Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy E.20 styczeń 2018 Technik Elektronik

koper767 11 Sty 2018 13:08 32823 131
    Dracov76
    Poziom 7  
    Chyba zadnego info nie bedzie :/
  • Relpol przekaźniki
    NIXIE_123
    Poziom 28  
    Jeżeli ktoś ma arkusze to niech wrzuci. Klucz odpowiedzi również mile widziany
    Janek2101
    Poziom 9  
    To czekamy na klucz z odpowiedziami
    rhaokir
    Poziom 6  
    1. B
    2. D
    3. D
    4. A
    5. B
    6. D
    7. C
    8. B
    9. A
    10. D
    11. A
    12. C
    13. A
    14. D
    15. C
    16. D
    17. A
    18. B
    19. C
    20. A
    21. B
    22. D
    23. B
    24. C
    25. B
    26. B
    27. B
    28. D
    29. B
    30. C
    31. B
    32. A
    33. B
    34. D
    35. D
    36. A
    37. D
    38. D
    39. C
    40. C

Tak moim zdaniem powinno być ;) Numery zadań wziąłem z arkusza powyżej
    Koloben
    Poziom 7  
    O to nieźle ci wyszło w 35 jak mogło ci wyjść 250 zwojów skoro to miało być napięcie 2x po 23v XD
    Tutaj powinno być raczej po 50 zwojów na 1 uzwojenie według mnie :)
    Patron911
    Poziom 2  
    Trzeba zaczekać po prostu na klucz z OKE. Wie ktoś o której ma być?
  • Relpol przekaźniki
    ninik26
    Poziom 22  
    A ktoś może wie czy jest już klucz do praktycznego albo jakieś info oficjalne co i jak miało być ??
    marcelino3134
    Poziom 5  
    Cześć zdawałem 1 raz rok temu, teoria poszła .Praktyka nie , ten egzamin wydawał sie łatwiejszy ja dałem tak do wymiany T1 i B2 . Tabela z bramkami 1 wszysto sprawne, druga wszystko nie sprawne.Aparatura: 1. woltomierz do mierzenia napięć w wybranych punktach i na elementach
    2.Tester stanów logicznych ( zapomniałem jak się to nazywa ). 3 Amperomierz do mierzenia prądów w oczkach . 4 Omomierz do mierzenia przejść w obwodach i mierzenia rezystacji elementów. Co myślicie o tym ? nigdy nie widziałem klucza do starych e.20 praktyka.
    Janek2101
    Poziom 9  
    Amperomierz i omomierz był niepotrzebny za to powinien byc generator stanów logicznych i tester diod
    A czy zdasz to zależy co wpisałes przy napieciach na tranzystorach i sprawności diod i tranzystorów
    marcin098877
    Poziom 5  
    Tam chyba nie było żadnychpomiarów rezystancji ani prądów. Wpisujemy tylko te narzędzia pomiarowe których ,,egzaminatorzy" użyli do wykonania pomiarów. Ja wpisałem woltomierz, analizator stanów logicznych, generator stanów logicznych i chyba tyle. I nie wpisujcie lutownicy!
    SzK.7
    Poziom 6  
    Kiedyś lutownica podobno była wymagana na jednym z egzaminów. Ale teraz nie było na nią miejsca po wypisaniu narzędzi wymienionych w opisie. A co do tych pomiarów to one faktycznie są wykonywane na działającym układzie. Z tego co nauczyciel opowiadał, każdy układ musi być złożony i działający. I na takim właśnie układzie wykonuje się pomiary i robi celowo uszkodzenia.
    ekonto
    Poziom 2  
    Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z otrzymaniem dyplomu? Jestem absolwentem, poprawiałem egzamin teoretyczny czekam na wyniki no właśnie i co dalej będę miał do odbioru dyplom w szkole?
    bodzio507
    Poziom 30  
    ninik26 napisał:
    A ktoś może wie czy jest już klucz do praktycznego albo jakieś info oficjalne co i jak miało być ??

