Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V367 - Włącza się przekaźnik i za chwile wyłącza

tomek5333 14 Lis 2017 17:52 699 11
  • #1 14 Lis 2017 17:52
    tomek5333
    Poziom 12  

Jedyna reakcja wzmacniacza ,to przekaźnik który daje napięcie na transformator .Przekaźnik włącza się i po chwili się wyłącza .Jak szukać przyczyny skoro nie ma zasilania ?

0 11
  • #2 15 Lis 2017 21:03
    aaanteka
    Poziom 38  

Ewidentne uszkodzenie stopnia końcowego. Działa zabezpieczenie przeciążeniowe .
    Jeżeli nie wiesz ja się do tego zabrać ,to może należy pomyśleć o zleceniu tego zadania serwisowi.

0
  • #3 16 Lis 2017 16:36
    tomek5333
    Poziom 12  

A nie procesor ?Czy należy może wylutować tranzystory końcowe mocy i sprawdzić ich sprawność ?

0
  • #4 16 Lis 2017 18:41
    aaanteka
    Poziom 38  

Jaki znowu procesor???
    Wzmacniacz działa prawidłowo po zwarciu przekaźnika -tak?
    Uszkodzony był tranzystor sterujący przekaźnikiem nic więcej -tak ?
    Należy logicznie dociekać dlaczego jest brak prawidłowego zasilania przekaźnika.

0
  • #5 22 Lis 2017 20:14
    tomek5333
    Poziom 12  

Nie ,ja nic nie pisałem ,że zwierałem przekaźnik. Po włączeniu wzmacniacza przekaźnik włącza się ipo chwili się wyłącza .I to wszystko co się dzieje ze wzmacniaczem .Wyświetlacz pozostaje czarny .Tranzystor sterujący przekaźnikiem jest dobry .

0
  • #6 22 Lis 2017 22:12
    aaanteka
    Poziom 38  

aaanteka napisał:
    Ewidentne uszkodzenie stopnia końcowego. Działa zabezpieczenie przeciążeniowe .
    Jeżeli nie wiesz ja się do tego zabrać ,to może należy pomyśleć o zleceniu tego zadania serwisowi.

0
  • #7 23 Lis 2017 02:38
    tomek5333
    Poziom 12  

Zpytalem ,czy wylutować tranzystory końcowe mocy i sprawdzić czy się załączy .
    Od tego chyba jest to forum ,aby w miarę możliwości sobie pomagać i czegoś się uczyć .Twoje wypowiedzi nie wnoszą kompletnie nic ,gdybym nie umiał wylutować tranzystorów mocy stopnia końcowego ,czy sprawdzić tranzystora ,to bym tego tematu nie zakładał .

0
  • #8 23 Lis 2017 02:50
    aaanteka
    Poziom 38  

To forum specjalistyczne ,nawet od początkujących wymagane jest minimum wiedzy i umiejętności samodzielnego posługiwania się miernikiem uniwersalnym.
    Dostałeś konkretną odpowiedź na początku. Zamiast zacząć działać i sprawdzić stan stopni końcowych , zacząłeś szukać jakiegoś procesora.

tomek5333 napisał:
    spytalem czy wylutowac koncowki mocy i sprawdzic czy sie zalaczy

Może najpierw sprawdzić dokładnie sprawność wszystkich tranzystorów stopnia wzmacniającego( o ile tak jest wykonany ten model) , sprawdzić napięcia zasilania- nie koniecznie w tej kolejności .
    Przeanalizowałeś schemat urządzenia ,które chcesz naprawić ? Co da załączenie zasilania przy wymontowanym stopniu prądowym ?
    Czy w ogóle rozkręciłeś ten sprzęt ?
    Musisz pisać bardziej szczegółowo i precyzyjniej . Używać zdań oznajmujących opisujących co zrobiłeś ,a czego nie .
    Odpowiadać na zadawane pytania .
    Tak pozostają tylko przypuszczenia .

0
  • #9 06 Sty 2018 23:19
    tomek5333
    Poziom 12  

Na płycie głównej spalone były D18 oraz Q21 , natomiast na płycie digital mam zwarcie w wielu punktach np D2601 D2602 , myślę ze to procesor się uszkodził

0
  • #10 16 Sty 2018 14:57
    aaanteka
    Poziom 38  

tomek5333 napisał:
    myślę ze to procesor się uszkodził

Należy to odpowiednio uargumentować ,najlepiej pomiarami.

0
  • #11 16 Sty 2018 16:10
    tomek5333
    Poziom 12  

co ja mam pomierzyc skoro na plycie jest w wielu punktach zwarcie

0
  • #12 16 Sty 2018 16:24
    aaanteka
    Poziom 38  

Przyczynę zwarcia ? Miejsce- elementzwarcia ?
    Trzeba było skorzystać z rady :

aaanteka napisał:

A obecnie faktycznie sprzęt może nie nadawać się do naprawy po takiej ingerencji z takim podejściem.

0