Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Galaxy J7 2016 (J710FN) - Aktualizacja do Android 7.0 - dno

15 Lis 2017 12:17 3555 8
  • Poziom 8  
    Jak można cofnąć aktualizacje /wgrać od nowa androida 6.0.1 tamten był idealny zaspokajał moje potrzeby całkowicie. 7 jest okropna
    Jak kogoś chce wiedzieć dlaczego chcę cofnąc softa do wersji 6.0.1 przeczytajcie moją wypowiedź poniżej.

Witam. Wczoraj wyskoczyła mi aktualizacjamojego Galaxy J7 2016 (J710FN) do androida 7, Wczesniej telefon zawiesił mi się kilka razy przez rok. I problemów z nim nie miałem. W tej chwili czyli po wczorajszej aktualizacji telefon stał się nie funkcjonalny. Zawiesza się, nie chodzi płynnie, Wifi ma momenty w których nie działa. Internet pakietowy chodzi strasznie wolno. Nie wyskakują mi powiadomienia aplikacji. Górna belka stała się całkowicie nieużyteczna ze względu na jej beznadziejny wyglad. Zegar na ekranie blokady wyglada ch****o. Udało mi się jedynie ustawić aby pasek ustawiania jasnosci ekranu byl na wierzchu niestety, żeby wcisnąć przycisk "na zewnatrz" który jest przydatny i intuicyjnie umieszczony w poprzedniej wersji niestety ale już trzeba sie męczyć z wchodzeniem do ustawień... A co najśmieszniejsze wczoraj kładłem się spać i podłączyłem telefon do oryginalnej ładowarki/kabla i przez noc to jest ok 6 godzin naładowało się kilka procent... co nawet widać na zrzucieGalaxy J7 2016 (J710FN) - Aktualizacja do Android 7.0 - dno
    Galaxy J7 2016 (J710FN) - Aktualizacja do Android 7.0 - dno
  • Poziom 20  
    Musisz ściągnąć sobie program odin i soft do swojego telefonu na przykład ze stronki https://www.sammobile.com/firmwares/
    i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi programu- wgrywania softu. Dane które masz na telefonie zostaną skasowane.

W prawdzie w kwestii estetyki nowego systemu raczej nic to nie zmieni, ale można spróbować zrobić hard reset telefonu i być może wtedy rozwiążą się problemy z wydajnością.
  • Admin grupy GSM
    Zrób hard reset telefonu (przywrócenie ustawień fabrycznych) i powinno działać dobrze, jeżeli nie pomoże to telefon do serwisu o ile ma gwarancję. Zaniżenie androida 7 do 6 może spowodować uszkodzenie telefonu.
  • Poziom 8  
    tino2003 napisał:
    Zaniżenie androida 7 do 6 może spowodować uszkodzenie telefonu.

Czyli jak bym chciał teraz wgrać 6 to system może już nie wstać? I wtedy jak oddam na gwarancje to mi nie uznają?
  • Admin grupy GSM
    wujajacek napisał:
    Czyli jaka bym chciał teraz wgrać 6 to system może już nie wstać?

Może się tak zdarzyć, ostatnim systemem który można było zaniżać bez konsekwencji była 5tka.

wujajacek napisał:
    I wtedy jak oddam na gwarancje to mi nie uznają?

Radzę bez kombinowania skorzystać z gwarancji. Jak nabijesz flagę to gwarancję mogą odrzucić.
  • Poziom 8  
    czyli flaga to jakiś znacznik mówiący, że było coś majstrowane?
    ale jak by po tej próbie nie chciał wstać to da rade wgrać eszcze raz 7?
  • Admin grupy GSM
    wujajacek napisał:
    ale jak by po tej próbie

Po próbie zaniżenia może zostać uszkodzony modem a wtedy nawet wgranie 7 nic nie pomoże bo telefon będzie bez zasięgu.
  • Poziom 8  
    Troche dawno tu mnie nie było. Po kilku próbach wgrywania nowego softu. Udało mi się wgrać soft bodajże z dystrybucji francuskiej o takiej nazwie
    J710FXXU3AQF8_J710FXEF3AQF1_J710FXXU3AQF4_HOME.tar.md5
    przy użyciu programu ODIN 3.0.4 (innymi wersjami nie dało rady bo wywalało błędy)
    System w 99% wrócił do poprzedniego stanu. Jedyna różnica jaką zauważyłem to napis 4G zamiast LTE nad wskaźnikiem zasięgu.

KNOX 0/0 czyli flaga nie została nabita
  • Poziom 8  
    Rozwiązanie w powyższym poście