Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie termostatu do sterownika R-501

defrolon 14 Lis 2017 01:25 504 2
  • #1 14 Lis 2017 01:25
    defrolon
    Poziom 2  

witam. chcę podłączyć stary nieużywany termostat eberle typ 15015.3521, który wewnątrz wygląda tak

do pieca ze sterownikiem r-501. w instrukcji na stronie 18 jest schemat podłączenia
    tanie-ogrzewanie.pl/download/keller/keller_instrukcja_kotla.pdf
    jest tam też napisane, że podłączyć można tylko termostat beznapięciowy. czy mój jest taki? niestety nie mogę znaleźć do niego żadnej instrukcji, pewnie dlatego że ma już kilkanaście lat.
    mój pomysł jes taki:
    (termostat - sterownik)
    1 - 16
    2 - 17
    uziemienie -> któreś z wolnych miejsc pe

dobrze kombinuję? czy mogę użyć do tego zwykłego kabla przedłużaczowego 3x1,5mm2?

edit schemat termostatu wygląda tak
    R to L, a Mp to N.

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Lis 2017 12:23
    jac.mat
    Poziom 14  

Podłączenie jest całkowicie poprawne o ile termostat będzie znajdował się w mieszkaniu lub pomieszczeniu gdzie będzie regulował temperaturę.

0
  • #3 14 Lis 2017 17:46
    defrolon
    Poziom 2  

ok podłączyłem tak jak napisałem i wygląda na to że dobrze. dioda na sterowniku zapala się/gaśnie i pompa uruchamia/wyłącza (choć wyłącza po jakichś 2 minutach od kliknięcia termostatu, ale zakładam że tak ma być).
    problem jest niestety z samym termostatem. mimo temperatury 23 w pomieszczeniu termostat klika już przy pokrętle na 19 (i uruchamia pompę), a odklikuje się przy nastawieniu na 16. nie wiem co się dzieje pomiędzy, jakaś martwa strefa? jego histereza powinna być 0,5 lub 1K, więc powinien być czuły i dokładny. da się coś z tym zrobić? jakaś kalibracja?

0