Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Import pliku csv do excela, brak rezultatów przy formacie liczb z naukowego.

14 Lis 2017 23:02 1227 8
  • Poziom 10  
    Witam. Z oscyloskopu zostały zapisane pliki w formacie csv, konkretnie to przebiegi sinusoidalne z różnymi kątami załączania. Potrzebuję teraz, te przebiegi odwzorować w sprawozdaniu. Importuję dane do excela, zaznaczam przecinki itp, po czym wyskakują mi wartości w formie naukowej- potrzebuję normalnych liczb po przecinku. Standardowa zamiana z naukowego formatu na liczbowy nie daje rezultatów. Co robić?
    A może inny program który znacznie ułatwi taki proces?
    Excel 2007

Edit: Dodałem pliki.
  • Specjalista - VBA, Excel
    Moze zalacz skrocony(10..20 wierszy) plik CSV, wg. zdjecia ekranu trudno cos wskazac
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Nie widać, aby to był import z CSV, wszystko jest w jednej kolumnie. W starym Excelu 2003 mam podobny problem z importem plików CSV, być może moje "obejścia" tego problemu u Ciebie zadziałają. Możesz spróbować:
    - zamienić przecinki na średniki, a potem kropki na przecinki (kolejność jest istotna - choćby w notatniku) i spróbować otworzyć jeszcze raz
    - zamienić rozszerzenie pliku z CSV na jakieś bzdurne (na przykład XXX) i próbować otworzyć to jako dowolny plik - wtedy kreator importu pyta, czym są rozdzielone dane i umożliwia wybieranie typu kolumny
    - możesz też otworzyć to przez LibreOffice lub OpenOffice, tam nie powinno być problemów.
  • Poziom 10  
    Jest to import z oscyloskopu więc sugerowałem się opinią internetową, że to jednak rozszerzenie .csv
  • Specjalista - VBA, Excel
    tzn. na disku tego .CSV nie ma ?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    W przykładowym pliku podanym przez Ciebie zamieniłem kolejno:
    - przecinki na średniki (przecinek jest w języku PL znakiem oddzielającym miejsca dziesiętne, nie separatorem)
    - kropki na przecinki (bo przecinki oddzielają miejsca dziesiętne).

Spróbuj taki plik otworzyć w Excelu.
  • Poziom 10  
    Działa, bez problemu zamieniło się na liczbowe.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Otwórz sobie każdy z plików w notatniku, zmień wszystkie przecinki na średniki, zmień wszystkie kropki na przecinki i po takiej modyfikacji CSV będzie się otwierać w PL Excelu.

LibreOffice, przed chwilą sprawdziłem, bez żadnych modyfikacji łyka te pliki gdybyś szukał alternatywy.
  • Poziom 10  
    Okej, jutro na spokojnie sobie zainstaluje bo przyda się jeszcze nie raz. Dzięki wielkie za pomoc.