Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 98r. lift - Renault laguna 1.8 16v - brak niektórych kontrolek

janek9707 14 Lis 2017 23:51 156 8
  • #1 14 Lis 2017 23:51
    janek9707
    Poziom 1  

Witam. Ostatnio wziąłem się za wymianę żarówek w podświetleniu zegarów, wymieniłem wszystkie żarówki. I troche mnie denerwuje że niektóre kontrolki się nie świecą, są to kontrolki od: niski poziom płynu do spryskiwaczy, check engine, lampka kontrolna układu wtrysku paliwa, lampka kontrolna przegrzania katalizatora. Te dwie ostatnie to powinny się świecić gdy auto ma przekręcony kluczyk ale nie jest odpalone z tego co czytałem w książce obsługi laguny. I to mi nie daje spokoju co to może być. Jest brak płynu do spryskiwaczy a ta kontrolka dalej nie świeci. Jeśli możecie to pomóżcie. Pozdrawiam Janek.

• #2 15 Lis 2017 07:49
    ptr92
    Poziom 16  

Pewnie ktoś Ci je przepalil, żebyś kupił samochód bez usterki;)
    Chyba bardziej będą denerwowaly jak będą się świecić cały czas

• #3 15 Lis 2017 19:47
    janek9707
    Poziom 1  

Ale jak przepalił? Żarówki wszystkie wymieniałem na nowe. One nie mają się cały czas świecić tylko w razie jakiejś usterki bądź tylko podczas uruchamiania. Jak możesz daj jaką konkretniejszą podpowiedź.

• #4 15 Lis 2017 19:56
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

janek9707 napisał:
    Jest brak płynu do spryskiwaczy a ta kontrolka dalej nie świeci.

Bo nie masz czujnika w zbiorniku, zbiornik w prawym nadkolu. Normalka.
    janek9707 napisał:
    check engine, lampka kontrolna układu wtrysku paliwa, lampka kontrolna przegrzania katalizatora

Od silnika jest tylko jedna kontrolka. Reszta tylko w wersji v6.

• #5 15 Lis 2017 22:37
    janek9707
    Poziom 1  

To powiedz mi, dlaczego są żarówki na tych kontrolkach od kata czy od wtrysku, i w książce obsługi nie ma żadnej informacji podanej o tym, że one występują jedynie w wersji V6. Podane jest że one wystepują we wszystkich jednostkach benzynowych.

• #6 15 Lis 2017 22:43
    Poziom 43  

Są różne wersje wyposażenia i wtedy kontrolki są aktywne lub nieaktywne.

• #7 16 Lis 2017 07:49
    ociz
    Moderator Samochody

Ta powinna tylko działać.
    Renault Laguna 98r. lift - Renault laguna 1.8 16v - brak niektórych kontrolek

• #8 16 Lis 2017 08:05
    Poziom 43  

EKG w poliftach już nie ma za to jest ''silniczek''.

• #9 16 Lis 2017 21:35
    janek9707
    Poziom 1  

Czyli podają głupoty w książce. Napisane jest tak: 1. "Lampka kontrolna przegrzania katalizatora. Gaśnie z chwilą uruchomienia silnika; jeśli zaświeci się w czasie jazdy, należy natychmiast zatrzymać się...". 2."Lampka kontrolna układu wtrysku paliwa. Zaczyna się świecić w chwili przekręcenia kluczyka w stacyjce i gaśnie po trzech sekundach. Świecenie się lampki w czasie jazdy sygnalizuje usterkę w układzie elektrycznym lub elektronicznym." To wszystko co piszą jest nieprawdą?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME