Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548 - matryca i grafika jednocześnie? Czy to możliwe?

dance251 13 Lis 2017 13:21 237 2
  • #1 13 Lis 2017 13:21
    dance251
    Poziom 12  

Witam.

Trafił mi się laptop Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548. Klientowi powiedzieli, że matryca do wymiany. OK z tym, że po podłączeniu na zewnętrzny monitor obraz niby jest ale z "małymi" krzaczkami i gdy chcę uruchomić Windows na ułamek sekundy pokazuje się bluescreen, którego nie zdążę odczytać i laptop się resetuje i tak w kółko.
    Czyżby padły dwie rzeczy naraz? Klient twierdzi, że to się stało tak po prostu nagle.
    Z "wyziewów" wentylatora czuć jakby wilgocią. Może ma w domu wilgoć i laptop wyzionął ducha? Chcę zamówić matrycę bo znalazłem w miarę tanią ale co po niej jak się okaże, że grafika też, a nowa płyta za duży koszt, bez sensu.

Pozdrawiam.

Dodano po 9 [minuty]:

A tu foto obrazu w/w matrycy:

Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548 - matryca i grafika jednocześnie? Czy to możliwe?Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548 - matryca i grafika jednocześnie? Czy to możliwe?

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Lis 2017 13:56
    sk1977

Spec od komputerów

Ta płyta ma dwa wadliwe układy - MCP i GPU. Wygrzej diagnostycznie jeden z nich i sprawdź czy sytuacja się zmieni. Jeśli nie - wygrzej drugi.

0
  • #3 13 Lis 2017 17:34
    dance251
    Poziom 12  

OK, tak zrobię. Wieczorem dam znać. Aha, dotknąć się nie da radiatorów, parzy jak diabli, można jajecznicę śmiało smażyć :). Wieczorem jeszcze posprawdzam wszystko dla pewności i dam znać. Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Nic nie dało, podgrzałem hot airem i nic. Po prostu złom już wysłużony a nVidia 8400 gs to z tego co czytałem padają jak muchy :). Klient się rozejrzy za czymś lepszym, może pomogę mu coś wybrać. Dzięki za dobre chęci, temat zamykam. Pozdrawiam

0