Ze strony CKE:

"CKE nie publikuje kryteriów oceniania i przykładowych rozwiązań do arkuszy egzaminacyjnych w części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie."
    marcelino3134
    Poziom 5  
    wpisałem złe napięcia tylko na t1 reszta wszędzie zgodne no i tak bramka że nie nie zgadza od b 2

Dodano po 4 [minuty]:

nic nie trzeba było liczyć nie jak w tamtym roku . ;) ciekawe jak to będzie jak pisałem niezgodne wpisałem tylko przy t1 i b2 a ogólnie prawie wszędzie że ok
    rhaokir
    Poziom 6  
    bodzio507 napisał:
    ninik26 napisał:

Ze strony CKE:

"CKE nie publikuje kryteriów oceniania i przykładowych rozwiązań do arkuszy egzaminacyjnych w części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie."

To skąd są kryteria innych egzaminów z poprzednich lat? Wycieki? :D
    bodzio507
    Poziom 30  
    To że nie publikują to nie znaczy że te rzeczy są utajnione.
    Szkoły otrzymują zestaw arkuszy z danej sesji egzaminacyjnej.

A te publikowane na forum, jak możesz zauważyć są w większości z komercyjnych portali z których za opłatą można te arkusze pobrać.
    graw12
    Poziom 6  
    jeżeli zaznaczyłem 8 odpowiedzi źle i poprawiłem na dobre to mi uznają?
    graw12
    Poziom 6  
    troche dużo poprawiałem. zrobiłem głupie błędy przy liczeniu i obawiam się czy taką ilośc mi zaliczą
    Waski3126
    Poziom 2  
    KORMORAN098 napisał:
    xGenezis napisał:
    Też mieliście błąd w tej drugiej (?) tabeli, gdzie pisało coś w stylu ,,Odczytaj stany logiczne dla SPRAWNEGO urządzenia z rys. 2", gdzie na rysunku drugim były przebiegi NIESPRAWNEGO układu? Poza tym dlaczego B2 było do wymiany, skoro sygnały z wejść Q2 i zanegowanego Q1 odpowiadały temu na wyjściu D3?

B2 do wymiany bo ci nie odpowiadało własnie miałes na wejsciu 1 i 0 a na wyjsciu 1, jakim cudem?
    Dodano po 32 [sekundy]:
    xGenezis napisał:
    Cykaa napisał:
    xGenezis napisał:
    Też mieliście błąd w tej drugiej (?) tabeli, gdzie pisało coś w stylu ,,Odczytaj stany logiczne dla SPRAWNEGO urządzenia z rys. 2", gdzie na rysunku drugim były przebiegi NIESPRAWNEGO układu? Poza tym dlaczego B2 było do wymiany, skoro sygnały z wejść Q2 i zanegowanego Q1 odpowiadały temu na wyjściu D3?

W sumie też sie nad tym zastanawiałem, ale tam jeszcze było napisane ze chodzi o wejscie - Więc moze sam początek tych stanów logicznych był poprawyny
    ¯\_(ツ)\_/¯

A co z tą tabelką drugą? Przepisaleś te niepoprawne stany z rys. 2 czy takie jakie powinny być w sprawnym urządzeniu?

Ja przepisałem z rysunku bo pisało zeby odczytac z rysunku
    Dodano po 3 [minuty]:
    W sumie według wzorca w tabeli pisało ze wejście D3 miało być zawsze w L, co nie? To jak miało odbywać się sterowanie przekaźnika skoro na wyjściu zawsze 0, dobrze mówię?

xGenezis też tak zrozumiałem to pytanie. Nie dało się odczytać poprawnych stanów dla uszkodzonego układu sugerując się rysunkiem 2. Osoba która napisała to pytanie sama sobie zaprzeczyła.
    bodzio507
    Poziom 30  
    graw12 napisał:
    troche dużo poprawiałem. zrobiłem głupie błędy przy liczeniu i obawiam się czy taką ilośc mi zaliczą

Nie ma limitu na poprawianie pytań.
    Mogłeś zrobić poprawki we wszystkich pytaniach, byle by to było zrobione zgodnie z instrukcją na arkuszu,
    Dracov76
    Poziom 7  
    Kiedys byla lutownica do wypisania w narzedziach, a tym razem to była "aparatura pomiarowa", co wy ku**a chcecie mierzyc tą lutownicą?
    Zamiast analizatora stanow logicznych mogl być oscyloskop i oczywiscie miltimetr z funkcja pomiaru diod.