Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka AEG FCONTROL I-M typ 911D92-2T błąd 30

Malkoni 13 Nov 2017 22:31 3879 5
 • #1
  Malkoni
  Level 5  
  Witam.
  Proszę o podpowiedź gdzie szukać przyczyny.
  Zmywarka AEG FCONTROL I-M typ 911D92-2T podaje kod błędu 30. Po włączeniu pokazuje ostatni zadany program, wypompowuje wodę (której nie ma) i wyświetla kod 30, nie pobiera wody i buczy. W dolnej części było pełno wody, odpompowałam. Sitko na wężu doprowadzającym wodę czyste. Po wlaniu wody do zmywarki ręcznie, wodę wypompowuje. Samoczynnie nie pobiera. Po wyłączeniu z prądu, nie ma zmiany.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  aaanteka
  Level 39  
  Instrukcja wskazuje na trwałe uszkodzenie i kontakt z serwisem:

  Zmywarka AEG FCONTROL I-M typ 911D92-2T błąd 30

  Niemniej jednak w innych modelach AEG błąd 30 oznacza wyciek wody i gromadzenie się jej pod zmywakiem i reakcja czujnika aqua-stop. Należy rozkręcić zmywarkę i sprawdzić przyczynę wycieku. Czasem jest to zalanie nie wynikające z uszkodzenia zmywarki a złego jej zabudowania i umiejscowienia względem przykładowo zlewozmywaka . Czasem może to być nieszczelne połączenie ,uszkodzony przewód, a czasem zapchany zbiornik regeneratora wymagający użycia odkamieniacza.

  Rozkręcanie i oględziny zmywarki wykonujemy zawsze przy odłączeniu wtyczki od sieci zasilającej.
 • #3
  Malkoni
  Level 5  
  Zmywarka rozkręcona. Woda z dołu wysuszona. Po załączeniu program działa, ale na dnie pojawia się woda. Podglądając wewnatrz podczas cyklu widać mokry wąż jak na zdjęciu. Czy to ten wąż czy coś w pobliżu przecieka nie wiem i nie wiem jak tam się dostać. Po odkręceniu dolnego przedniego panelu- blachy widzę kapiącą wodę z nad węża na kolejnym zdjęciu. Woda kapie przy wypuszczaniu.
 • #4
  hanskie
  Level 11  
  Panowie, jak się nazywa ten czarny krótki przewód łączący pompę (czarny plastik) z białym/kremowym elementem?
  Mam tę zmywarkę ale model FAVORIT 84470VI i ten właśnie przewód mi się rozszczelnił - ma ewidentną dziurę. Guma ze starości i chemii nie dała rady po 11 latach użytkowania.
  Czy jest to "Wąż łączący zbiornik odpływowy z pompą zmywarki"?

  edit:
  Ok, już znalazłem: "Kompletna rurka osadnika do zmywarki (1527955031)"
  247 zł - i niestety jest to komplet. nie można zakupić samych rur gumowych :-(
  Może ktoś zakładał tam jakaś dętkę z motoroweru ?;-)
 • #5
  aaanteka
  Level 39  
  hanskie wrote:
  Może ktoś zakładał tam jakaś dętkę z motoroweru ?

  Można spróbować podobnie "zawulkanizować" jak dętkę. Jest cała masa klejów, łatek i tym podobnych. Tylko ,czy wyjdzie to znacznie taniej?
  Jeżeli uszkodzenie powstało z ingerencji mechaniczne, to jest to jakaś alternatywa na niestety krótszy okres użytkowania.
  Jeżeli tworzywo ulega rozwarstwieniom na całej powierzchni, to efekt zamierzony będzie znikomy. Z "biodegradalnością" tworzyw nie wygrasz.
  Można próbować zastosować podobne węże z pralek stosując opaski zaciskowe, ale nie wiem czy w tym przypadku jest to możliwe, aby coś podpasowało.
 • #6
  hanskie
  Level 11  
  Wymienię to całe ustrojstwo za 250 zł. Trudno. Przy okazji kilka innych uszczelek i gąbek które się wykruszyły.
  Powiedzcie mi tylko jak się dostać do tego spodu zmywarki. Jak zdejmę tacę ociekową to dostęp będzie idealny tyle że od spodu. Położyć ja na plecach lub jednym z boków ?
  Z boków lub frontu nie ma opcji żeby zdemontować ten osadnik odpływowy.

  edit:
  no dobra, udało się to cholerstwo rozebrać. Położyłem zmywarkę na drzwiach przez co otrzymałem piękny dostęp do jej spodu. Po zdjęciu tacy i kilku sztuczkach ze sprężynami udało się wyciągnąć ten dość wielki element jakim jest zbiornik.
  Wniosek jest jeden. Wszystkie gumy nadają się do wymiany - uległy biodegradacji. W środku można tę gumę wydłubywać palcem w postaci plasteliny.
  Dodatkowo musiałem zamówić uszczelkę gumową do czujnika który się tam tez znajduje bo jest w podobnym stanie.
  U góry zmywarki natomiast jest dmuchawa elektryczna, która także straciła szczelność na styku z komorą zmywarki. Uszczelka straciła właściwości uszczelniające. Po lewej zaś stronie tej dmuchawy była uszczelka w postaci gąbki, która również ZNIKNĘŁA.

  Wniosek jest jeden - zmywarki electroluxa są produkowane z przeznaczeniem działania przez okres 10-11 lat. Czy to długo czy krótko pozostawiam Waszej ocenie.

  Koszt części to 350zł - koszt podobnej nowej zmywarki 1000zł.