Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx-v475 dźwięk dd z dekodera

sosna64 14 Lis 2017 23:38 171 6
  • #1 14 Lis 2017 23:38
    sosna64
    Poziom 2  

Witam wszystkich
    Jak podłączyć dekoder Pace 500 gd nc+ do tego amplitunera tak like, żeby dźwięk był Dolby digital? Aktualnie mam podłączony dekoder do amplitunera bezpośrednio z amplitunera przez hdmi out do tv, ale w tv nie do wejścia hdmi arc. Mam podłączone dvd też przez hdmi do amplitunera i dźwięk dolby digital jest na każdym filmie praktycznie a z dekodera nigdy. Pozdrawiam.

(15 Lis 2017 01:55) Polecenie moderatora: Mirek Z.

Pisownia postu do poprawy (od tytułu począwszy) - dlaczego zmieniałeś moje poprawki? http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.14.

• #3 15 Lis 2017 11:30
    sosna64
    Poziom 2  

Dzięki wielki teraz działa. Jeszcze tylko jedno pytanie, czy jest możliwość podłączenia tego dekodera do amplitunera w ten sposób? Aktualnie działa ale mam podłączony dekoder do tv przez hdmi i przez chinch do Amplitunera a chciałbym, żeby dekoder był podłączony bezpośrednio do amplitunera. Pozdrawiam

• Pomocny post
    #4 15 Lis 2017 11:38
    mariuszp19
    Poziom 30  

Kabel HDMI zamiast do TV wpinasz do rx-v475, a drugim kablem HDMI łączysz amplituner z TV.

Możesz też zostawić tak jak jest, tylko dźwięk z dekodera pościć na KD za pomocą kabla SPDIF. Wtedy nie będziesz musiał za każdym razem włączać KD, aby obejrzeć "Wiadomości".

• #5 15 Lis 2017 12:09
    sosna64
    Poziom 2  

Właśnie chyba nie da rady tak bo teraz mam w amplitunerze dźwięk z dekodera podłączony pod av2. Jeżeli dekoder podłącze pod hdmi to będzie albo jedno albo drugie

Dodano po 13 [minuty]:

Znalazłem w opcji amplitunera możliwość podłączenia źródła dźwięku z innego wejscia. Wszystko działa super dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze tylko mam ostatnie pytanie czy lepszy będzie kabel chinch czy optyczny?

• Pomocny post
    #6 15 Lis 2017 12:19
    mariuszp19
    Poziom 30  

sosna64 napisał:
    Jeszcze tylko mam ostatnie pytanie czy lepszy będzie kabel chinch czy optyczny?

Optyczny, wtedy wypinasz chinche i dźwięk idzie cyfrowo do KD. Pamiętaj, że po chinchach nie uzyskasz dźwięku 5.1, musisz połączyć to cyfrowo (HDMI lub optyczny).

• #7 15 Lis 2017 12:34
    sosna64
    Poziom 2  

Super dzięki za odpowiedzi. Właśnie pod chinch nie jest taki dobry dźwięk jak z DVD. Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME