Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa czujniku w niszczarce papieru

LoosenUp333 14 Nov 2017 21:59 2553 6
Optex
    LoosenUp333
    Level 2  
    Hej ! Mam problem z moją niszczarką Fellpwes p-255 czy p-25s jakoś tak. Mianowice czujnik nie reaguje na papier. Po krótkiej analizie doszedłem do tego, że za aktywacje mechanizmu przycisk i jakiś plastikowy element, który ma zawisnąć na wystającym pręciku. Wszystko zaznaczyłem na dodanych zdjęciach.
  • Optex
    marek216

Level 43  
    Chyba czegoś Ci tam brakuje.
    Dodatkowo, chorągiewka powinna być ułożona inaczej i działać tak że po włożeniu kartki dociśnięty zostaje switch i maszyna rusza.
  • Optex
    LoosenUp333
    Level 2  
    Jedyna pozycja w której ten plastik dociska przycisk. Lecz nie działa. Jakieś sugestie co mogło się zgubić, jeśli coś się zgubiło to mogę gdzieś to dostać czy do wywalenia się niszczarka nadaje ?
    marek216

Level 43  
    Przyjrzyj się dokładnie, ale ja mam wrażenie że tam gdzie wskazuje strzałka "coś" się ułamało - to "coś" stabilizowało chorągiewkę.
    Naprawa czujniku w niszczarce papieru
    LoosenUp333
    Level 2  
    Rzeczywiście. Wygląda jakby się jakiś plastik ułamał. Jutro jakimś drucikiem etc. spróbuję to zastąpić.
    Witold5
    Level 32  
    To nie żaden czujnik ruchu papieru. To zwykły wyłącznik krańcowy. Kiedy wkładasz papier, poprzez właśnie tą płetwę jak to nazwaliście, wciska się włącznik i silnik rusza. Tu wygląda mi, że ułamany jest drugi uchwyt z otworem tej właśnie płetwy.
    LoosenUp333
    Level 2  
    Panowie. Temat prawie zakończony. Okazało się że trzeba tą płetwą w części do środka wcisnąć i przykleiłem mały drucik aby płetwa nie spadała.