Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalny pulpit

OLOK 08 Sie 2005 21:42 2184 8
  • #1 08 Sie 2005 21:42
    OLOK
    Poziom 12  

Witam. Przeszukałem forum ale na moje pewnie proste pytanie nieznalazłem odpowiedzi.Otóż : dwa kompy połączone przez " swicza"
    widzą się nawzajem dyski udostępnione ,drukarka po sieci działa na jednym XP PRO na drugim XP HOME .Przy każdym uruchomieniu zdalnego pulpitu niemogę znaleść drugiego kompa i wyskakuje mi komunikat "Domena/grupa roboczaMSHOME nie zawiera żadnych serwerów terminali" Występuje on zarówno przy logowaniu z pro na home i na odwrót. Tak samo z zaporą i AWASTEM jak i bez. CO ROBIĘ ŻLE??:?::?:

Przepraszam za błędy w tym jestem dobry:D:D

0 8
  • #2 08 Sie 2005 22:57
    e-xtech
    Poziom 16  

Przy podłaczeniu nie staraj się przeszukiwać sieci <Przeglądaj dalej ...> tylko wpisz numer ip komputera z którym sie chcesz połączyć. Powinno połączyć bez żadnego problemu.

0
  • #3 09 Sie 2005 08:56
    OLOK
    Poziom 12  

Witam chyba nie tu tkwi problem.Skonfigurowałem głębiej usługę wpisując w niej ip.lokalnego kompa i to samo na drugim.
    No i następne pytanie czy to prawidłowe że z XPhome mogę przejąć kontrolę nad XPpro a z XP PRO nad home nie?

0
  • #4 09 Sie 2005 16:37
    makq
    Poziom 13  

OLOK napisał:
    Witam chyba nie tu tkwi problem.Skonfigurowałem głębiej usługę wpisując w niej ip.lokalnego kompa i to samo na drugim.
    No i następne pytanie czy to prawidłowe że z XPhome mogę przejąć kontrolę nad XPpro a z XP PRO nad home nie?

to mi wygląda na winę ustawień zapory.

Natomiast ja osobiście polecam ci RealVNC - bardzo prosty i niezawodny programik do zdalnej kontroli-mam go na 20 kompach w sieci (w9x i xp'ki) i zarządzam każdym bez problemu

0
  • #5 09 Sie 2005 16:53
    OLOK
    Poziom 12  

makq napisał:
    OLOK napisał:

to mi wygląda na winę ustawień zapory.

Natomiast ja osobiście polecam ci RealVNC - bardzo prosty i niezawodny programik do zdalnej kontroli-mam go na 20 kompach w sieci (w9x i xp'ki) i zarządzam każdym bez problemu

Właśnie chodzi o to że obydwa kompy mają tą samą konfigurację i te same zapory" notabene z SP2" a nawet po wyłączenie zapór i avasta dalej nie można podłączyć się z XP PRO na XP HOME.

A ten RealVNC obsłuży osoba niekumata angielskim , to znaczy ja:D:D

0
  • Pomocny post
    #6 10 Sie 2005 08:59
    paawel
    Poziom 21  

Z tego co wiem to XPHome nie ma obsługi zdalnego pulpitu-sprawdz we właściwościach systemu jak tam w zakładce zdalny nie masz tej usługi to sie nie połączysz.-- u mnie na XPProf jest taka usługa , a na XP Home niema jej.- właśnie między innymi tym się te dwa systemy różnią
    pozdr.

0
  • #7 10 Sie 2005 09:24
    OLOK
    Poziom 12  

Sprawdziłem jest tak jak u ciebie.
    Amożna to jakoś obejść??:?:

0
  • Pomocny post
    #8 12 Sie 2005 15:21
    makq
    Poziom 13  

OLOK napisał:

bez problemu - wypróbuj a ci sie spodoba :)

Dodano po 40 [sekundy]:

OLOK napisał:

Pewnie ze tak - spróbuj a ci sie spodoba

0
  • #9 14 Sie 2005 10:54
    paawel
    Poziom 21  

OLOK napisał:
    Sprawdziłem jest tak jak u ciebie.
    Amożna to jakoś obejść??:?:

Zainstalować na obydwu kompach XP Prof.