Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIN7 Lenovo, a jednak NIE recovery..

15 Lis 2017 11:47 750 14
  • Poziom 7  
    Witam,

Sprzęt i system:
    Sprzęt to Lenovo laptop G70-70
    System Windows 7 Proffesional PL
    Sprzęt zakupiony fabrycznie nowy z oryginalnym Windowsem(naklejka) i partycją recovery
    Dysk 1000GB
    Podział partycja systemowa 100GB, partycja recovery, i reszta na dane 800 coś GB
    W tym modelu przycisk recovery znajduje się na boku laptopa obok wejścia na kabel sieciowy

Cel:
    Chciałbym sformatować partycję systemową i przywrócić z partycji recovery system do świeżości

Problem:
    -wyłączam laptopa
    -wciskam przycisk recovery
    -laptop uruchamia się i pokazuje się ramka wyboru(patrz zdjęcie w załączniku)
    -wybieram opcję 'system recovery'
    -windows po chwili uruchamia się normalnie: system jaki był jest nadal NIC się nie dzieje - wygląda to tak jakbym zwyczajnie włączył laptopa bez żadnych zmian

Pytanie:
    -Co zrobić by przywrócić system z partycji recovery?

Wybaczcie jeśli to banalne ale nigdy wcześniej nie przywracałem systemu z partycji recovery.

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Myślę, że partycja Recovery jest uszkodzona.
  • Poziom 7  
    Co zrobić gdy partycja recovery jest uszkodzona aby przywrócić system?
  • Poziom 4  
    po starcie windowsa wpisz polecenie diskmgmt.msc i zerknij czy masz partycję recovery gdyż mogłeś ją nie umyślnie uszkodzić lub usunąć :)
  • Poziom 7  
    diskmgmt.msc wygląda że zdrowy:
  • Poziom 4  
    modyfikowałeś rozmiar partycji po zakupie ? lub robiłeś jakieś operację na partycjach ?
  • Poziom 7  
    Nie modyfikowałem rozmiaru partycji.
    Nie wykonywałem żadnych operacji na partycjach.
    Jedynie korzystałem z programów do czyszczenia CCleaner, Odkurzacz, WiseDiskCleaner, WinDirStat, ADWCleaner

Nawet nie miałem wirusów et cetera

Obecnie działa wszystko bez zarzutu.

Chcę przeczyścić dysk systemowy bo mało miejsca się zrobiło 10-15gb wolnego na windows'owskiej partycji mimo czyszczenia ze 'śmieci'.
  • Poziom 31  
    Modyfikowanie rozmiaru partycji nie powinno mieć wpływu na przywracanie systemu z partycji recorvery, znajoma zdalnie odzyskiwała na swoim Asusie system i nie było żadnego problemu mimo iż na dysku był zrobiony przeze mnie podział dysku na dwie partycje.
    http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tricks/450-lenovo-przywracanie-systemu
    Opis jak odzyskać system włączając odzyskiwanie w windowsie wg supportu Lenovo
    https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht069461
  • Poziom 7  
    1)
    -wyłączam laptopa
    -wciskam przycisk recovery
    -laptop uruchamia się i pokazuje się ramka wyboru(patrz zdjęcie w załączniku)
    -wybieram opcję 'system recovery'
    -windows po chwili uruchamia się normalnie: system jaki był jest nadal NIC się nie dzieje - wygląda to tak jakbym zwyczajnie włączył laptopa bez żadnych zmian

Opis jak odzyskać system włączając odzyskiwanie w windowsie wg supportu Lenovo
    https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht069461

-więc ten opis supportuLenovo jest BEZUŻYTECZNY, zanim napisałem o problemie na forum już wcześniej się z nim zaznajomiłem

----------------------------------------------------------------
    2) odnośnie linka: http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tricks/450-lenovo-przywracanie-systemu sytuacja wygląda dokładnie tak samo jak w pkt 1)więc również informacje tam zawarte są bezużyteczne

...jakieś pomysły?
  • Poziom 39  
    Mój pomysł jest taki, aby zainstalować system z płyty lub z pendrive. Oryginalne obrazy Windows są do pobrania ze stron Microsoft. Rejestrujesz kluczem z naklejki. Jedyną uciążliwością jest ręczne pobranie sterowników dla poszczególnych komponentów sprzętu.
  • Poziom 42  
    Instalacja na nowo systemu to chyba jest najgłupszy pomysł żeby oczyścić system ze zbędnych śmieci. Uruchom WinDirStat zaznacz Partycję systemową, następnie kliknij OK. I po przeskanowaniu partycji kliknij w Opcje i usuń ptaszki z Pokaż typy plików i Pokaż mapę drzewa. Zamieść screen całego okna z tego programu to się zorientujemy co można usunąć z dysku.
  • Poziom 7  
    screen z windirstat:

a na przyszłość na wypadek jakby niezbędny był format to już z recovery się nie da? tzn partycję recovery można usuwać?
  • Poziom 7  
    windows:
    WIN7 Lenovo, a jednak NIE recovery..WIN7 Lenovo, a jednak NIE recovery..

pliki users