Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć instalacje pod przełączniki

14 Lis 2017 17:19 408 2
  • Poziom 2  
    witam
    Posiadam schemat instalacji do odbiornika radiowego który był podłączony w maszynie rolniczej (sterował wyciągarką, dodawaniem gazu). Odbiornik uległ uszkodzeniu i chcę podłączyć wszystko na przełączniki manualne. Mam panel przełączników on-of. Jeden przełącznik zamieniłem na on-of-on którym sterować będę gaz+ gaz - (gaz jest sterowany przez silnik elektryczny który uciąga linkę w jedną stronę a w drugą stronę luzuje). Mam problem z podłączeniem funkcji kupplung, bremse. Mają one sterować wyciągarką. Jak podłącze 1 do napięcia 6 od masy a 3 (bremse) pod przełącznik on-of to wyciągarka zaczyna zwijać, jednakże nie umiem uruchomi funkcji 4 kupplung która powinna zwolnić linę aby móc ją wysunąć. Czy potrzebuję jakieś inne przełączniki ? Na schemacie po lewej stronie mamy przewody które były wpięte w odbiornik radiowy w złączkę ponumerowaną jak po prawej stronie schematu.

Dzięki za porady Jak podłączyć instalacje pod przełącznikiJak podłączyć instalacje pod przełączniki
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 14  
    Za mało danych... Jak ten silnik luzuje linkę? Przez lewe obroty czy ma jakieś sprzęgiełko które zwalnia nawiniętą linkę? Jak działają elementy wykonawcze funkcji kupplung i bremse? Silnik po nawinięciu linki trzymany jest hamulcem elektromagnetycznym?
  • Poziom 2  
    Gaz + - mam opanowane, luzuje linkę poprzez lewe obroty. Reszta funkcji jest sterowana przez elektrozawory.