdechnie i nie zarobi nic.

Pomijam kwestię kopania na PC 1 CPU+ 1GPU ( nawet bardzo mocny ) moim zdaniem nie ma to sensu, i można to robić totalnie dla fanu lub nauki.

Dla przykładu i7 7700k +1080 kopie 800h/s co daje w przeliczeniu 0,09 monero miesięcznie. Czyli po obecnym kursie, jakieś (16$ = 50 zł)
    Więc kopanie w taki sposób jest zupełnie nie opłacalne. Nie są to wyliczenia z kosmosu, a z autopsji, testowałem to przez miesiąc właśnie na tym zestawie. zużyłem więcej prądu niż wykopałem monet. :(

Jeżeli ktoś chce pobawić się, to polecam na początek minergate, łatwe w konfiguracji graficznie ubrane, nic tylko kopać. potem wchodzi już wyższy level, minery wszelakiego rodzaju, kopalnie, giełdy. Sporo wiedzy do uzupełnienia.

Ale z perspektywy czasu uważam że było warto, np od kąt kopie nauczyłem się jak działa giełda, dźwignia, stop loss i tak dalej. To fajna zabawa dla kogoś kto ma smykałkę hazardzisty i trochę wolnych środków do zainwestowania. ( Giełda nie różni się praktycznie niczym od giełdy w klasycznym tego słowa znaczeniu, też są spekulanci, kombinatorzy, hazardziści, oraz ludzie chcący zarobić i sie nie narobić )

• #12 15 Lis 2017 22:23
    waluszek
    Poziom 17  

Cytat:
    Czyli ktoś (my) płacimy za to, że ty zarabiasz. Nie masz się czym chwalić.

Nie rozumiem tej insynuacji, Płace za najem biura, a skoro prąd wliczony w czynsz , to co w tym nie właściwego? Gdybym ten prąd kradł to mił byś rację. W jaki sposób uważasz że jesteś poszkodowany czy ktokolwiek inny? ( my) hmmm.... Jeżeli ktoś może czuć się poszkodowany to tylko administracja biurowca w którym wynajmuję biuro, chociaż nie mam zielonego pojęcia z jakiego powodu. ( płace na tyle wysoki czynsz, że nie jestem w stanie za 50% tej ceny zużyć prądu, bo kable wyparowały by ze ścian)

Idąc twoim tokiem rozumowania, nie powinienem w biurze używać komputera, drukarki, serwerów oraz żadnego urządzenia elektrycznego, przecież one też służą mi do zarabiania pieniędzy, a co za tym idzie też narażają na koszta administrację budynku.

[/quote]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME