Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy E.20 styczeń 2018 Technik Elektronik

koper767 10 Sty 2018 14:50 29442 131
  • #31 10 Sty 2018 14:50
    Arpagus
    Poziom 1  

Do wymiany dałem T1 i B2. W T1 i B2 wszystko niezgodne. Dodatkowo dalem tez w kazdej diodzie niezgodne i wymienilem trzy diody, niepotrzebnie. Jak sądzicie zalicza mi ten egzamin na te 75%? Pozdrawiam

• #32 10 Sty 2018 15:31
    NIXIE_123
    Poziom 28  

Proszę o wrzucenie arkuszy jeśli ktoś ma, ponieważ kolega znalazł niby błąd sprzeczności działania układu z podanymi przebiegami

• #33 10 Sty 2018 15:35
    sszyme
    Poziom 1  

T2 i T3 niesprawne. Nie może mieć napięcia na bazie 0.7V jeśli w instrukcji było podane że jest równe około tyle samo co napięcie zasilania, czyli 12V.

• #34 10 Sty 2018 15:37
    bodzio507
    Poziom 29  

Arpagus napisał:
    Jak sądzicie zalicza mi ten egzamin na te 75%?

Kryteria oceniania mają zazwyczaj kilkadziesiąt kryteriów.
    Nikt wam nie napisze na podstawie tak ogólnego opisu czy zdacie czy nie.
    A z resztą kryteria oceniania są jeszcze weryfikowane i mogą się zmienić.

• #35 10 Sty 2018 15:43
    Dracov76
    Poziom 6  

Co daliscie w tabelce gdzie byla baza tranzystora, kolektor itp.

Dla mnie baza T1 sprawna, a reszta do kitu, bo przy pasywnym mialbyc poziom bliski 0, a aktywnym zasilania czyli 12, zgadzalo sie to tylko na bazie T1, a kolektor mi nigdzie nie pasowal

• #36 10 Sty 2018 15:46
    damix199
    Poziom 1  

W tych tabelkach B1/B2 można było wpisać 0/1 czy tylko H/L?

• #37 10 Sty 2018 15:47
    Dracov76
    Poziom 6  

sszyme napisał:
    T2 i T3 niesprawne. Nie może mieć napięcia na bazie 0.7V jeśli w instrukcji było podane że jest równe około tyle samo co napięcie zasilania, czyli 12V.

T2 i T3 sprawne, spadek napiecia baza ~emiter itp to 0,7V gdyz te elementy byly wylutowane... wiec nie dotyczylo ich zasilanie 12V ;)

• #38 10 Sty 2018 15:48
    KORMORAN098
    Poziom 4  

sszyme napisał:

T1 jest niesprawny, patrz pomiar napięcia na złączu BE w kierunku przewodzenia i zaporowym.

• #39 10 Sty 2018 15:48
    Dracov76
    Poziom 6  

damix199 napisał:

W Poleceniu podali H\L, licz na łaskę egzaminatora teraz :)

• #40 10 Sty 2018 15:51
    KORMORAN098
    Poziom 4  

damix199 napisał:
    bez przasadyzmu pewnie Ci zaliczą ja osobiście dałem wpisałem 1/0 i obok H/L

Dodano po 1 [minuty]:

Dracov76 napisał:
    Co daliscie w tabelce gdzie byla baza tranzystora, kolektor itp.

Dla mnie baza T1 sprawna, a reszta do kitu, bo przy pasywnym mialbyc poziom bliski 0, a aktywnym zasilania czyli 12, zgadzalo sie to tylko na bazie T1, a kolektor mi nigdzie nie pasowal

T1 niesprawny, patrz pomiar test diód, tam było przekroczenie zakresu dla złącza BE, i napięcie na bazie to jest napięcie pomiędzy złączem BE.

• #41 10 Sty 2018 15:54
    Dracov76
    Poziom 6  

Rozumiem, zaznaczyłem tak, ale chodzi mi o stany na bazie i kolektorze w stanie pasywnym i aktywnym gdzie na T1 na bazę podano prawidłowy stan dla p=0 i dla A=12

• #42 10 Sty 2018 16:00
    KORMORAN098
    Poziom 4  

Dracov76 napisał:
    Rozumiem, zaznaczylem tak, ale chodzi mi ostany na bazie i kolektrorse w stanie passuwnym i aktywnym gdzie na T1 na baze podano prawidlowy stan dla p=0 i dla A=12

No masz dwa stany zatkania i nasycenia, jak masz zero na bazie to na kolektorze masz całe napięcie, czyli 12 V, jak masz 1 na bazie to masz na kolektorze napięcie ~ 0 V

Dodano po 3 [minuty]:

Jednak ten egzamin nie był trudny, a tyle stresu przed..., jutro tylko teoria i spokój :D

• #43 10 Sty 2018 16:06
    Reeon
    Poziom 4  

Panowie a jakie narzędzia wpisaliście w pierwszej tabelce?

• #45 10 Sty 2018 16:09
    KORMORAN098
    Poziom 4  

Ja dałem multimetr z testerem diód, woltomierz, analizator stanów, i generator sygnałów logicznych dla układu sterowania

Dodano po 42 [sekundy]:

Cykaa napisał:
    To w końcu T1 i B2 wy wymiany nie? :)
    tak

• #46 10 Sty 2018 16:09
    Cykaa
    Poziom 2  

Multimetr, lutownica, pinceta ;v Nie mam pojęcia czy dobrze :)

• #47 10 Sty 2018 16:17
    xGenezis
    Poziom 4  

Też mieliście błąd w tej drugiej (?) tabeli, gdzie pisało coś w stylu ,,Odczytaj stany logiczne dla SPRAWNEGO urządzenia z rys. 2", gdzie na rysunku drugim były przebiegi NIESPRAWNEGO układu? Poza tym dlaczego B2 było do wymiany, skoro sygnały z wejść Q2 i zanegowanego Q1 odpowiadały temu na wyjściu D3?

• #48 10 Sty 2018 16:19
    Cykaa
    Poziom 2  

xGenezis napisał:
    Też mieliście błąd w tej drugiej (?) tabeli, gdzie pisało coś w stylu ,,Odczytaj stany logiczne dla SPRAWNEGO urządzenia z rys. 2", gdzie na rysunku drugim były przebiegi NIESPRAWNEGO układu? Poza tym dlaczego B2 było do wymiany, skoro sygnały z wejść Q2 i zanegowanego Q1 odpowiadały temu na wyjściu D3?

W sumie też się nad tym zastanawiałem, ale tam jeszcze było napisane, że chodzi o wejście - Więc może sam początek tych stanów logicznych był poprawny
    ?\_(?)\_/?

• #49 10 Sty 2018 16:23
    xGenezis
    Poziom 4  

Cykaa napisał:
    xGenezis napisał:

W sumie też sie nad tym zastanawiałem, ale tam jeszcze było napisane ze chodzi o wejscie - Więc moze sam początek tych stanów logicznych był poprawyny
    ¯\_(ツ)\_/¯

A co z tą tabelką drugą? Przepisaleś te niepoprawne stany z rys. 2 czy takie jakie powinny być w sprawnym urządzeniu?

• #50 10 Sty 2018 16:27
    KORMORAN098
    Poziom 4  

xGenezis napisał:

B2 do wymiany bo ci nie odpowiadało własnie miałes na wejsciu 1 i 0 a na wyjsciu 1, jakim cudem?

Dodano po 32 [sekundy]:

xGenezis napisał:
    Cykaa napisał:
    xGenezis napisał:

W sumie też sie nad tym zastanawiałem, ale tam jeszcze było napisane ze chodzi o wejscie - Więc moze sam początek tych stanów logicznych był poprawyny
    ?\_(?)\_/?

A co z tą tabelką drugą? Przepisaleś te niepoprawne stany z rys. 2 czy takie jakie powinny być w sprawnym urządzeniu?

Ja przepisałem z rysunku bo pisało żeby odczytać z rysunku

Dodano po 3 [minuty]:

W sumie według wzorca w tabeli pisało że wejście D3 miało być zawsze w L, co nie? To jak miało odbywać się sterowanie przekaźnika skoro na wyjściu zawsze 0, dobrze mówię?

• #51 10 Sty 2018 16:30
    xGenezis
    Poziom 4  

Tia, gdyby cały czas na D3 było L, to na Q3 nigdy by nam się H nie pojawiło... A jestem prawie pewien, że w tej tabeli wszystkie L były podpisane jak "Rzeczywiste pomiary na wyjściu" czy coś takiego...

• #52 10 Sty 2018 16:31
    KORMORAN098
    Poziom 4  

xGenezis napisał:
    Tia, gdyby cały czas na D3 było L, to na Q3 nigdy by nam się H nie pojawiło... A jestem prawie pewien, że w tej tabeli wszystkie L były podpisane jak "Rzeczywiste pomiary na wyjściu" czy coś takiego...

