Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oki C610 Bęben zużyty - Info o zużytym bębnie po wymianie na inny

15 Lis 2017 11:15 570 9
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie,

Posiadam kilka drukarek OKI C610. Na wyświetlaczy drukarki nr 1 pokazuje się komunikat o zużytym bębnie tonera czarnego. Podmieniłem bęben z drukarki nr 2 (sprawny, nowy). Po podmianie na drukarce nr 1 cały czas wyświetla się ten sam komunikat o zużyciu bębna, a na drukarce nr 2 komunikatu o zużyciu bębna nie ma (a bęben podobno zużyty wyjęty z drukarki nr 1).
    Czy trzeba jakoś zresetować czujnik żeby znowu odczytał stan bębna?

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    W zespole jest bezpiecznik który jest przepalany po pierwszym uruchomieniu czyli jak przełożyłeś z innej drukarki to był już spalony. Można wstawić drugi bezpiecznik (sprawny) wtedy skasuje zużycie.
  • Poziom 10  
    Witam chciał bym się podłączyć nie wiem dlaczego ale próbowałem już w dwóch oki C610 wykasować żywotność bębna stosowałem rezystory ponoć dedykowane z alledrogo i niestety w obu przypadkach po wlutowaniu rezystor zostawał przepalony ale błąd zużytego bębna nie znikał ? może ktoś wie czym to może być spowodowane ? POZDRAWIAM
  • Poziom 23  
    Mi ostatnio ten problem wyskoczył pod wieczór, a o 8 rano drukarka miała być działająca. 2 cienkie przewody wyprowadzone ze styków w drukarce na zewnątrz, podłączony do nich miernik na pomiarze prądu - robiący za zwarcie i szybkie rozłączenie obwodu w momencie kiedy zaczyna płynąć prąd załatwiło sprawę w parę minut i za darmo.
    Inna sprawa, że faktycznie bęben już był zużyty, podrukowało jeszcze z 5k stron na starym i zaczęło brudzić brzeg kartki.
  • Poziom 10  
    Witam z tym miernikiem to dobry patent :) aż mi głupio że sam na to nie wpadłem i inwestowałem w rezystory które i tak nie restartowały bębnów :( dziękuję za podpowiedź i POZDRAWIAM
  • Poziom 3  
    Dzień dobry, podepnę się pod temat.
    Jeśli chciałbym zresetować bęben bezpiecznikiem to wyprowadzam od 2 poziomych styków po prawej stronie bębna kable na zewnątrz i łącze je bezpiecznikiem, czy samochodowe 5A będzie ok?
  • Poziom 3  
    Ok, dzieki za podpowiedź

EDIT:
    Zakupiłem szklany bezpiecznik 63mA. Wyprowadziłem z tonera dwa druciki na zewnątrz urządzenia i podłączyłem bezpiecznik.

Z bezpiecznikiem jest komunikat błąd krytyczny 153
    Bez bezpiecznika z podłączonym miernikiem rośnie napięcie do 16V chyba, odłączam wtedy szybko miernik ale nic to nie daje.

Co robię źle?