Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Z nud闚 ma造 bocik =] SIDiROMik ;)

08 Sie 2005 23:41 2694 10
  • Poziom 15  
    Nudzi這 mi sie dzisiaj i w przeciwie雟twie do wielu amator闚 w stylu zrobie cos i cisza skleci貫m sobie robocika.

Czesci:
    1. 2 serwa
    2. Odbiornik
    3. Nadajnik
    4. Akku
    5. 3 plyty CD
    6. Kawalek metalu

Caly dzien sobie pojezdzilem i pora na jakis mikropocesorek i czu趾i ;) Ale to b璠zie w nast瘼nym odcinku. Aha bym zapomnial.. jakies fotczersy..
  • Poziom 19  
    Hehehe dobre. :) Troche naci庵ane, ale licz si dobre ch璚i i w豉sna pomys這wo嗆. :) Oby tak dalej ci sz這. Hmmmm mam rozumie, 瞠 robot na razie tylko je寮zi? Napisz co o nim, tzn. jak pod陰czy貫 silniki? Bezpo鈔ednio do zasilania? I zdjecia troche s豉be bo wszystko odbija si od p造t...
  • Poziom 15  
    Artas napisa:
    Hehehe dobre. :) Troche naci庵ane, ale licz si dobre ch璚i i w豉sna pomys這wo嗆. :) Oby tak dalej ci sz這. Hmmmm mam rozumie, 瞠 robot na razie tylko je寮zi? Napisz co o nim, tzn. jak pod陰czy貫 silniki? Bezpo鈔ednio do zasilania? I zdjecia troche s豉be bo wszystko odbija si od p造t...

hehe no ja sie ciesze,ze w ogole jezdzi w dodatku prosto i nawet szybko. Na razie tylko je寮zi,sterowany jest zdalnie. Dwa serwa podlaczone pod odbiornik radiowy, odbiornik do akku. Jako,瞠 pakiet akku mam z samolotu zdalnie sterowanego jest on straaaasznie ciezki (p造ta no郾a ju sie wygie豉:D) , wiec umiescilem go ponizej osi,zeby nie potrzebne byly 瘸dne podp鏎ki,jednak nie mialem jak przyciac tego kawalka metalu,kt鏎y mial robi za noside趾o,wiec wyszla podp鏎ka. Ot ca豉 historia.

Jezeli sie nie rozpadnie,a poki co robilem rozne dziwne rzeczy i plyty okazuja sie wyj徠kowo wytrzymale :D to postaram sie wysterowac te "CD ROMy",zeby same zwiedzia造 pokoj. (AVRek ATMEGA8 + jakie czujniczki,pewnie IR,albo ultra dzwi瘯i) No chyba,瞠by do這篡 jeszcze dwa k馧ka i zrobi co wi瘯szego :D

Cytat:
    I zdjecia troche s豉be bo wszystko odbija si od p造t...

To jest technologia STEALTH :D

http://streetracing.pl/Florek/PICT0005.MOV - maly filmik jak ktos nie wierzy, tylko ze troche ciemny,trzeba zwiekszyc jasno嗆 np.:w mplayerze..
  • Poziom 19  
    P造ty oczywi軼ie piraty… :) Hehe ciekawe, co na nich jest nagrane. :) 畝rtuje sobie. Fajnie, 瞠 sterowany bezprzewodowo. Ja te zaczynam bawi si w programowanie tego mikrokontrolera ATMega 8 + WinAVR. Masz mo瞠 cos ciekawego o tym? I jeszcze jedno. Ile da貫 za sw鎩 mikrokontroler? Jak masz zamiar sterowa robocika silniczkiem z CD-ROMu to trzeba ten mostek zrobi…
  • Poziom 15  
    Artas napisa:
    P造ty oczywi軼ie piraty… :) Hehe ciekawe, co na nich jest nagrane. :) 畝rtuje sobie.

Wszystkie maja CRC Error,wi璚 nikt sie nie dowie :D

Artas napisa:
    Fajnie, 瞠 sterowany bezprzewodowo. Ja te zaczynam bawi si w programowanie tego mikrokontrolera ATMega 8 + WinAVR. Masz mo瞠 cos ciekawego o tym?

www.google.pl - nieoceniona skarbnica wiedzy =] Co tu duzo oATMEdze? Specyfikacja procka + programator z neta na LPT i to wsio. Przykladowe progsy sa na necie tez. Musisz szukac szukac szukac i kleic wszystko w calosc. Bedzie ok :D

Artas napisa:
    I jeszcze jedno. Ile da貫 za sw鎩 mikrokontroler?

9z, w sklepie chyba po 19z czy jako tak...

Artas napisa:
    Jak masz zamiar sterowa robocika silniczkiem z CD-ROMu to trzeba ten mostek zrobi…

Sygna z AVR bezposrednio na serwo. Po co mostek? Serwa sa najprostrze do sterowania (chyba ze sie myle,bo z serwami + AVR mialem malo do czynienia :D ). Serwo ma trzy wejscia. Napiecie, ziemia i sygnal sterujacy, ktory wlasnie trzeba brac z µprocka.
  • Poziom 19  
    My郵a貫m, 瞠 masz zamiar wywali serwomechanizmy i zastosowa silnik pr康u sta貫go, bo w takim wypadku trzeba by zrobi mostek. :) Co do tego programowania to szuka貫m na www.google.pl i to, co znalaz貫m to mam. Jest sporo informacji, ale w j瞛yku angielskim. Nie, 瞠 nie znam angielskiego, ale trzeba by sobie to wszystko przet逝maczy i potem dzia豉. :) Podziel si efektami jak ju co ciekawego ci wyjdzie. :)
  • Poziom 15  
    Silniczki pr康u sta貫go :D 11 000RPM modelarskie to calkiem by zapitala這 :D hehe... pomy郵e :D Jak co nowego stworze to sie podziele :D Narazie czasu mi brakuje :cry:
  • Poziom 11  
    No musze przyznac ze konstrukcja bardzo ciekawa :)
    Male pytanko-skad wziales uklad zdalnego sterowania i jak go podlaczyles?
    Pozdr
  • Poziom 15  
    lord_nv napisa:
    No musze przyznac ze konstrukcja bardzo ciekawa :)
    Male pytanko-skad wziales uklad zdalnego sterowania i jak go podlaczyles?
    Pozdr

..uk豉d zdalnego sterowania wzi掖em z samolotu zdalnie sterowanego, kiedys odkupi貫m od kogo za 300pln, ale my郵e ze jakis prosty mo積a dosta taniej.. na pewno ta雟ze s aparatury przystosowane do samochod闚 zdalnie sterowanych.Tam chyba sa tylko 2 kana造... ale to nie zabawa, to ma by autonomiczny bocik :D Ju niedlugo :| Pozdrawiam :D
  • Poziom 19  
    Halftheman napisa:
    Silniczki pr康u sta貫go :D 11 000RPM modelarskie to calkiem by zapitala這 :D hehe... pomy郵e :D Jak co nowego stworze to sie podziele :D Narazie czasu mi brakuje :cry:

hehehe - dobreee - 11000 obr - ju widze te wypalone bruzdy w dywanach

po paleniu "CD-kow" :) przy starcie:D

i co chwila nowy komplet do wymiany :)
  • Poziom 2  
    Fajny bocik nawet taki mi wychodzi thx za pomys!!!