Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - Astra gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i hamulca.

15 Lis 2017 10:17 1686 2
  • Poziom 4  
    Witam
    Mam Astrę F silnik 1.4 8v 1994r. Niedawno był wymieniony monowtrysk (wtrysk) i samochód jeździł normalnie. Od jakiegoś czasu auto po nagrzaniu, gaśnie. Zazwyczaj jak dojeżdżam do skrzyżowania bądź jakiegoś samochodu przede mną, przy wciśnięciu sprzęgła i hamulca gdy chcę zmienić bieg z 3 na 2 samochód traci obroty i gaśnie. Po czym gdy go odpalę jedzie dalej. Na krótkiej trasie około 15 kilometrów stało się tak 4 razy. Co może być przyczyną?
  • Poziom 4  
    enhanced napisał:
    Przy każdym zwalnianiu tak jest? Dolot powietrza szczelny? Temperatura widziana poprawnie? Sama benzyna czy gaz też? Dusi go przez obroty przy hamowaniu?

Nie przy każdym średnio co 2-3 hamowanie za każdym razem przy biegu 3, dolot szczelny, temperatura prawidłowa, tylko benzyna, i tak wygląda jakby go dusiło przy hamowaniu ale tylko ze sprzęgłem, bo bez jest w porządku.
    Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:
    Czy możliwe jest że sprzęgło do końca nie wysprzęgla i dlatego tak się dzieje? Bo na jałowych obrotach jak przycisnę sprzęgło zwiększają się obroty a bez wciśniętego sprzęgła zmniejszają i go trochę muli...