Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWS11252NDU - NOWA pralka - trze koło pasowe

Chireadan 14 Lis 2017 20:11 330 1
  • #1 14 Lis 2017 20:11
    Chireadan
    Poziom 8  

Witam,

Wczoraj właściciel (jestem najemcą) wstawił mi do mieszkania nową pralkę Electrolux jak w temacie. Pralkę rozpakowałem, wykręciłem blokady, zainstalowałem, etc. Przy pierwszym praniu "z ładunkiem" moją uwagę zwrócił brzydki syczący dźwięk pojawiający się co któryś obrót bębna i zapach przypominający przypalane tworzywo. Myślałem, że może do środka pralki wpadł jakiś styropian i dotyka paska, więc po upewnieniu się że nie ma tam plomb gwarancyjnych zdjąłem owalny dekiel na tylnej ścianie. Okazało się że kiedy cały mechanizm pralki zahuśta się do tyłu, to koło pasowe bębna trze po tylnej osłonie, na około 1/4 swojego obwodu. Koło jest lekko przytarte (jest z jakiegoś kompozytu), z osłony jest starty lakier do gołej blachy. Pralka stoi wypoziomowana, jednak jeśli lekko pchnie się ręką bęben, to zawieszenie ma na tyle luzu że koło pasowe uderza w tylną ścianę. Czy to może być jakiś błąd montażowy który może stanowić podstawę do reklamacji / naprawy ? Czy może bęben ma mieć tyle swobody, ale nie powinien się huśtać - jednak pralka stoi dobrze wypoziomowana, nie widzę błędu z mojej strony. Samemu nie rozwiążę tego chyba w żaden sposób (wiem że pralka może pracować bez tylnej osłony, ale ktoś wsadzi rękę i mu urwie palce, poza tym są tam zaciski elektryczne).

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 14 Lis 2017 20:16
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Coś jest nie halo z zawieszeniem zespołu piorącego. Nie grzeb sam tylko powiadom niezwłocznie właściciela niech w ramach gwarancji wzywa serwis.

0