No właśnie, pisało że to ma być wzorzec czy coś takiego, więc można spokojnie pisać odwołanie jak coś :D

• #53 10 Sty 2018 16:33
    xGenezis
    Poziom 4  

Nie zdziwiłbym się, gdyby cały ten egzamin został unieważniony... Tylko teraz nasuwa się pytanie o to, kto do cholery robił ten egzamin? Polonistki? Nie wierzę, że jakiś elektronik nie zauważyłby paradoksu odczytania z pomiaru zepsutego urządzenia sprawnych przebiegów...

• #54 10 Sty 2018 16:34
    KORMORAN098
    Poziom 4  

xGenezis napisał:
    Nie zdziwiłbym się, gdyby cały ten egzamin został unieważniony... Tylko teraz nasuwa się pytanie o to, kto do cholery robił ten egzamin? Polonistki? Nie wierzę, że jakiś elektronik nie zauważyłby paradoksu odczytania z pomiaru zepsutego urządzenia sprawnych przebiegów...

Nie mów że muszę to pisać jeszcze raz, a czy pierwszy egzamin z nowej podstawy ten z zasilaczem tez nie zawierał błędów? Tak jak mówisz polonistki...

• #55 10 Sty 2018 16:42
    ninik26
    Poziom 22  

xGenezis napisał:

Mi też się to pierwsze w oczy rzuciło co mi z stanów uszkodzonego układu jak w tabelce chcą ze sprawnego ?? Błędy i niesprecyzowane pytania.

• #56 10 Sty 2018 16:42
    OnyXvVv
    Poziom 1  

No a co jeśli dało się jedynie t1 jako zły a niesprawny B2 po prostu wyszło mi ze wyniki się nie zgadzały więc tak wpisałem ale nie dałem go jako niesprawny dalej + urządzenia pomiarowe mam źle gdyż pinceta, lutownica, miernik napięcia i odsysacz są źle? Jest szansa na zdanie czy nie ma się co łudzić? Reszta powinna być okej
    Jak sądzicie?

• #57 10 Sty 2018 16:50
    antisocialsocialclub
    Poziom 2  

Ja dałem do wymiany T1 i B2, co do tej tabelki to było coś takiego jak w tym moim obrazku poniżej, trzeba było napisać jaki jest stan w tabelce i czy jest zgodne z rzeczywistym działaniem bramki, w tej pierwszej było wszystko okej, w tej drugiej nie za bardzo, bo tam wejście bramki drugiej to było wyjście przerzutnika drugiego i pierwszego z negacją, dlatego to wyszło na odwrót, bo bramka była zepsuta i na przerzutnik wychodził stan wysoki a miał być stan niski, pracował jak NAND, a nie jak AND. Poza tym ten układ jakoś dziwnie pracował bo tranzystor t3 powinien być cały czas zatkany, skoro dostawał stan niski.
    Egzamin zawodowy E.20 styczeń 2018 Technik Elektronik. tu ma być tabela 2 sorki z błąd

• #58 10 Sty 2018 16:56
    KORMORAN098
    Poziom 4  

antisocialsocialclub napisał:
    Ja dałem do wymiany T1 i B2, co to tej tabelki to było coś takiego jak w tym moim obrazku poniżej, trzeba było napisać jaki jest stan w tabelce i czy jest zgodne z rzeczywistym działaniem bramki, w tej pierwszej było wszystko okej w tej drugiej nie za bardzo, bo tam wejście bramki drugiej to było wyjście przerzuntika drugiego i pierwszego z negacją, dlatego to wyszło na odwrót, bo bramka była zepsuta i na przerzutnik wychodził stan wysoki a miałbyć stan niski, pracował jak NAND a nie jak AND.Poza tym ten układ jakoś dziwnie pracował bo tranzystor t3 powinien być cały czas zatkany, skoro dostawał stan niski.
    Egzamin zawodowy E.20 styczeń 2018 Technik Elektronik. tu ma być tabela 2 sorki z błąd

Zgodnie z tą tabelą to przekaźnik p3 nigdy nie załączy punktu oświetleniowego

• #59 10 Sty 2018 17:02
    sebastiano139
    Poziom 2  

A gdzie składa się odwołania dotyczące źle sformułowanego zadania? Chodzi mi o to, odczytanie stanów dla poprawnie działającego układu z rysunku 2, który pokazywał wykresy dla źle działającego układu?

• #60 10 Sty 2018 17:04
    KORMORAN098
    Poziom 4  

sebastiano139 napisał:
    A gdzie składa się odwołania dotyczące źle sformułowanego zadania ?? Chodzi mi o to odczytanie stanów dla poprawnie działającego układu z rysunku 2, który pokazywał wykresy dla źle działającym układzie ??

Ja jutro idę do nauczyciela zawodowych.