Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cubot Dinosaur - Jak zaktualizować rom?

14 Lis 2017 22:32 1278 5
  • Poziom 4  
    Witam. Posiadam Androida 6.0 z 1 marzec 2016r
    Chciałem go zaktualizować. Przez Ota nie ma żadnych aktualizacji. Natomiast na stronie producenta jest ich kilka.
    Niestety po zainstalowaniu któregoś z nich przez SP Flash Tool telefon uruchamia się, ale ekran świeci na biało. Widać jakieś paski, tak jakby system się ładował. Po pewnym czasie można nawet zablokować i odblokować ekran. Słychać nawet dźwięk blokady.
    Gdy zainstaluję Androida 6.0 z 1 go marca 2016r z powrotem to wszystko wraca do normy.
    Link do oficjalnych romów: Cubot Dinosaur Official firmwares
    Rom, który mi działa: Link
  • Poziom 35  
    Moim zdaniem jest kilka wersji sprzętowych urządzenia, które ma tą samą nazwę - normalna sprawa np. w przypadku myPhone. Wyślij do supportu Cubot maila z Twoim nr imei i niech oni odpowiedzą Ci na pytanie dlaczego nie masz aktualizacji ota.
  • Poziom 2  
    ArmenVanLasso2 napisał:
    Witam. Posiadam Androida 6.0 z 1 marzec 2016r
    Chciałem go zaktualizować. Przez Ota nie ma żadnych aktualizacji. Natomiast na stronie producenta jest ich kilka.
    ...

Użyłeś wersji V10, może jest za stary, by dołączyć nowe sterowniki.
    Spróbuj użyć V16 ROM z tego linku
    https://www.cubot.net/support/firmware/dinosa...dinosaur-rom-Download-pc-flash-files-V16.html

Pamiętaj, aby wybrać "aktualizuj" lub "Pobierz", gdy używasz SP Flash.
    Nigdy nie używaj "Format", ponieważ jest niebezpieczny
  • Poziom 4  
    Próbowałem użyć v16 i niestety nic z tego nie wyszło. Miałem ten sam problem z pionowymi paskami na ekranie na białym tle.
    Zarejestrowałem się na forum Cubota, niestety do dnia dzisiejszego administrator ani nie zaakceptował konta ani nie odpisuje na zapytania.
  • Poziom 2  
    "pionowymi paskami na ekranie "
    wskazuje, że na ekranie występuje usterka sprzętowa.

Napisz maila na adres marta(malpa)mhytrading.biz, podaj nam szczegóły:
    gdzie i kiedy kupiłeś ten telefon
    kolor telefonu
    IMEI telefonu

Możemy zapewnić bezpłatną naprawę, jeśli telefon nadal jest objęty gwarancją.
  • Poziom 4  
    Może być, bo podczas użytkowania nie działa część ekranu na całej szerokości w miejscu, gdzie znajduje się pasek wyszukiwania google na ekranie głównym. W tym miejscu dotyk w ogóle nie reaguje ani na ekranie głównym ani w żadnych aplikacjach.
    Telefon zakupiłem na allegro od innego użytkownika wraz wszystkim, ale nie mam paragonu. Telefon koloru białego.
    Mam dwa Imei, bo to dual sim

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Czytałem regulamin, ale w tym przypadku allegro przenosi aukcje do archiwum, na którym zakończone aukcje są widoczne przez lata.