Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł dwufunkcyjny VUW PL 200/2-5 Vaillant - jak zwiększyć ciśnienie wody?

14 Lis 2017 21:56 3048 4
  • Poziom 1  
    Kocioł dwufunkcyjny, VUW PL 200/2-5 Vaillant.
    Gdzie znajduje się zawór, którym mogę dopompować wodę do instalacji? Mam 0,5bara. W załączeniu zdjęcia:
    Kocioł dwufunkcyjny VUW PL 200/2-5 Vaillant - jak zwiększyć ciśnienie wody?Kocioł dwufunkcyjny VUW PL 200/2-5 Vaillant - jak zwiększyć ciśnienie wody?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Wodę dopuszcza się "do instalacji" a nie "do kotła".

Nie widzę, tu chyba nie masz czego szukać, poszukaj w innym miejscu (przy rozdzielaczu?).
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Na obrazku zaznaczyłem na czerwono zawór do napełniania instalacji, dzięki czemu podniesiesz ciśnienie na kotle.
    Kocioł dwufunkcyjny VUW PL 200/2-5 Vaillant - jak zwiększyć ciśnienie wody?
    Wystarczy użyć śrubokręta płaskiego odpowiednio dużego, aby nie wyszczerbić śruby.

Erbit napisał:
    Wodę dopuszcza się "do instalacji" a nie "do kotła".

Pośrednio przez napełnienie instalacji rośnie ciśnienie na kotle, więc z punktu widzenia amatora nie ma znaczenia jak to będzie nazwane ;)
  • Poziom 37  
    BUCKS napisał:
    ...
    Pośrednio przez napełnienie instalacji rośnie ciśnienie na kotle, więc z punktu widzenia amatora nie ma znaczenia jak to będzie nazwane ;)

To jest oczywista oczywistość.

Natomiast z mojej wypowiedzi jasno wynika, że się "g" znam na kotłach. U mnie jest to inaczej rozwiązane i nie miałem bladego pojęcia, że przy kotle może być taki zawór (wręcz patrząc na Twoją uwagę odnośnie ciśnienia wydawało mnie się, że fabryczne montowanie takiego zaworu to absurd).

Aż sprawdzę przy okazji u siebie czy też taki mam.
  • Poziom 36  
    Erbit napisał:
    U mnie jest to inaczej rozwiązane i nie miałem bladego pojęcia, że przy kotle może być taki zawór

Ja mam podobny kocioł tyle, że 24kW, więc znam tę konstrukcję bardzo dobrze, dlatego rozwiązanie problemu było dla mnie było banalnie proste.
    Jeśli nie znasz tego patentu to mogło Ci się wydawać, że tam nic nie ma. Zasilanie instalacji następują malutką rureczką, którą widać na drugim zdjęciu tuż pod pompą WILO, która łączy zawór napełniający z rurką powrotu obiegu c.o. Nie wiem czy dobrze odczytuję zdjęcie ale tutaj chyba jest sam zawór napełniający, bo ja mam wersję z zaworem zwrotnym, czyli mam dodatkowe zabezpieczenie przed mieszaniem się wody zanieczyszczonej (c.o.) z wodą czystą (wodociągową).