Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jednofazowy rejestrator energii elektrycznej

VAblog 25 Lis 2017 23:21 8061 34
  • #31 25 Lis 2017 23:21
    VAblog
    Poziom 5  

jalop napisał:
    Jakie są szanse na ukazanie się wersji 3f?

Raczej nie szybko, najpierw będę dążył do stworzenia wersji jednofazowej, ale z własnym silnikiem obliczeniowym, tak aby spełniać wymagania klasy pomiarowej S.
    Mimo że są wyższe klasy, to i tak będzie trudnym zadaniem.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #32 26 Lis 2017 09:37
    Luklukowaty
    Poziom 18  

Masz jakieś dokumenty określające konkretne wymagania dla danych klas pomiarowych? Możesz je wskazać albo zamieścić linki / pliki?

• #33 26 Lis 2017 12:04
    VAblog
    Poziom 5  

Luklukowaty napisał:
    Masz jakieś dokumenty określające konkretne wymagania dla danych klas pomiarowych? Możesz je wskazać albo zamieścić linki / pliki?

PN-EN 61000-4-30:2015 - miałem do niej dostęp w uczelnianej czytelni norm, na tą chwilę już nie mam tam dostępu.
    Powyższa jeszcze nawiązuje do IEC 62586-2. Wiadomo normy jak to normy, płatne..
    Tu artykuł nawiązuje do tematu, ale nie podają szczegółowych wartości.
    http://www.elektro.info.pl/artykul/id6248,bad...agania-stawiane-przyrzadom-pomiarowym?print=1

• #34 05 Mar 2018 22:11
    arek431
    Poziom 18  

Przywrócę temat bo mam pytanie odnośnie przetwornicy viper.
    Zastosowałeś tutaj wersje HD 115kHz co aplikacja eDesignSuite podpowiada, że przy 12v i prądzie max 270mA jest lepiej wybrać wersję LD 60 kHz ponieważ są mniejsze straty. Czym się kierowałeś ? Jeśli wprowadziłeś do układu rezystor R18 27k to zmniejszyłeś pobór prądu przetwornicy do około 200mA. Tak spytam ile prądu pobierają kolejne układy ? najbardziej interesuje mnie karta sd bo nigdzie znaleźć nie mogę.
    Pozdrawiam i gratuluje projektu.

• #35 05 Mar 2018 22:48
    VAblog
    Poziom 5  

Zacznę od tego, że przetwornica jest przewymiarowana. Sumarycznie cały rejestrator pobiera około 80 mA (w miejscu 12 V), w trakcie zapisu na kartę SD troszeczkę więcej. Przy doborze wersji scalaka było wiele przypadku. Od czasu kiedy projektowałem przetwornicę STM zmieniał coś przy tym scalaku, wtedy w eDesignSuite mogłem ustawić maksymalny prąd 380 mA, a wspomniany rezystor ograniczał prąd do 350 mA.
    Dla karty pamięci założyłem 100 mA (przy 3,3V, w przeliczeniu na 12 V: 28 mA, uwzględniając sprawności przetwornic pośredniczących: 48 mA), ale na pewno pobiera mniej, poza tym jest to zależne od włożonej karty.

Podsumowując przetwornica jest przewymiarowana, przy wyborze wersji scalaka nie pamiętam czym się sugerowałem (mógł to być przypadek).
    Przewymiarowanie doskonale potwierdza charakterystyka sprawności w funkcji pobieranego prądu
    Jednofazowy rejestrator energii elektrycznejviper.PNG Download (94.55 kB)