Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Philips 37pfl7603d/10 - Nie reaguje na pilota

siasku 13 Nov 2017 17:24 534 5
    siasku
    Level 16  
    Jako ze w poprzednim temacie zadałem pytanie gdzie szukać usterki w telewizorze i odpowiedziano mi bym zamówił właściwy pilot tak tez uczyniłem. Problem polega na tym, ze telewizor nadal nie reaguje na pilota. Zauważyłem jedna rzecz. Wiedziałem jak szybko sprawdzić czy pilot wysyła sygnał patrząc na diodę przez włączony aparat w telefonie ale zarówno pilot uniwersalny którego kupiłem kiedyś jak i nowy pilot dedykowany do tego modelu nie swieci światłem patrząc przez aparat. Stad moje pytanie: czy wszystkie piloty teoretycznie powinny świecić czy miałem wielkiego pecha i kupiłem dwa niesprawne piloty?

Edit: ok, okazało się ze oba piloty świecą pod kamera. Musiałem zmienić aparat.
    Na co w tym wypadku zwrócić uwagę? Oznaczenie pilota dedykowanego: RC2422 5499 0477
  • Helpful post
    Indyczes
    Level 33  
    Do sprawdzenia, podstawienia odbiornik IR w TV, jego zasilania i droga sygnału do procka.
    siasku
    Level 16  
    Dziękuje za odpowiedz. Czy mógłbyś mi tylko potwierdzić czy w tym modelu odbiornik ir znajduje się w prawym dolnym rogu? Wiem, ze w prawym dolny rogu znajduje się na pewno czujnik światła ale czy czujka od pilota to pewności nie mam.
  • Helpful post
    kazikszach
    Level 35  
    siasku wrote:
    Dziękuje za odpowiedz. Czy mógłbyś mi tylko potwierdzić czy w tym modelu odbiornik ir znajduje się w prawym dolnym rogu? Wiem, ze w prawym dolny rogu znajduje się na pewno czujnik światła ale czy czujka od pilota to pewności nie mam.

Na ogół są obok siebie.
    siasku
    Level 16  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Pozdrawiam.
    siasku
    Level 16  
    Odkopuję temat dla potomnych.

Wadliwy okazał się odbiornik IR. - po naprawie wszystko działa jak należy.